Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatory LiFePo4 do wkrętarki akumulatorowej.

bmisilo 26 Kwi 2012 09:52 2505 0
    bmisilo
    Poziom 19  
    Witam
    Przymierzam się do zregenerowania akumulatora do wkrętarki udarowej Bosch PSB 9,6VE. Wkrętarka oryginalnie posiada pakiet 8 sztuk ogniw Ni-Cd które uległy całkowitemu uszkodzeniu (wkrętarka jest z 1990 roku). Przeszukałem internet,elektrodę i rozważam dwie opcje. Akumulatory Li-ion 3 sztuki lub LiFePo4 ANR26650M1A http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=4282 . Wypróbowałem już akumulatory fakt używane Li-ion firmy Panasonic ale z mizernym skutkiem ponieważ przy obciążeniu po prostu zadziałało zabezpieczenie wewnętrzne. Myślę o zastosowaniu właśnie LiFePo4 ze względu na parametry, bo prądy we wkrętarce dochodzą tak mi się wydaje do 20-25A. A teraz pytania:
    - czy jest konieczność balansowania ogniw LiFePo4?
    - czy potrzeba jakiejś wyszukanej ładowarki czy wystarczy nawet zwykły zasilacz z ograniczeniem prądowym?

Akumulatory LiFePo4 do wkrętarki akumulatorowej.

Aby nie pisać posta pod postem napiszę tutaj. Otóż zaryzykowałem i zakupiłem 3 sztuki ogniw jak wyżej i jestem bardzo zadowolony z przeróbki. Gorąco polecam wykonanie takiej przeróbki ze względu że ogniwa Lifepo4 są bardzo wydajne prądowo i mają podobno dużą liczbę cykli ładowań. Fakt cena trochę zniechęca ale warto. Moje ogniwa ledwo udało mi się upakować do oryginalnej obudowy akumulatora no ale jest. Dodałbym fotki ale nie chcę rozklejać akumulatora jak to wygląda. Zostaje jeszcze zrobienie ładowarki bo puki co ładuje zasilaczem laboratoryjnym.