Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hotpoint Ariston AQLF9D 69 (EU)/B - wycieki płynu, Auto Dose System

26 Kwi 2012 10:38 1417 1
 • Poziom 9  
  Witam,
  Jakiś czas temu kupiłem pralkę Pralka Hotpoint Ariston AQLF9D 69 i po paru dniach zauważyłem problem z wyciekiem płynu piorącego. Koleżanka ma taką samą pralkę i miała ten sam problem. Serwis na to: na pewno przelał pan płyn piorący, ale jak się okazało problemem był przez zły fabrycznie zainstalowany wężyk pobierający płyn ze zbiornika z płynem piorącym od Auto Dose System. Wężyk był o 0,6mm węższy od otworu w zbiorniczku z płynem (był wyczuwalny luz).
  Auto Dose System – system automatycznego dozowania płynu piorącego i zmiękczającego.
  Teraz odkryłem, iż pralka ma problem z płynem zmiękczającym a mianowicie sama mi uzupełnia zbiorniczek wodą gdzie znajduje się płyn zmiękczający. Teraz można by powiedzieć, iż nigdy się nie kończy. Najciekawsze to, że u koleżanki zauważyliśmy ten sam problem. Podejrzewam, iż woda cofa się z bębna jak w naczyniu połączonym, ponieważ do czyszczenia tych zbiorników używana jest ta sama pompa i wszystko jest połączone wężem wylotowym przez zawory (zbiornik płynu piorącego, zmiękczającego i bęben).
  Proszę o kontakt z osobą, która miała już do czynienia z taką pralką i może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu.
 • Poziom 2  
  Również mam problem z uciekającym płynem raz z korka, który został wklejony teraz przez wężyk z pobieraniem płynu normalnie cyrk