Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hotpoint Ariston AQLF9D 69 (EU)/B - wycieki płynu, Auto Dose System

piou 26 Kwi 2012 10:38 1237 1
  • #1 26 Kwi 2012 10:38
    piou
    Poziom 9  

Witam,
    Jakiś czas temu kupiłem pralkę Pralka Hotpoint Ariston AQLF9D 69 i po paru dniach zauważyłem problem z wyciekiem płynu piorącego. Koleżanka ma taką samą pralkę i miała ten sam problem. Serwis na to: na pewno przelał pan płyn piorący, ale jak się okazało problemem był przez zły fabrycznie zainstalowany wężyk pobierający płyn ze zbiornika z płynem piorącym od Auto Dose System. Wężyk był o 0,6mm węższy od otworu w zbiorniczku z płynem (był wyczuwalny luz).
    Auto Dose System – system automatycznego dozowania płynu piorącego i zmiękczającego.
    Teraz odkryłem, iż pralka ma problem z płynem zmiękczającym a mianowicie sama mi uzupełnia zbiorniczek wodą gdzie znajduje się płyn zmiękczający. Teraz można by powiedzieć, iż nigdy się nie kończy. Najciekawsze to, że u koleżanki zauważyliśmy ten sam problem. Podejrzewam, iż woda cofa się z bębna jak w naczyniu połączonym, ponieważ do czyszczenia tych zbiorników używana jest ta sama pompa i wszystko jest połączone wężem wylotowym przez zawory (zbiornik płynu piorącego, zmiękczającego i bęben).
    Proszę o kontakt z osobą, która miała już do czynienia z taką pralką i może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

0 1
  • #2 27 Kwi 2012 01:39
    sebastianfast
    Poziom 2  

Również mam problem z uciekającym płynem raz z korka, który został wklejony teraz przez wężyk z pobieraniem płynu normalnie cyrk

0