Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewody do gaszenia i odpalania stacyjki Aprilia SR50

26 Kwi 2012 13:14 12717 4
  • Poziom 2  
    Cześć, zanim opiszę swój problem postaram się udostępnić wam wszystkie informację które posiadam.

Skuter: Aprilia SR 50 2T Chłodzony powietrzem.
    Rocznik: 2003
    Schemat:

No więc problem mam ze stacyjką, na początku skuter był podłączony na krótko - odpala bez NICZEGO. Zamawiam stacyjkę, podłączam - a tu kolejna niespodzianka, znowu odpala bez kluczyka, ale gdy go przekręcę tak jakbym chciał odpalić, to gaśnie. Nie mam pojęcia który kabel jest od czego, ale teraz kiedy mam stacyjkę działa klakson, migacze (Chociaż nie migają? ) rozrusznik i takie tam inne, ale nadal nie pasuje mi to że gaśnie po przekręceniu na odpalanie. Co może być tego powodem ? Czyżby brakowało jakiegoś kabla ? Jeżeli zechcecie skoczę zrobić zdjęcia do garażu, z góry dziękuje.
  • Poziom 38  
    Jedna rzecz tu nie pasuje. W tym roczniku stosowano wyłącznie silniki Morini chłodzone cieczą. Miały one inny układ zapłonowy, typu DC-CDI oraz stacyjkę nieposiadającą obwodu gaszenia silnika.
  • Poziom 2  
    Nie jestem pewny czy schemat jest dobry. Ale teraz sprawa wygląda trochę inaczej, mam kabel od masy, taki czerwony który wychodzi z wtyczki z biało-czarnym kablem. Podłączam go pod jedno wejście w stacyjce, a od drugiego wejścia wypuszczam kabel podpięty pod ramę. Bez kluczyka odpala, jak go włożę i przekręcę to silnik gaśnie.
    A teraz jeszcze inne ustawienie kabli, podpinam zielono-czerwony pod stacyjkę (On jest chyba od zegarów, jak nie mam go podpiętego to nie działa wskaźnik paliwa). A od drugiego wejścia w stacyjce puszczam kabel do akumulatora +. Wtedy działają migacze, światła, klakson, rozrusznik liczba paliwa i wszystkie kontrolki. Przekręcam kluczyk tak jak bym chciał odpalić i kontrolki wszystko ok, odpala na rozrusznik. Ale jak przekręcę kluczyk żeby zgasić to gasną tylko kontrolki i działanie klaksonów. Może mało wyraźnie to napisałem, ale skoczę zrobić fotki i wam to przedstawię.

Dodano po 23 [minuty]:

Dodaje w nowym poście, żeby było bardziej przejrzyście.
    Tutaj pierwsze połączenie, odpala wtedy bez kluczyka ale jak się włoży i przekręci to gaśnie:

Drugie ułożenie, na którym działa wszystko oprócz stacyjki a wygaszam tym czerwonym kablem dotykając ramy:

A tutaj jeszcze kable które mi zostały, ten niebieski po zetknięciu z którymś zaczyna się iskrzyć.

Pozdrawiam !
  • Poziom 38  
    Proszę pokazać zdjęcie silnika, mocowania silnika przy ramie (w okolicach cylindra) oraz modułu zapłonowego.
    Na pierwszy rzut oka stacyjka nie pasuje do instalacji.
  • Poziom 2  
    No właśnie dzisiaj ze znajomym bawiliśmy się z tym dalej, przedzwoniliśmy w kilka miejsc i się okazało że wszystkie te kable powinny wchodzić do stacyjki, ale teraz mamy problem bo stacyjka nie dawno zamówiona, nie da się jakoś tych wszystkich kabli podłączyć pod te dwa od stacyjki? Kostka czy coś ?