Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna R53SV -falujace obroty silnika-przyczyna?

woda_cisowianka007 26 Kwi 2012 13:19 3212 8
  • #1 26 Kwi 2012 13:19
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Witam!

Kupiłem w tamtym roku HQ R53SV i od początku mam z nią jeden problem a mianowicie po odpaleniu jej kosiarka "faluje" - lekko rusza kosiarka na boki, raz bardziej raz mniej, raz np. przestanie falować to znowu bardziej faluje i tak w koło. Wlałem do niej świeży olej B&S 0,6l , nowy filtr powietrza zakładany w tamtym roku,( jest jeszcze ok ale mogę go wymienić , lecz niewiele to zmieni) rozbierałem i czyściłem też gaźnik w tamtym roku jednak cały czas tak samo. Co się z nią dzieje?

P.S. Kosiarką da się kosić lecz denerwują mnie jej obroty. Proszę o pomoc, gdyż nie mam czasu zawozić jej do serwisu.

0 8
  • Pomocny post
    #2 26 Kwi 2012 14:11
    arskot
    Poziom 12  

Gaźnik powinien trafić do myjki ultradźwiękowej ręczne czyszczenie nie zawsze przynosi pożądany efekt ze względu na drobne dysze.

0
  • #3 26 Kwi 2012 14:19
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

W takim razie co mam z nim zrobić?
    Co jeszcze może być przyczyną tego falowania?
    Powiem jeszcze, że jak przytrzymam ręcznie taka blaszkę koło sprężynki która idzie do gażnika na wysokich obrotach to to falowanie wydaje się że zanika, lecz kosiarka wyje wtedy głośno.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Kwi 2012 15:04
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 26 Kwi 2012 15:40
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Ok. A czy mogę oddać np. sam gaźnik do serwisu Husqvarny do wyczyszczenia, czy muszę zawozić cała kosiarkę?
    Świeca jest trochę okopcona, lecz iskra jest ok- ( lecz jeśli trzeba wymienić to wymienie) - powiedzcie tylko jaką kupić?

0
  • Pomocny post
    #6 26 Kwi 2012 16:10
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 26 Kwi 2012 18:22
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Gaźnik przed chwilą cały rozebrałem i wyczyściłem - przedmuchałem kanaliki - i wszystkie są drożne, zdemontowałem pływak a także dostałem się do iglicy w gaźniku tam tak samo przedmuchałem i moim okiem wszystko wygląda ok. Złożyłem wszystko tak jak było i teraz wlałem dzisiaj kupionego świeżego paliwa bo to na którym dzisiaj kosiłem było z tamtego roku więc je wylałem.

Zaraz ją odpalam i dam znać czy to co zrobiłem pomogło.

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Po tym co napisałem w poście wyżej problem ustąpił. Od odpalenia kosiarki przez 1h pracy nią kosiarka ani się nawet nie zadławiła - dźwięk jednostajny a nie tak jak wcześniej falowała - mam nadzieje że to mogło pomóc - czyszczenie gaźnika i świeża benzyna - nie wiem jaki wpływ na to miała benzyna ale widocznie miała jakiś.

Teraz tak przy okazji co ile i co trzeba wymieniać w kosiarce? Olej,filtr, świece itd? Żebym wiedział na przyszłość.
    A także czy dało by się jakoś zwiększyć moc mojej kosiarki? Dlatego, że ona ma niby 5,5HP 2,8kV ale podejrzewam że ta moc jest zawyżona - bo miałem kiedyś 3,5HP HQ bez niczego i była o wiele mocniejsza o tej. Da się coś zrobić?

0
  • Pomocny post
    #8 26 Kwi 2012 19:46
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 26 Kwi 2012 20:20
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Ok. Dzięki za porady. Jeśli problem się nie powtórzy, to temat do zamknięcia. Pozdrawiam

0