Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozkręcić drukarkę canon MP600?

26 Kwi 2012 13:50 5254 15
  • Poziom 13  
    Witam.
    Nie udało mi się znaleźć darmowego service manual'a, więc pomyślałem, że może tu ktoś mi powie co i jak po kolei, żeby niczego nie urwać.

Nadmienię tylko, że naprawiam czasem laptopy z sukcesem, tu nie bardzo wiem gdzie ciągnąć, gdzie naciskać, które śrubki wykręcać po kolei.

Chcę rozebrać ją, żeby przeczyścić połączenia, taśmy itp. itd.

Pozdrawiam
    Andrzej
  • Spec od drukarek
    Napisz jaki jest problem bo może szkoda twojego czasu. Ogólnie Canon ma sporo zatrzasków i ukryte śrubki pod plastikami. Niestety tego modelu nie robiłem.
  • Poziom 13  
    Błąd

B200 + po sekundzie 5010 + migające na zmianę lewa zielona i prawa pomarańczowa diodka z przodu na klapie.

Wyczytałem gdzieś w necie, że ktoś rozebrał na czynniki pierwsze i złożył i błąd zniknął. Dlatego chcę rozkręcać

gdzie tu kliknąć, żeby zgrać tego pdf-a na dysk, albo chociaż wydrukować.

http://wenku.baidu.com/view/24588a13a216147917112862.html
  • Poziom 16  
    guzolot napisał:
    Błąd

B200 + po sekundzie 5010 + migające na zmianę lewa zielona i prawa pomarańczowa diodka z przodu na klapie.

Wyczytałem gdzieś w necie, że ktoś rozebrał na czynniki pierwsze i złożył i błąd zniknął. Dlatego chcę rozkręcać

gdzie tu kliknąć, żeby zgrać tego pdf-a na dysk, albo chociaż wydrukować.

http://wenku.baidu.com/view/24588a13a216147917112862.html

Sprawdź taśmę od skanera do elektroniki.
    Najpierw zdemontuj boczne plastiki (na dole powinny być śrubki, oraz z tyłu (czarne) od podajnika. Później podwadzasz plastiki na dole, tak, aby puścił (nie pękł) zacisk. Zdejmujesz skaner i gotowe. Uważaj na kable i taśmy, nierozważnie można je zgnieść podczas składania drukarki. Nie rozkręcaj jej na części pierwsze, uszkodzisz dupleks, itp.
    Odnośnie tego linku. Od strony b-5 masz bdb instrukcje :) kieruj się tym, a sobie poradzisz.

PS 1.Możesz mieć dwie wtyczki na elektronice które są takie same. Jeśli się pomylisz drukarka nie będzie wykrywała tuszy, lub będziesz miał problem z enkoderem.
    2. Zasilacz wyjmij dopiero później, po zdemontowaniu plastików.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Poradziłem sobie z rozkręceniem.
    Na pierwszy rzut oka to taśma od skanera jest poprzecierana i chyba poprzełamywana.
    Poprzecierała się w tym metalowym czy też grafitowym czymś przez co jest przetknięta w miejscy przechodzenia ze skanera do drukarki. Przykleiłem na wierzch taśmę bezbarwną no i teraz przy resetowaniu już skaner rusza kawałek, wraca, odpala lampę, ale jakby słabo, ale wciąż nie chce ukończyć tego procesu. Po włączeniu wyskakują tak samo, te same błędy.
    Jest szansa naprawy?
    Można taką taśmę dokupić gdzieś? Jaki to koszt?
    Czy to tylko ta taśma, czy coś jeszcze może być?

Pozdrawiam
    Andrzej
  • Poziom 16  
    guzolot napisał:
    Poradziłem sobie z rozkręceniem.
    Na pierwszy rzut oka to taśma od skanera jest poprzecierana i chyba poprzełamywana.
    Poprzecierała się w tym metalowym czy też grafitowym czymś przez co jest przetknięta w miejscy przechodzenia ze skanera do drukarki. Przykleiłem na wierzch taśmę bezbarwną no i teraz przy resetowaniu już skaner rusza kawałek, wraca, odpala lampę, ale jakby słabo, ale wciąż nie chce ukończyć tego procesu. Po włączeniu wyskakują tak samo, te same błędy.
    Jest szansa naprawy?
    Można taką taśmę dokupić gdzieś? Jaki to koszt?
    Czy to tylko ta taśma, czy coś jeszcze może być?

Pozdrawiam
    Andrzej

Chodzi o taśmę białą, czy taką ciemoszarą ? Wstaw zdjęcie tej taśmy na forum.
  • Poziom 13  
    Stała sobie stała... może przy drugim podejściu uda się :-)

Chodzi o czarną taśmę co idzie ze środka skanera do środka drukarki.

Jak rozkręcić drukarkę canon MP600?

• Poziom 34  
    Jakby się nie udało, to mam cały skaner do sprzedania oczywiście sprawny używany.
  • Poziom 13  
    To jeszcze jedno pytanie.

Czy da się uruchomić tą drukarkę po roku nieużytkowania? Czy głowice nie będą zaschnięte i do wymiany?
    Nie chciał bym inwestować w skaner jeśli się okaże, że głowice trzeba wymieniać.
    Ile to może kosztować, gdyby trzeba było je wymienić?

Andrzej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Cały czas chodziła na oryginałach. Mam właśnie jeszcze jeden komplet tuszy.
  • Poziom 13  
    Sługa WSI napisał:
    To faktycznie naprawa ma większy sens. Tylko żeby B200 nie okazał się od głowicy a jedynie od wadliwej taśmy skanera.

A czy da się to sprawdzić bez zakupu skanera?

Sługa WSI napisał:
    Jeśli głowica była w stacji serwisowej
    nie rozumiem tego... :-\
  • Poziom 13  
    Załóżmy, że wymieniam skaner i błąd zostaje. Co wtedy?

Drukarka normalnie sobie działała, kilka razy w tygodniu coś drukowała i pewnego dnia po prostu wyskoczyły w/w błędy.

Tylko wymiana głowicy?
    Jaki to koszt?