Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć urządzenie w Peugeot 407, które będzie zasilane po wyłączeniu auta

26 Kwi 2012 15:28 9946 12
  • Poziom 8  
    Czy jest ktoś, kto poradziłby mi, gdzie się wpiąć w instalację 12V Peugeot407, aby podłączyć urządzenie, które nie wyłączy się wraz z wyłączeniem auta ani po tym, jak auto przejdzie w tryb uśpienia? Obecnie mam zestaw głośnomówiący podpięty do zasilania radia samochodowego. Problem w tym, że wyłączenie auta powoduje rozłączenie zestawu. A chciałbym zrobić tak, aby zestaw był zasilany zasilaniem, które nie zanika po wyłączeniu auta, a czas pracy byłby sterowany zasilaniem "zanikającym" i wtedy mógłbym regulować czas zwłoki.
    Jest ktoś kto wie, gdzie można się bezpiecznie podłączyć? Alternatywą jest kabel bezpośrednio z akumulatora, ale tego bym nie chciał.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Podłącz poprostu do gniazda zapalniczki.

Jeśli nie chcesz od zewnątrz to możesz się pobawić i od wewnętrznej strony podłączyć.

pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Witam.
    Gniazdo zapalniczki w 407 ma zasilanie po kluczyku.
    Jeżeli szukasz plusa stałego, wykorzystaj plusa zasilającego radioodtwarzacz po prostu.
    Jak mnie pamięć i schemat nie mylą :D zasilanie stałe znajdziesz na pinie 12 radia lub pinie 1 10 stykowego złącza czarnego na BSI (przewód B8480).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Zestaw HF /bo chyba o niego chodzi/ ma dwa zasilania, jedno stałe i po stacyjce. Podepnij oba pod stały plus i domontuj wyłącznik, dla mnie to paranoja taki montaż, ale o gustach się nie dyskutuje. Co to znaczy „wyłączenie auta”?
  • Poziom 8  
    Gniazdo zapalniczki odpada, bo gdy gaszę silnik, to odłącza mi się zasilanie i od zapalniczki i od radia. Wtedy rozłącza mi zestaw i zrywa połączenie. A tego nie chcę. Teraz mam podłączony zestaw właśnie do zasilania radia. A chciałbym zrobić tak, aby po zgaszeniu auta zestaw mi się nie rozłączał przez zadany czas. Znalazłem dobry przekaźnik, ale nie mam tego stałego 12V co mi nie zniknie po zgaszeniu auta ani po wejściu w tryb eko.
    sqwar3: Gdzie znaleźć rozpiskę pinów o których piszesz?
  • Poziom 37  
    Witam.
    Prawdopodobnie zestaw jest źle podłączony. Na ten przykład zestaw NOKIA CK15 po wyłączeniu stacyjki i wyjęciu kluczyka podtrzymuje rozmowę do jej zakończenia, Parrot CK3100 zachowuje się tak samo. Jakiego zestawu używasz?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam.
    Sprawa ma się tak:

Jak podłączyć urządzenie w Peugeot 407, które będzie zasilane po wyłączeniu auta

gdzie element 8410 to radioodtwarzacz a na jego 16 stykowym złączu czarnym (kość po odpięciu od radia jest podzielona na kilka pomniejszych w zależności od wyposażenia):

-B8480 - plus akumulatora
    -9024E i 9025E - sieć BUS Can
    -M848 - masa
    Reszta przewodów tego złącza to głośniki.

pioart napisał:
    Na ten przykład zestaw NOKIA CK15 po wyłączeniu stacyjki i wyjęciu kluczyka podtrzymuje rozmowę do jej zakończenia, Parrot CK3100 zachowuje się tak samo

Mój CK7W niestety nie ma takiej funkcji a szkoda :D
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Nokia CK100
    + kabel niejaki "Leniuch"

Dodano po 17 [minuty]:

sqwar3: Czy na B8480 to jest cały czas podawane 12V nawet po wyłączeniu stacyjki? Bo zacząłem się zastanawiać gdzie ja mam podłączony ten zestaw... :-) Wydawało mi się, że właśnie pod to złącze, ale zwątpiłem gdy napisałeś, że reszta to tylko głośniki.
  • Poziom 12  
    Witam.

Przeanalizuj schemat.
    Przewód o którym mowa to " + z akumulatora"
    Znajdziesz go również na innych złączach na tym schemacie. :wink:
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Dzięki, teraz czeka mnie kabelkologia...
  • Poziom 9  
    Witam
    Koledzy co to za urządzenie oznaczone na powyższym schemacie BM12 potrzebuje się wpiąć w ten wolny pin i nie wiem gdzie tego szukać?
  • Poziom 32  
    W bagażniku masz zapalniczkę w której jest cały czas +12v
  • Poziom 9  
    Kolego ja w sumie nie szukam zasilania po wyłaczeniu, weszłem tu bo ten schemat był mi potrzebny. Montuje wzmacniacz jbl i tube i zmieniarke i musze jeden kabelek podiąć od wzmacniacza w to urządzenie BM12 stąd moje pytanie co to jest i gdzie tego szukać?