Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie - wzmacniacz mocy - Carton Audio WMT-FET4

26 Kwi 2012 15:32 2434 4
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich czytelników. Jestem początkującym forumowiczem. Jest to mój pierwszy post, dlatego proszę o wyrozumiałość, a w razie potrzeby o szybkie poprawki / wskazówki.

  Chcę poruszyć temat gotowego układu wzmacniacza mocy o nazwie WMT-FET4 oferowanego przez Carton Audio. Sprawdzałem bazę Elektrody i nie natrafiłem na żadną wzmiankę na temat tego wzmacniacza, dlatego zdecydowałem się o niego zapytać w nowym wątku.

  W mojej głowie narodził się pomysł wykonania średniej (?) wielkości subwoofera aktywnego z głośnikiem o mocy około 300W do 400W (4 Ohm). Mam na myśli moc znamionową głośnika. Subwoofer miałby wspomagać dwie pełnozakresowe kolumny głośnikowe o mocy 400W (4Ohm) każda.

  Interesują mnie opinie o wzmacniaczu mocy WMT-FET4. Może ktoś z Forumowiczów miał okazję usłyszeć, co potrafi ten wzmacniacz? Ciekawi mnie nie tylko wykorzystanie tego układu jako napędu do subwoofera aktywnego, ale również jego praca w kanałach pełnozakresowych. Czyli ogólnie wszystko na jego temat.

  Opis wzmacniacza, o który pytam dostępny jest na stronie producenta pod adresem: http://www.mael.pl/mod_wmt-fet4.html
 • Poziom 23  
  Nie miałem przyjemności zapoznania się ze wzmacniaczem WMT-FET4, za to jestem szczęśliwym posiadaczem innego wzmacniacza z carton audio. Mniej więcej pięć lat temu zbudowałem stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany w oparciu o moduły MOS400. Moduły przedwzmacniacza oraz zasilacza również mam z carton audio, jednak nie pamiętam ich oznaczeń. Wzmacniacz ten stanowi "serce" mojego domowego systemu audio. W mojej subiektywnej ocenie, największą zaletą wspomnianego wzmacniacza jest jego przeźroczystość i szybkość.

  Ze zdjęć i opisu umieszczonych na stronie producenta oba moduły wydają się być bardzo do siebie podobne. Choć już na pierwszy rzut oka widać, że wzmacniacz WMT-FET4 jest rozbudowany o dodatkowe rezystory mocy. Nie wykluczone, że jest to odświeżony, może nawet poprawiony, stary dobry MOS400.
 • Poziom 9  
  Zdecydowałem się na zakup wzmacniacza WMT-FET4. Czekam jeszcze tylko na odpowiedź w sprawie zakupu modułu wraz z radiatorem. Wzmacniacz dostępny jest w dwóch wersjach montażowych. Dla mnie lepszym, choć może trochę bardziej skomplikowanym od strony mechanicznej, jest rozwiązanie z mocowaniem wzmacniacza bezpośrednim do radiatora.
  Opinii na temat wzmacniacza WMT-FET4 na tym forum jeszcze nie ma, więc będę miał możliwość wykazania się i może szerszego przedstawienia tego układu :D
 • Poziom 16  
  Witam
  Minęło już trochę od twojego ostatniego postu, Możesz coś powiedzieć na temat tego wzmacniacza?
 • Poziom 9  
  Ja mogę odpowiedzieć. Końcówki są samowzbudzające. By to uruchomić trzeba zapewnić im jakieś szczególne warunki pracy. Prąd spoczynkowy nie do ustawienia. Końcówki podłączone do samego zasilania spaliły się w kilka minut. Końcówka w stanie spoczynku rozgrzewa się do takich temperatur, że czuć tradycyjny zapach przegrzanego laminatu. Ze sprzedającym nie ma żadnego kontaktu, chyba że chodzi o zakup.
  Pozdrawiam