Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 307 sw 1.6 16v Wypadanie zapłonu 2 i 4 antipollution fault

patryk198 26 Kwi 2012 17:51 10185 3
  • #1 26 Kwi 2012 17:51
    patryk198
    Poziom 1  

Witam. Mam ogromny problem z 307... Byłem na kilku diagnostykach i nawet w salonie peugeot powiedzieli że nie wiedzą co się dzieje. Moje naprawy opierają się na poradach, diagnostykach i nic poza tym. nikt nie wie co jest z tym autem. Ustalili że wypada zapłon 2 i 4. rok temu robiony był rozrząd. Cztery osoby stwierdziły że ciśnienie jest ok. Cewka zapłonowa jest już nowa. nic nie pomogła. Świece irydowe za ponad 200 zł. nic to nie dało. To jest auto zagadka. Nie mam pojęcia gdzie się z tym udać bo przyrobiłem wszystkich fachowców w promieniu 60km, ale takich fachowców którzy mają dobrą opinię... Jeśli ktoś miał podobne problemy i z nich wyszedł to będę bardzo wdzięczny za pomoc. Teraz moje naprawy wyglądają tak że po przejechaniu 50km zapala się pomarańczowa kontrolka silnika i komunikat ANTIPOLLUTION FAULET , auto traci moc. muszę odczekać aż ostygnie i można przejechać kolejny dystans. jednak jak już kontrolka się zapali to jadę do serwisu wykasować błędy i bujam się dalej. Nie sądzę że ktoś napisze mi coś konkretnego ale warto spróbować. Z góry dziękuję za porady typu jedz i podłącz pod kompa bo robię to średnio raz na dwa tygodnie. POZDRAWIAM

0 3
  • #2 14 Maj 2012 19:14
    krzycho123
    Poziom 31  

Sprawdź kolego wtryskiwacze , wstępnie możesz zdjąć wtyczki poszczególe i zmierzyć opór między pinami - powinna być w okolicy 15-16om.

1
  • #3 14 Maj 2012 23:04
    kybernetes
    Poziom 39  

Jeżeli w elektryce nic nie znaleźli to może należałoby poszukać w mechanice? Była taka sprawa w tych silnikach, zimny pali dobrze, po nagrzaniu "praca na trzy gary", zapala się kontrolka silnika i defekt wypadania zapłonów. Wymieniało się na to komplet zaworów wydechowych. Diagnozę mógłby zweryfikować i potwierdzić tylko bardzo dobry mechanik.

PS: Dużo zależy od tego z jakim nastawienie jedziesz do serwisu - czy chcesz ciąć koszty czy naprawić samochód. Być może ci wszyscy najlepsi mechanicy w okolicy nie znaleźli usterki bo niezbyt gorliwie jej szukali? Bo np. stwierdzili, że im się to nie opłaca?

0
  • #4 15 Maj 2012 07:58
    766630
    Użytkownik usunął konto