Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wyłączyc podświetlenie klawiatury w sony ericsson w595s

bartekqwerty14 26 Apr 2012 17:51 2002 15
    bartekqwerty14
    Level 9  
    Jak w temacie.
    Kupiłem używany telefon, ale jest jeden problem, podświetlenie klawiatury działa cały czas i nie wiem jak to wyłączyc. Chcę to wyłączyc, ponieważ bateria z tego powodu nawet dnia mi nie trzyma... (sprzedawca mówił, że to może byc błąd w systemie/oprogramowaniu...)
    Proszę o szybką odpowiedź :)
    bajeczny88
    Level 26  
    Podświetlenie jest górnej i dolnej klawiatury?
    bartekqwerty14
    Level 9  
    tak. Ale jak go "zamkne" to świeci się ciągle górna częśc klawiatury... bo w ustawieniach nawet nie ma jak tego wyłączyc...
  • Helpful post
    bajeczny88
    Level 26  
    Zgadza się nie ma takiej opcji w ustawieniach telefonu. Soft możesz zmienić sam, jeśli masz kabel USB programem a2 uploader (poczytaj na forum). Jeśli nie pomoże, to telefon mógł ulec zawilgoceniu w przeszłości lub po prostu taśma LCD powoli kończy żywot lub...
    radek_4
    Level 15  
    Nie wprowadzaj w błąd, taśma nie ma nic z tym wspólnego, najprawdopodobniej jest jakieś zwarcie, lub ktoś tak go naprawiał, że zgubił magnes i telefon tak jakby był cały rozsunięty. Klawiatura świeci się nawet, gdy ekran już zgaśnie?
    bajeczny88
    Level 26  
    Jeśli mu samoczynnie blokuje tzn. że magnes jest, przetarta taśma mogłaby powodować takie objawy.
    bartekqwerty14
    Level 9  
    do radek_4 :
    Tak. Gdy ekran gaśnie to klawiatura nadal się świeci...

Dodano po 2 [minuty]:

gdy zgaśnie ekran to świeci się lewa częśc klawiatury górnej(gdy jest zasuniety)
    radek_4
    Level 15  
    Czyli tak jak mówiłem prawdopodobnie zwarcie na płycie głównej, nie znam tego telefonu, ale najprawdopodobniej do wygrzania filtr klawiatury... najpierw spróbuj wymusić zwrot pieniędzy za telefon, jeśli kupowany przez allegro to nie masz się co obawiać możesz zgłosić sprawę do allegro i oni go postraszą i będzie zmuszony przyjąć z powrotem telefon.
    fischer8
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    radek_4 wrote:
    Czyli tak jak mówiłem prawdopodobnie zwarcie na płycie głównej, nie znam tego telefonu, ale najprawdopodobniej do wygrzania filtr klawiatury... najpierw spróbuj wymusić zwrot pieniędzy za telefon, jeśli kupowany przez allegro to nie masz się co obawiać możesz zgłosić sprawę do allegro i oni go postraszą i będzie zmuszony przyjąć z powrotem telefon.

Proszę, może pokaż który to filtr klawiatury do wygrzania? :D
    radek_4
    Level 15  
    Pisałem, że nie znam tego telefonu...
    bajeczny88
    Level 26  
    radek_4 wrote:
    Pisałem, że nie znam tego telefonu...

Jeszcze kolego śmie kogoś pouczać ;)
    bartekqwerty14 jeśli chcesz podziałać coś sam to rozkręć telefon, obejrzyj płytę główną. Zwróć uwagę na złącze, w które wpina się taśma LCD. Warto też skupić się na płytce klawiatury funkcyjnej. Potem do podstawienia już sama płytka / taśma. Pozdrawiam.
    jayu0
    Level 37  
    Troche dziwna sytuacja. Profilaktycznie mozesz wgrac soft ale watpie ze pomoze. Moim zdaniem tasma nie ma tu nic do rzeczy ale plytka klawiszy nawigacyjnych już tak, wymien ja, obejrzyj dokladnie plyte pod katem podlan bo nawet nie pofatygowales sie opisac przeszlosci telefonu.
    radek_4
    Level 15  
    jayu0 wrote:
    nie pofatygowales sie opisac przeszlosci telefonu.

A ty nie pofatygowałeś się czytać ze zrozumieniem, telefon został zakupiony.
    Klawiatura dolna też się świeci?
    jayu0
    Level 37  
    To ze zostal zakupiony nie tłumaczy tego ze nic nie wiadomo na jego temat.
    A Ty nawet nie zerknales na schemat bo wymyslasz jakies filtry :D
    I kto tu nie czyta ze zrozumieniem?
    bartekqwerty14 wrote:
    tak. Ale jak go "zamkne" to świeci się ciągle górna częśc klawiatury...

bartekqwerty14 wrote:
    gdy zgaśnie ekran to świeci się lewa częśc klawiatury górnej(gdy jest zasuniety)

A zwarcie na płycie gownej to penie bedzie kolo filtru klawiatury :D
    A tak na powaznie to plytka klawiatury do wymiany :D
    radek_4
    Level 15  
    To, że autor tematu napisał, że górna klawiatura świeci nie tłumaczy tego, że dolna nie świeci, a to łatwo przeoczyć...
    Może lepiej jak najpierw rozkręci telefon i rzuci okiem na podzespoły, być może został zalany i zaśniedziałe styki taśmy robią swoje, od razu kupując części można stracić trochę kasy.
    jayu0
    Level 37  
    Nie ma zadnej wzmianki o dolnej klawiaturze i sie nie dziwie bo to inna linia zasilajaca wiec nie rozumiem pytania
    radek_4 wrote:
    Klawiatura dolna też się świeci?

Nie ma co dyskutować do momentu odpowiedzi autora.