Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury Peugeot 206

26 Kwi 2012 19:59 13773 4
  • Poziom 12  
    Witam Kolegów!
    Noszę się z zamiarem montażu klimy w Peugeot 206 bez mux 1,4 b i o ból głowy przyprawiają mnie schematy zamieszczone w Service Box ,które nie dokońca mi pasują.A mianowicie chodzi mi czujniki temperatury wody,silnika.Moje pytanie to ile czujników jest w tych modelach z klimą i z jaką ilościa pinów.Ile jest w termostacie i jaki w jaki jest w głowicy.Wielkie dzięki!
  • Poziom 12  
    Witam.
    Generalnie rozróżnie się trzy typy czujników:
    -czujnik 2 pin niebieski: informacja o ukł. chłodzenia dla zestawu wskaźników
    -czujnik 2 pin brązowy: informacja o ukł. chłodzenia dla klimatyzacji
    -czujnik 2 pin zielony: informacja o ukł. chłodzenia dla ECU

Nie zawsze dwa piny danego czujnika są wykorzystane.

Umiejscowienie ich jest różne, zazwyczaj blok wody przy głowicy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    I stąd właśnie mój dylemat bo naprzykład w schematach są tylko dwa.Jeden wkręcony w głowicę podpięty jednym pinem i spięty z niebieskim trzy pinowym podpiętym do ECU wkręconym w termostat.Ach Ci francuzi.Z tego co wiem jak jest brązowy to steruje on wentylatorem chłodnicy jeżeli nie ma klimy.A jak jest klima to wentylatorem steruje ECU.Jak ktoś ma jeszcze jakieś rozwiązania będe wdzięczny.Dzięki!
  • Poziom 12  
    Witam.
    Na tym obrazku widać dokładnie rozmieszczenie czujników temp. dla silników 1.1 i 1.4 benz.
    Czujnik temperatury Peugeot 206

gdzie:
    1220-czujnik temp.2 pin zielony
    8006-czujnik temp.2 pin brązowy
    4025-czujnik temp.2 pin niebieski

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Dzięki!W takim układzie czujniki 4015 8008 idzą do modułu sterowania wentylatorame chłodznicy.Proszę o poprawę jeżeli się mylę.