Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zablokowany centralny zamek, tylko alarm działa, Seicento 900

27 Kwi 2012 09:02 2955 1
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam taki problem we Fiacie Seicento 900. Mam zamontowany centralny zamek z autoalarmem - zamknąłem wczoraj normalnie za pomocą pilota auto, załączając jednocześnie alarm - usłyszałem ten charakterystyczny trzask siłowników, więc wszystko ok. Po kilku godzinach gdy otwierałem auto, nie było słychać trzasku siłowników otwierającego drzwi, a jedynie mrugały lampki od autoalarmu (jako że się wyłączył). I zaczął się problem - drzwi zatrzaśnięte, siłowniki się nie podniosły, mało tego - nie mogłem otworzyć ani lewych, ani prawych drzwi z kluczyka ! Blokada, że siłą kluczykiem kręciłem i za nic w świecie. Dostałem się do auta przez bagażnik - od wewnątrz klamki też poblokowane. Wyjąłem bezpiecznieki od centralnego pod kierownicą - niebieski bezpiecznik przepalony, wymieniłem go, czerwony był ok, ale drzwi w dalszym ciągu zablokowane. Odpiąłem akumulator, ale to nic nie dało. W końcu zaczęliśmy szarpać drzwi, na zewnątrz kręcić kluczykiem, w środku łapałem już przy dużej sile za klamkę i w końcu drzwi się otworzyły - ale to przy użyciu siły. Drugie drzwi w taki sam sposób, jednak jedyne na co to się zdało to to, że teraz mogę drzwi zamykać i otwierać przy pomocy kluczyka - bo centralny dalej nie działa.

O co chodzi, co się stało ?
    Ma ktoś jakieś pomysły ? Alarm załącza się elegancko, za to centralny ani się otwiera, ani nie zamyka. Rozumiem, jakby w jednych drzwiach padł siłownik, ale w dwóch naraz ?
    Proszę o jakieś sugestie, bo mi wczoraj ręce opadły i nie wiem co z tym fantem zrobić.
    Dodam, że jestem trochę laik, więc proszę o wytłumaczenie ewentualnego rozwiązania ;)

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Prawdopodobnie spaliły się siłowniki i są do wyrzucenia wraz z centralką do zamka centr. Tam jest taki system że załącza te siłowniki na 0,8 - 1 s. a potem wyłącza. Coś się zacięło i nie odłączył sterownik zasilania. Siłowniki dostawały prąd cały czas aż się uwędziły i wywaliło bezpiecznik. Jeżeli masz centralkę alarmową z zamkiem to całość do wymiany. Chyba że wymienisz same przekaźniki ale to zabawa.