Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus sx125 drukarka "wypuszcza pustą kartkę"

27 Kwi 2012 11:08 7559 10
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam następujący problem. W okienku epson status monitor pojawia się informacja, że drukarka jest gotowa do drukowania. Lecz przy próbie wydrukowania dokumentu drukarka pobiera papier, wydaje się, że następuje drukowanie, ale później wypuszcza pustą kartkę. W sklepie poinformowano mnie, żebym zainstalował nowe sterowniki, zrobiłem to ze strony:
    http://esupport.epson-europe.com/ProductHome....IYPn10ZQY1oTvEUPmrg8itLzIq0+oK6ZSI4U003D&tc=6
    Ściągnąłem plik "driver (6.72)", wszystko się zainstalowało, ale nadal jest tak samo.
    Jednocześnie zaznaczam, że po zainstalowaniu tuszy w sklepie, sprzedawca wypróbował drukarkę i wszystko działało bez zarzutu.
  • Spec od drukarek
    Zrób test głowicy i zobacz czy jest wydruk.
  • Poziom 8  
    Zrobiłem test dysz i również nie ma wydruku.
  • Spec od drukarek
    Więc masz zapchaną głowicę. Ew. nie zdjęte zabezpieczenie z kartridży.
  • Poziom 8  
    A czy czyszczenie głowicy powoduje duże wykorzystanie tuszu? I czy jest to nieuniknione?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Tusze są nowiutkie i oryginalne. Wcześniej używałem nieoryginalnych, jednak były to pieniądze wydane w błoto, gdyż program nie potrafił ich wykryć .
    W sklepie sprzedawca wydrukował z tej drukarki jeden dokument i wszystko było ok. Stąd moja wątpliwość czy coś nie tak ze sterownikami. Nie chcę zrobić czyszczenia głowicy na próżno.
  • Spec od drukarek
    Sterowniki nie mają wpływu na test głowicy. Jeśli nie drukuje to albo zrób co napisałem albo idź do sprzedawcy.
  • Poziom 8  
    Witam szanowne towarzystwo (to mój pierwszy post na tym forum).

Mam daaawno nieużywaną SX125, poddałem się prawie 2 lata temu gdy zamienniki były drogie a stałe też zasilanie kosztowało dużo. Kupiłem wtedy używaną SX115, na której żona drukowała całkiem sporo, ale sx115 właśnie padła.

Teraz zdjąłem z szafy SX125, na której niestety wydrukowałem dawno coś z jednego kompletu oryginalnych tuszy no i oczywiście tusze w głowicy zaschły (miał ponad rok) - wychodzi czyściuteńka kartka. Mam CISS DP S22, który został wykryty prawidłowo, instalacja jest trywialna, ale niestety drukarka nic nie drukuje.

Czy jedyny sposób to taki jak ten http://www.youtube.com/watch?v=BKcEbE8yn5E ? Czy lepiej wymontować głowicę i ma poleżeć z 24h w płynie ?
  • Spec od drukarek
    Na początek zrób jak na filmiku.
  • Poziom 8  
    Przeczyściłem głowice i jest lepiej, ale jest kłopot z drukiem "szybkim" i czarnym kolorem - drukowane poprawnie są 1cm paski, pomiędzy którymi są niezadrukowane 1cm paski.

Wydruk najdokładniejszy (chodzi mi o profile do wyboru w ustawieniach drukarki) trwający dłużej robi to lepiej - zakładam, że w szybkim wydruku jest tylko jeden przebieg głowicy i cześć dyszek nie jest drożna (i stąd problem). Coś jeszcze poza płukaniem w płynie wchodzi grę ?