Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kamerę Canon z USB i HDMI do monitora z RCA?

zenek-w 27 Kwi 2012 12:03 4794 6
  • #1 27 Kwi 2012 12:03
    zenek-w
    Poziom 2  

Mam kamerę która ma tylko wyjście USB i HDMI, chciałbym podłączyć do niej monitor LCD 7" jako podgląd, ale ma on tylko wejście RCA. Potrzebny mi tylko obraz bez fonii, jest taka możliwość?
    Na Ebay-u znalazłem chiński kabel USB<=> 3 RCA ale po pierwsze dziwnie prosty, tylko wtyczki na końcach i kabel a po drugie ze stanów drogo i długo by czekać.
    Czy taki kabel może działać poprawnie? Jeżeli tak to jak go można zrobić samemu (podłączenie w USB)?
    Jeżeli nie, to jaki powinien być pasujący kabel?
    Proszę o zdanie fachowców bo ja pojęcia nie mam :)

Jak podłączyć kamerę Canon z USB i HDMI do monitora z RCA?

0 6
  • Konica Minolta
  • #2 27 Kwi 2012 13:06
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Kolego, my również nie mamy pojęcia. Jaką kamerę posiadasz i jaki to monitorek?

0
  • Konica Minolta
  • #3 27 Kwi 2012 13:44
    irekr
    Moderator

... a do tego nic nie wiemy na temat tego "kabelka"....
    Jakiś czas temu dostałem do rąk taki "kabelek". Okazało się, że jest to zintegrowany przetwornik AV/D na USB, sam przetwornik był zamontowany we wtyku. Było to parę lat temu i do "kabelka" była płyta instalacyjna softu do tego "wejścia audio/wideo". Można było podłączyć zwykła kamerę PAL i sygnał audio z konsolety. Działało ze zwykłą jakością kamery do Skypa, czyli bez rewelacji.....
    Pewnie są nowsze "kabelki" które się same instalują na kompie....

Jaki to kabelek? Co w nim siedzi...?

0
  • #4 27 Kwi 2012 15:09
    zenek-w
    Poziom 2  

Co za różnica jaka kamera czy monitor? Moim zdaniem to nie ma znaczenia.
    Chodzi o techniczną możliwość wprowadzenia sygnału z wyjścia USB na wejście RCA.
    Jeżeli chodzi o kabel to ja chciałbym wiedzieć jaki kabel a nie że ktoś mnie pyta co to za
    kabel powyżej, ja sam nie wiem.

0
  • #5 27 Kwi 2012 15:36
    codek315
    Poziom 12  

Witam, kup sobie przelotke z HDMI na DVI a nastepnie na RCA , sam taka mialem ale sprzedalem niedawno.

0
  • #6 27 Kwi 2012 17:25
    jur1
    Specjalista techniki DVD

1. Modele sprzętów są potrzebne, żeby wiedzieć czym one dysponują + regulamin forum.
    2. Techniczne możliwości ukryte są w specyfikacji sprzętów.
    3. Szukasz pomocy czy sprzeczki?

0
  • #7 28 Kwi 2012 13:58
    zenek-w
    Poziom 2  

Chciałem podziękować koledze codek315 za pomoc.
    Już sobie poradziłem. Poszedłem do sklepu, zapytałem o kabel między kamerę USB a monitor RCA i dostałem za 15zł. Wszystko śmiga jak należy i nikt nie pytał jaka kamera, jaka firma, jaki model, który rocznik, jaki numer fabryczny itd...
    Mam wrażenie, że niektórzy piszą posty na ilość i rozwodzą się nad zbędnymi pytaniami. Czym może różnić się wyjście USB np. Sony od wyjścia USB Samsunga czy Canona?
    Temat można zamknąć.

0