Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy EVO1274LW,gwarancja+, warto?

bolek 27 Kwi 2012 12:40 2175 3
  • #1 27 Kwi 2012 12:40
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Moderator przymknął w końcu moje rozmyślania na temat zakupu a wpadło mi w oko jeszcze to. Zasadniczo to "idealna"... 1200obr, wąska, duży wsad. Wiem już że bęben jest nie rozbieralny, ale CANDY na dniach startuje z promocją gwarancji 5lat. Jest to gwarancja producenta, choć pewnie macza w tym paluchy jakaś firma ubezpieczeniowa i faktycznie trzeba się będzie wczytać w szczegóły. Ceny mają się nie zmienić czyli za 1400 powinna dać się wyrwać.

Pewnie i tak na 5lat jest jej żywotność obliczona, ale lepsze 5 lat gwarancji niż 2. Jak by podziałała 8 to by było miło, drogie są do niej części?

Co myślicie?

• #2 29 Kwi 2012 14:23
    figa_miga
    Poziom 19  

Podniose temat, czy ktoś z serwisujących mógł by się wypowiedzieć czy pralka jest warta swojej ceny, czy kupił by ją dla siebie?. Dochodzi do tego program gwarancyjny producenta na 5lat i wygląda to ciekawie.
    Po sieci krąży wiele opinii- głównie negatywnych dla wersji ładowanych od góry?. Czy Candy to faktycznie taki szmelc, w dodatku nie specjalnie popularny w domach że chcą łapać klienta na wszelkie sposoby?

Ponoć na EU mają dwie fabryki, jedna u ruskich druga nie pamiętam gdzie. Jest to jakaś różnica?

• #3 29 Maj 2012 11:48
    2026546
    Usunięty  
  • #4 12 Sie 2012 10:53
    sztukas78
    Poziom 2  

Nie wiem o ile temat jest aktualny ale chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami na temat tej pralki. Mam ją od ok 1,5 miesiąca. Niestety jestem bardzo zawiedziony. Sam pomysł na mix power system jest bardzo dobry. Faktycznie działa. No ale jest ALE. Pralka niemiłosiernie skacze. I to skacze własnie przez mix power system. Podczas używania tego sytemu pralka gwałtownie zaczyna wirować. O ile przed normalnym wirowaniem włącza się system balansowania rzeczy w bębnie, to w przypadku mix power wirowanie zachodzi bez balansowania. Skutki są opłakane. Pralka zachowuje się jak by chciała dokonać samozniszczenia. Oczywiście stopień wibracji zależy od tego co znajduje się w bębnie (ręczniki i dżinsy są wyjątkowo "zabójcze').
    Odpowiadając na pytania wyżej:
    - awarii poza tym co pisałem wyżej na razie nie było
    - mix power system - świetny pomysł, nie do końca przemyślane wykonanie
    - ilość wody - nie zauważyłem problemów z tym związanych. Przy płukaniu działa również mix power system (oczywiście bez detergentu ale za to z wszystkimi powyżej opisanymi efektami), dzięki czemu pozostałości proszku są bardzo dokładnie wypłukane.
    - serwis - napisałem w swojej sprawie do Candy Polska - odpisali nawet dość szybko. Powiedzieli, że mam wezwać lokalnego (Poznań) serwisanta. Będzie we wtorek, zobaczymy co powie.
    Pozdrawiam!

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo