Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uziemienie switchy w szafie rack - czym zacisnąć wtyczkę ?

27 Kwi 2012 12:47 4598 13
  • Poziom 35  
    Robiąc porządki w szafie rack, muszę podłączyć trochę switchy do uziemienia. Switche przyszły w pudełkach z kablami uziemiającymi gotowymi z jednej strony (tzn. z jedną wtyczką zaciśniętą) od ston switcha. W szafach rack różnie to jest z podłączeniem, więc kabel z drugiej strony jest surowy, aczkolwiek jest dołączona standardowa "wtyczka". Muszę właśnie tą "wtyczkę" zacisnąć na owym kablu - wcześniej w pojedynczych przypadkach jakoś robiłem to obcążkami, ale wypadałoby mieć do tego jakieś narzędzia. Nie mam jednak pojęcia jak takie narzędzia się nazywają i nie mogę niczego rozsądnego znaleźć. Czy zatem ktoś mógłby mi podsunąć jakieś zaciskarki d o takich końcówek?

Żeby ułatwić, załączam dwa zdjęcia kabelka:
    Uziemienie switchy w szafie rack - czym zacisnąć wtyczkę ? Uziemienie switchy w szafie rack - czym zacisnąć wtyczkę ?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 26  
    Zacisnąć zaciskarką, można by to od biedy i polutować... i też będzie niezawodne, ale połączenia zaciskane są w tym wypadku wystarczające.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Na twoim miejscu odizolowałbym kawałek przewodu, pobielił topnikiem, to samo z końcówką. Do otworu wsunąć odizolowane żyły przewodu i nagrzać. Na to jeszcze nałożyć złączkę termokurczliwą, żeby to miało lepszą wytrzymałość na zginanie.
  • Poziom 24  
    Polecam zaciskarkę firmy Cimco.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Błagam was.. Praską. Końcówkę do prasowania, jak sama nazwa wskazuje, należy zaprasować dla pewnego połączenia. Jakieś lutowania i inne metody tłuczenia młotkiem odstawcie na bok(oczywiście zawsze można kombinować) - niezawodne połączenie w tym wypadku zapewnia tylko prasa. Zwłaszcza, że prawdopodobnie robisz to zawodowo.
  • Poziom 28  
    Nie opowiadaj głupot, że pewne połączenie zapewnia tylko praska. Praska jest wygodna i szybka w użytkowaniu, ale połączenia lutowane dużo więcej wytrzymują (pod warunkiem, że lutujący nie przegrzeje linki i nie wciągnie ona zbyt dużo cyny na dłuższym odcinku).
  • Poziom 43  
    Otóż to - a przy takim zacisku najlepiej jest to według mnie zrobić jednak poprzez zaciśnięcie - jak sam zauważyłeś, linki nie może przegrzać, nie wciągnie dużo cyny, zimny lut, a tutaj - odizolować, wsunąć, zagnieść, podłączyć. Szybko, czysto i pewnie.
  • Poziom 34  
    Pokazana końcówka należy do grupy zaprasowywanych. Końcówki do lutowania
    maja przecięcie do usunięcia nadmiaru lutowia.Trzeba szukać fachowej praski do końcówek kablowych,/małej hydraulicznej/.Moze w warsztatach samochodowych
    maja praski ?
    Wtedy całość wyjdzie elegancko .Nie wiadomo czy kabelek o dwóch warstwach
    izolacji wytrzymałby temp. lutowania bezołowiowego- a linka potrafi zassać spoiwo /i potem się łamie/.
  • Poziom 37  
    Mam pytanie?
    Czy szafa jest podłączona do uziemienia?
    Czy urządzenia są "przykręcone" do stelażu szafy czy leżą luźno?
    (praska jest najlepsza)
  • Użytkownik obserwowany
    Tam jest termo-kruczka jeszcze? Ja na CC stosuje końcówki izolowane do 6 mm2 praska koło 100 zł + końcówki z 100 szt 35- 40 zł.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Może być zaciskarka Knipex 97 52 33 lub trochę solidniejszy model 97 52 13. Dosyć drogie narzędzia, ale wystarczają na lata.
    Link1
    Link2