Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uziemienie switchy w szafie rack - czym zacisnąć wtyczkę ?

27 Kwi 2012 12:47 4598 13
 • Poziom 35  
  Robiąc porządki w szafie rack, muszę podłączyć trochę switchy do uziemienia. Switche przyszły w pudełkach z kablami uziemiającymi gotowymi z jednej strony (tzn. z jedną wtyczką zaciśniętą) od ston switcha. W szafach rack różnie to jest z podłączeniem, więc kabel z drugiej strony jest surowy, aczkolwiek jest dołączona standardowa "wtyczka". Muszę właśnie tą "wtyczkę" zacisnąć na owym kablu - wcześniej w pojedynczych przypadkach jakoś robiłem to obcążkami, ale wypadałoby mieć do tego jakieś narzędzia. Nie mam jednak pojęcia jak takie narzędzia się nazywają i nie mogę niczego rozsądnego znaleźć. Czy zatem ktoś mógłby mi podsunąć jakieś zaciskarki d o takich końcówek?

  Żeby ułatwić, załączam dwa zdjęcia kabelka:
  Uziemienie switchy w szafie rack - czym zacisnąć wtyczkę ? Uziemienie switchy w szafie rack - czym zacisnąć wtyczkę ?
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 26  
  Zacisnąć zaciskarką, można by to od biedy i polutować... i też będzie niezawodne, ale połączenia zaciskane są w tym wypadku wystarczające.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 17  
  Na twoim miejscu odizolowałbym kawałek przewodu, pobielił topnikiem, to samo z końcówką. Do otworu wsunąć odizolowane żyły przewodu i nagrzać. Na to jeszcze nałożyć złączkę termokurczliwą, żeby to miało lepszą wytrzymałość na zginanie.
 • Poziom 24  
  Polecam zaciskarkę firmy Cimco.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 43  
  Błagam was.. Praską. Końcówkę do prasowania, jak sama nazwa wskazuje, należy zaprasować dla pewnego połączenia. Jakieś lutowania i inne metody tłuczenia młotkiem odstawcie na bok(oczywiście zawsze można kombinować) - niezawodne połączenie w tym wypadku zapewnia tylko prasa. Zwłaszcza, że prawdopodobnie robisz to zawodowo.
 • Poziom 28  
  Nie opowiadaj głupot, że pewne połączenie zapewnia tylko praska. Praska jest wygodna i szybka w użytkowaniu, ale połączenia lutowane dużo więcej wytrzymują (pod warunkiem, że lutujący nie przegrzeje linki i nie wciągnie ona zbyt dużo cyny na dłuższym odcinku).
 • Poziom 43  
  Otóż to - a przy takim zacisku najlepiej jest to według mnie zrobić jednak poprzez zaciśnięcie - jak sam zauważyłeś, linki nie może przegrzać, nie wciągnie dużo cyny, zimny lut, a tutaj - odizolować, wsunąć, zagnieść, podłączyć. Szybko, czysto i pewnie.
 • Poziom 34  
  Pokazana końcówka należy do grupy zaprasowywanych. Końcówki do lutowania
  maja przecięcie do usunięcia nadmiaru lutowia.Trzeba szukać fachowej praski do końcówek kablowych,/małej hydraulicznej/.Moze w warsztatach samochodowych
  maja praski ?
  Wtedy całość wyjdzie elegancko .Nie wiadomo czy kabelek o dwóch warstwach
  izolacji wytrzymałby temp. lutowania bezołowiowego- a linka potrafi zassać spoiwo /i potem się łamie/.
 • Poziom 37  
  Mam pytanie?
  Czy szafa jest podłączona do uziemienia?
  Czy urządzenia są "przykręcone" do stelażu szafy czy leżą luźno?
  (praska jest najlepsza)
 • Użytkownik obserwowany
  Tam jest termo-kruczka jeszcze? Ja na CC stosuje końcówki izolowane do 6 mm2 praska koło 100 zł + końcówki z 100 szt 35- 40 zł.
  Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Może być zaciskarka Knipex 97 52 33 lub trochę solidniejszy model 97 52 13. Dosyć drogie narzędzia, ale wystarczają na lata.
  Link1
  Link2