Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka samochodowa USB - brak ładowania Nokii przez microUSB

jhosef 27 Kwi 2012 13:56 3085 4
  • #1 27 Kwi 2012 13:56
    jhosef
    Poziom 15  

Witam Szanowne Grono!

Mam dziwny problem z ładowaniem Nokii E7 oraz E52 przez kabel microUSB.

Posiadam dwie takie ładowarki:
    Ładowarka samochodowa USB - brak ładowania Nokii przez microUSB
    Ma ona 5V, max 1000 mA na wyjściu ponoć.
    Mają już około roku.

Mam do nich zwijane kabelki. Do czasu używania Nokii E63 z "cienkim wtykiem" wszystko było ok.
    Kupiłem sobie Nokię E7 a do niej zwijany kabel microUSB. Kabel jest pełny czyli zasilanie i DATA, nie typowo do ładowania. Niestety nie można ładować tego telefonu z zastosowaniem tego kabla i ładowarki. Telefon reaguje na podpięcie kabla poprzez zaświecenie się i tyle. Brak informacji: "nie ładuje" itp. Dioda ładowania przy porcie się nie świeci. To samo jest z posiadaną E52.

Co ciekawe ten sam kabel ładuje te telefony przez port USB laptopa, ładowarki sieciowej USB. Nie chce tylko przez te samochodowe.

Po podłączeniu do ładowarki samochodowej zwijanego kabelka z cienkim wtykiem i oryginalnego przejścia gruby/cienki wtyk > microUSB ładowanie działa.

Myślałem, że problem jest, że telefon chce się porozumieć z mało inteligentną ładowarką po D+ D- to je odizolowałem. I nic, przestał reagować na nią zupełnie.

Czy macie pomysł co może go boleć?

Nie chcę kupować kolejnego kabla do ładowania ani ładowarki bo niedługo będę miał ich wiadro. A ta konfiguracja mi bardzo pasuje, ładowarka siedzi w gnieździe, jak potrzeba rozwijam kabelek i jest prąd.

• Pomocny post
    #2 27 Kwi 2012 13:58
    wiśniowy18
    Poziom 33  

zewrzyj ze sobą D+ i D-

• #3 27 Kwi 2012 14:05
    jhosef
    Poziom 15  

wiśniowy18 napisał:
    zewrzyj ze sobą D+ i D-
    Jesteś tego pewny?

Telefon E7 ma aktywny port USB i nie chciałbym czegoś spalić.

• #4 27 Kwi 2012 14:11
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Nic nie spalisz :D standardowo ładowarka od noki ma to zwarte przez rezystor 100 ohm, ale zewrzeć można też. Dzięki temu telefon rozpoznaje że ma podłączoną ładowarkę, a nie coś innego :D Pozdrawiam Kolegę z Pomorza :D

• #5 27 Kwi 2012 19:05
    jhosef
    Poziom 15  

Bardzo dziękuję za pomoc. sposób pomógł.
    Co prawda E7 bywa marudna i nie zawsze ładuje ale wystarczy kolejna próba i działa. E52 nie rzuca się.

Dziękuję i również pozdrawiam:)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo