Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdejmowanie simlocków.Jaki box potrzebny

27 Kwi 2012 15:39 5587 5
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.

Wiec od jakiegoś czasu zacząłem się amatorsko zajmować serwisowaniem telefonów. Wygląda to tak, że skupuje uszkodzone telefony z aukcji i naprawiam usterki na miarę swoich możliwości.

I ostatnio zainteresowałem się ściąganiem simlocków. Mam trochę telefoników z simlockami z orange (chyba tylko ta siec zakłada jeszcze te blokady) i nie wiem jak się do tego zabrać.

Simlocki chciałbym ściągać raczej z nowszych telefonów takich jak np. Samsungi S5620, S7230, S5330.

I mam pytanie jak zacząć?
    Jakiego boxa wybrać?
    I czy jest jakiś jeden box który obsłuży wszystkie takie telefoniki?
    Gdzie go najtaniej kupić i jak to będzie wyglądało?
    Będzie urządzonko i oprogramowanie do niego i po podłączeniu telefonu będzie odczytywać te kody?
    Czy jest jakiś inny sposób usuwania simlocka w tych nowszych modelach niz odczytywanie kodu?
    Na ile to jest skomplikowane? (powiedzmy w porównaniu do wgrywania softu)

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomocną informację.
  • Poziom 21  
    Wg kup sobie setoola zrób aktywację i będziesz miał samsungi i lg i sony ericssony najtaniej a najwięcej ale oczywiście kosztem, że nie wszystko, brak niektórych opcji itp. Później to chyba z3x moduł samsung + lg.
  • Poziom 36  
    Z3X z modułem samsung i lg ma jeszcze dodatkowo w obsłudze ZTE, HUWAEI, ALCATELA i jeszcze kilka innych modeli. Polecam zakup tego boxa.
  • Poziom 33  
    Do nokii możesz wziąść Fenixa, teraz jest tani i robi simlocki po kablu usb.
  • Poziom 8  
    A gdzie mogę kupić (w korzystnej cenie) ktoryś z tych podanych wyżej boxów? np. ten z3x?

I jak wygląda zdejmowanie simlocka takim boxem? Tak prostym językiem bo na razie zielony jestem w tym temacie.

Bo ja sobie tak to wyobrażam, że instaluje jakiś program np. Omnius (taki jako pierwszy znalazłem) podłączam boxa jednym kabelkiem do komputera, a z telefonem, no właśnie jak połącze boxa z telefonem? Zwykłym usb? Box będzie miał wejście usb czy jak?

Dobrze to rozumuje?
  • Poziom 26  
    Kupując np. z3x dostajesz zestaw kabli, nie są to kable do wszystkich telefonów ale zdecydowaną większość telefonów da się zrobić. Boxy można kupić na aukcjach lub bezpośrednio u hurtowników.
    Nie ma jednej metody zdejmowania locków z telefonów, niektóre podłączasz pod boxa i klikasz "Unlock" a z niektórymi trzeba się bawić przez wgrywanie patchowanych softów do odblokowania itd.