Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips PicoPix PPX2480 - projektor PMP Pico z wbudowanym odtwarzaczem MP4

piokrza 27 Apr 2012 19:56 8572 18
  • Philips PicoPix PPX2480 - projektor PMP Pico z wbudowanym odtwarzaczem MP4
    Philips PicoPix PPX2480 to projektor pico z wbudowanym odtwarzaczem multimediów. Bazujący na technologii wyświetlaczy DLP, projektor oferuje rozdzielczość obrazu 854×480 pikseli, współczynnik kontrastu 1000:1 i może wyświetlać obraz o przekątnej 120 cali. Jako źródło światła, projektor wykorzystuje diody RGB LED (o żywotności 30.000 godzin), oferując jasność maksymalnie 80 lumenów. Można w nim znaleźć porty HDMI, VGA, komponentowe, kompozytowe oraz wyjście audio jack 3.5mm.

PicoPix 2480 posiada zintegrowany odtwarzacz MP4 i głośnik wewnętrzny o mocy 1 Wata. Odtwarzacz wspiera formaty plików audio: MP3, WAV; wideo: M-JPEG, MPEG4, h.264, h.263, MP4, MKV, FLV; a także pliki obrazów: JPEG, BMP, PNG, GIF. Ponadto zintegrowano w nim 2GB pamięci wbudowanej do przechowywania plików, port USB i slot kart pamięci SD/SDHC. Wbudowany akumulator ma zapewnić do 2 godzin pracy w trybie standardowym.

PicoPix PPX2480 mierzy 105 x 105 x 31.5 mm i waży 290 g. Kwota, jaką trzeba zapłacić za ten przenośny projektor to 280 funtów brytyjskich (około 452 dolary amerykańskie).

Źródło: http://www.slashgear.com/philips-announce-picopix-2480-pico-projector-24224366/

Cool? Ranking DIY
    About Author
    piokrza
    Level 27  
    piokrza wrote 1472 posts with rating 159, helped 4 times. Been with us since 2007 year.
    markovip
    Level 34  
    80 lumenów to bardzo mało, kilka lat temu kupiłem za 200€ projektor za 100 ANSI lumenami, w Carrefour...
    bether
    Level 12  
    @markovip nie pisz tak, bo ktoś uwierzy i będzie afera.
    Mam ten projektor, ale mam też Epsona EMP-54 (1500 ANSI lumenów) i powiem, że Epson do pięt nie sięga temu picopix'owi. Obraz jest o WIELE lepszy u PPX2480. Jasność w nocy muszę zmniejszać do 2/3 :-)
    mks80
    Level 9  
    Witam,

Od paru dni jestem posiadaczem PicoPix 2480. Przyznam, że jak na tak mały sprzęt ten projektor daje radę. Mam z nim jednak pewne problemy. Pierwszym były krzaki zamiast polskich znaków w napisach do filmów odtwarzanych z pamięci projektora. W związku z tym zaktualizowałem firmware z wersji 1.9 do 3.00 i polskie znaki się pojawiły. Natomiast po aktualizacji firmwaru rzucił mi się w oczy inny problem: nierównomierne podświetlenie doskonale widoczne przy wyświetlaniu czerni. Próbowałem uchwycić ten efekt na zdjęciu, ale w rzeczywistości wygląda to znacznie gorzej: prawa strona obrazu jest dużo jaśniejsza niż lewa. Co może być przyczyną tego zjawiska? Czy to jest normalne w tych projektorach, czy też trafił mi się jakiś feralny model i powinienem go reklamować?

bether
    Level 12  
    W moim projektorze nie ma tego problemu jest równe oświetlenie. Reklamuj.
    mks80
    Level 9  
    A na jakiej wersji firmwaru działa Twój projektor? Zastanawiam się czy to jest jakiś bug w sofcie czy raczej fizyczny problem z urządzeniem. Projektor jest nowy, nie bity, nie rzucany. Dziwna sprawa...
    bether
    Level 12  
    Obecnie działa na nowym v3.0 ,ale na starym firmware też było dobrze.
    mks80
    Level 9  
    Przeszedłem się dzisiaj po paru sklepach, w których są wystawione projektory Philips PicoPix 2480 i pobawiłem się nimi. Okazuje się, że ta przypadłość dotyczy nie tylko mojego egzemplarza. Chociaż były też PicoPixy wyświetlające czerń poprawnie. W feralnych egzemplarzach wygląda to tak, że przy wyświetlaniu czarnego obrazu prawa strona jest znacznie jaśniejsza niż lewa. Załączam zdjęcie obrazu z egzemplarza sklepowego oraz mojego. Zdjęcia oczyście są niedoskonałe, robione telefonem - więc najlepiej wybrać się do sklepu i zobaczyć na własne oczy. W każdym razie radzę przed zakupem PPX2480 dobrze przetestować swój model.
    mks80
    Level 9  
    Faktycznie u Ciebie czerń wygląda tak jak powinna. Widocznie jestem jednym z pechowców, którym trafił się trefny model. Efekt nierównego podświetlenia tym bardziej jest u mnie widoczny im mniejsze mam ustawione jasność i kontrast. Powyżej mniej więcej 2/3 jasności podświetlenie się wyrównuje i czerń jest szara na całym obszarze. Natomiast schodząc poniżej mniej więcej 2/3 jasności lewa strona ekranu robi się czarna, a prawa pozostaje szara i się nie zmienia. Raczej nie jest to efekt zużycia - mam PPX2480 od niedawna i wyświecił może 40-50h...

Projektor kupiłem na wyprzedaży w markecie - cena bardzo dobra, ale być może po prostu mieli trochę feralnych do rozdania. Podobno poszły jak ciepłe bułeczki i już ich w tych marketach w sprzedaży nie ma.

Właśnie przetrząsam sieć i krew mnie zalewa gdy czytam, że ktoś czeka 40 dni na "ekspertyzę", a później jeszcze mu nie uznają. Wpisy są dość stare i ciekaw jestem jak dalej potoczyły się losy osób, które pisały o tej usterce i walczyły o uznanie reklamacji. Niestety jakiś "życzliwy" moderator skillował mój wpis, pewnie ze względu na to, że zamieściłem link do niniejszego tematu...

http://www.skapiec.pl/site/cat/19/comp/3898129_komentarze/

http://pcfoster.pl/artykul/philips-picopix-2480-%E2%80%93-test-projektora/1056-1.html

mks80
    Level 9  
    Bether, zazdroszczę Ci szczęścia co do projektora. Czy nadal działa? ;)

Mój PicoPix od 7 listopada jest w autoryzowanym serwisie Philipsa (LetMeRepair.com). Na potrzeby naprawy specjalnie nagrałem krótki filmik ilustrujący istotę problemu: www.youtube.com/watch?v=cDtL-m-imMc

To co wyprawia ten serwis nie mieści się w głowie:

Po niemal 3 tygodniach trzymania mojego projektora, ze strony serwisu zero odzewu. Napisałem więc maila z pytaniem co się dzieje. Odpowiedź: "Naprawa nie jest możliwa ze względu na brak części (producent uznał ze w przepadku konkretnych uszkodzeń naprawy nie będą przeprowadzane tylko urządzenia maja być wymieniane i dlatego danych części nie udostępnia)".
    Aż mi się przypominają dowcipy z serii "Rosyjscy naukowcy po wielu latach intensywnych badań odkryli, że...".

Reasumując: producent uznał, że mój projektor kwalifikuje się do wymiany, ale nie może wysłać serwisowi nowego projektora, którym powinien zostać zastąpiony mój obecny CrappyPix 2480. Może im tylko wysyłać części zamienne, których w przypadku mojego projektora nie można wymienić ;)))

Co radzi mi dalej serwis:
    "Zostanie Panu wystawione oświadczenie serwisowe uprawniające do wymiany sprzętu lub zwrotu gotówki u sprzedawcy."

Przypomnę, że projektor kupiłem w ramach czyszczenia magazynów w pewnej sieci marketów i już dawno tych projektorów tam nie ma. Jedyne co mogę od nich uzyskać to zwrot gotówki (50% normalnej ceny takiego projektora), co oczywiście nie pozwoli mi na kupno nowego egzemplarza (byyyć może wolnego od tej wady).

Zadzwoniłem do BOKu sieci marketów, w której kupiłem projektor i pytam jakie jest dalsze postępowanie w takiej sytuacji. BOK stwierdził, że pierwsze słyszy o takim sposobie realizowania naprawy gwarancyjnej. Według BOKu gdy oddam projektor do sieci marketów oni ponownie wyślą go w ramach naprawy gwarancyjnej do LetMeRepair.com i koło się zamknie. Jednym słowem niekończąca się opowieść...

Piszę do serwisu, że warunki gwarancji Philipsa wyraźnie mówią: "Jeżeli jakiekolwiek defekty wynikające z wadliwości materiałów i/lub wykonania pojawią się w czasie trwania gwarancji Philips naprawi lub wymieni urządzenie bezpłatnie.". Mają na to gotową odpowiedź: "Taka jest procedura serwisu - określona przez producenta. Na podstawie pisma będzie możliwa wymiana lub zwrot gotówki."

Moja rada: trzymajcie się z daleka od tego badziewia Philips PicoPix 2480, chyba, że możecie go przed zakupem przetestować. W przeciwnym razie jest duża szansa, że traficie taki egzemplarz jak mój (youtube: picopix brak jednolitej czerni). Zamiast oglądać w długie, jesienne wieczory ulubione filmy na 120" ekranie będziecie żonglować mailami i telefonami między sprzedawcą, producentem i serwisem, którzy nie potrafią po prostu wymienić wadliwego urządzenia.
    bether
    Level 12  
    Bardzo Ci współczuję.
    Mam nadzieję, że jest to usterka do naprawienia tym bardziej, że już ich nie ma tam gdzie kupiłeś :-(
    Wygląda to na jakieś przesunięcie modułu podświetlenia. Może wystarczy jakaś kalibracja sprzętowa, ale nie namawiam do rozkręcania :-)

Mój projektorek działa bez zarzutu i prawie nie wyobrażam sobie już wieczoru bez niego. Aktualnie oglądam na ścianie całą serię Stargate SG-1 :-)
    mks80
    Level 9  
    Żeby zamknąć temat opiszę jaki prezent dostałem od Philipsa na Święta, czyli jak się skończyła żałosna historia mojego projektora Philips PicoPix PPX 2480:

Autoryzowany sewis LetMeRepair z Kalisza do którego odesłał mnie Philips stwierdził, że uszkodzona jest część, której producent nie może im dostarczyć. W przypadku takiego uszkodzenia producent zaleca wymianę całego projektora. Oczywiście Philips - mimo takich zaleceń - nie dostarczył im nowego projektora, którym powinien zostać zastąpiony mój wadliwy egzemplarz, wobec czego serwis wystawił mi świstek o braku możliwości naprawy. Nie pytając mnie o zdanie po prostu zatrzymali mój projektor (ciekawe co się z nim stało dalej... ?), a mi wysłali jedynie PDFa z oświadczeniem, które miałem sobie wydrukować i pójść z nim do sklepu w celu dalszego dochodzenia swoich praw.
    Sklep oczywiście już projektorów nie miał i koniec końców zwrócili mi zapłacone pieniądze czyli połowę aktualnej ceny nowego projektora PicoPix 2480. W rezultacie straciłem czas, pieniądze i nie mam projektora.
    Gdybym jednak nadal chciał mieć PicoPix 2480 to musiałbym dołożyć drugie tyle i go sobie po raz drugi kupić w innym sklepie. Ale to nie takie proste: ostrzegam przed kupnem projektorów Philips PicoPix PPX 2480 bez uprzedniego sprawdzenia. Sprzedawane są bowiem egzemplarze z tym samym uszkodzeniem, które miał mój i to po normalnej cenie!

Oto przykładowe zdjęcie:

Oto przykładowy filmik: www.youtube.com/watch?v=V8sHMw2rk8Y

Podsumowując: za niemal 2 razy większą kwotę macie okazję przeżyć taką samą przygodę jak ja!

Żałuję, że nie poszukałem opinii na temat serwisu LetMeRepair zanim wysłałem do nich projektor. Gdybmy wcześniej na ich temat poczytał, na pewno nie powierzyłbym im mojego sprzętu i tym samym oszczędził wiele czasu i nerwów. Oto pierwsze z brzegu opinie na temat tego "serwisu":
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,115642381,115642381,Ostrzezenie_Przed_Serwisem_LetMeRepair_z_Kalisza.html
    http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=28771
    http://www.frazpc.pl/b/250801
    Chyba nie wymagają specjalnego komentarza...
    emptyman
    Level 10  
    Przepraszam za odgrzebkę. Mam problem z wyświetlaniem polskich znaków w napisach w tym projektorze, wyświetlają mi się krzaki. Jak sobie z tym poradziliście?

Zaktualizowałem soft do V3.0 ale wciąż bez skutku, sytuacja powtarza się dla każdej z kombinacji (odtwarzanie pliku z pamięci wewnętrznej, karty sd, pendrive'a, format srt, txt, sub - próbowałem nawet kodować napisy do UTF8 i ISO 8859-2 ale w ich przypadku jak zakoduję tak wyświetli).

Zmieniałem nawet język menu (zastanawiające że polskie menu u mnie posiada poprawnie wyświetlone polskie znaki). Macie jakieś pomysły?

Wygląda to tak jakby projektor wyświetlał tylko ISO 8859-1 (bo krzaczy "ść" ale wyświetla poprawnie "ó").
    emptyman
    Level 10  
    Dzięki, ja używam Gżegżółkę do usuwania polskich znaków (http://www.gzegzolka.com/) też mogę polecić, ale co masz na myśli pisząc zmiana kodowania? To znaczy jak jakoś zakodujesz to u Ciebie działa? Na jakie kodowanie? Lub jakie znaki projektor Ci czyta jako ąężźćś?

Wierzyć mi się nie chce że to usunięcie ogonków to jedyne rozwiązanie. We wszystkich recenzjach piszą, że radzi sobie z wyświetlaniem polskich napisów srt... jeno jak? a może zależy to od wersji urządzenia i warto zareklamować?
    Grzechoo
    Level 13  
    emptyman wrote:
    Przepraszam za odgrzebkę. Mam problem z wyświetlaniem polskich znaków w napisach w tym projektorze, wyświetlają mi się krzaki. Jak sobie z tym poradziliście?

Wygląda to tak jakby projektor wyświetlał tylko ISO 8859-1 (bo krzaczy "ść" ale wyświetla poprawnie "ó").

Nie wiem jaką mam wersje softu, ale u mnie również poprawnie nie wyświetla polskich znaków, jednak rozwiązanie problemu jest niezwykle proste, plik tekstowy z napisami należy otworzyć w standardowym notatniku i zapisać go ponownie, ze zmienionym kodowaniem z ANSI na UTF-8.
    Działa w 100% i w sumie od samego początku, korzystam z tego rozwiązania, gdyż zmiana kodowania trwa chwilę, a usuwanie polskich znaków, nie uważam za najlepszy pomysł :]
    j.roszk
    Level 1  
    Projektor wyświetla poprawnie polskie znaki w napisach zakodowanych w UTF-8, ale z BOM. Notatnik domyślnie dodaje ten znak, dlatego działa.