Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PS2] Dualshock 2 - niedziałające przyciski.

mattek97 27 Kwi 2012 20:01 1953 2
  • #1 27 Kwi 2012 20:01
    mattek97
    Poziom 12  

Witam. Pisałem już na dużej ilości for, lecz nikt mi nie pomógł. Problem poruszany już parę razy, jednak nie uzyskałem odpowiedzi. Przejdę do sedna sprawy. Pad przez pewien czas leżał w zamkniętej szafce, aż pewnego dnia chciałem sobie pograć. Odpalam PS2, podłączam pada i zonk. Nie działają następujące przyciski:
    -Trójkąt
    -Kółko
    -R1, R2
    Reszta działa bez zarzutów. Pad po prostu po jakimś tam czasie leżakowania przestał działać. Sam od siebie. Sprawdzałem co prawda przewód za pomocą diody i baterii i wychodzi na to, że kabel działa, jednak coś tu fałszuje, ponieważ kiedy jeden kabel przykładam do pinu we wtyczce, a drugi do któregoś z lutów, dioda się świeci. Obojętne jest do którego lutu przyłożę. Oczywiście, próbowałem zaraz na wejściu przykładać, jednak wszystko jest tak ciasno złożone, że się nie da. Sprawdzałem taśmę (?) od przycisków i żadnych pęknięć nie zauważyłem. Myślę, że to kabel, ponieważ raz na parę sekund zaskoczył przy ruszaniu kablem zaraz przy odbudowie, ale tylko raz. Więcej już nie chciał. Powiedzcie, jak sprawdzić te kable dokładnie, żeby nie było żadnych sfałszowań ? Jeżeli wyjdzie na to, że to przewód to jak zlokalizować miejsce przerwy ? Wiem, prościej byłoby kupić nowego pada jednak nie jest to proste, ponieważ aktualnie brak kasy. Dodam, że nie jest to wina konsoli, ponieważ drugi pad działa w 100%. Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

0 2
  • #3 27 Kwi 2012 20:30
    mattek97
    Poziom 12  

No tylko jest jeden problem - posiadam tylko lutownicę transformatorową, a przy jej gabarytach będzie to ciężkie i mogę tylko pogorszyć sprawę. Do tego, tych przewodów nie da się odlutować. One siedzą w jakimś a'la slocie/gnieździe, więc jak już to trzeba odlutować całe gniazdo :/

0