Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b3 1.8 Pb + lpg Gaśnie w czasie jazdy i po odpaleniu

27 Kwi 2012 20:53 5783 15
  • Poziom 8  
    Mam passata 88r. 1,8 107KM, odpalam, i nieraz chodzi dosłownie kilka sekund i gaśnie coś jakby odcinało prąd ale nie wiem co, Wskazówka od obrotów spada na łeb na szyje.Dzieje sie to na benzynie i na gazie. Jak odczekam chwilę i przekręcę kluczyk wcisnę imobilaizer to odpala.Trzeba poczekać około 4 cykli rozłączenia i załączania immo. Immo jest taki że mruga dioda, wkładasz kluczy w stacyjkę przekręcasz na zapłon i wciskasz tajemny przycisk. Czasami nawet w czasie jazdy nagle gaśnie i koniec i znowu trzeba odczekać. jak zgaśnie pod czas jazdy to chcąc odpalić z dwójki to słychać tyko mruczenie tak jak by iskry nie było. Dzieje sie tak średnio raz na tydzień. Cewka wymieniona.
    Świece wymienione i przewody też.

POMOCY :cry:
  • Poziom 31  
    Wywal ten immo, tego samochodu i tak nikt nie ukradnie, a przynajmniej jedno wyeliminujesz.
  • Poziom 8  
    Tutaj gdzieś czytałem że immo nie zgasi już zapalonego auta. już nie wiem co robić. Wczoraj wymieniłem kostkę stacyjki i sprawdziłem gdzie to immo jest w aucie.
    Aha i jeszcze jedno ten dynks od gazu z diodami coś głupieje jak go łapie ten temat z gaśnięciem. Jak chcesz odpalić na gazie to dioda przez sekundę pali sie na zielono a zaraz sama przełącza sie na czerwoną że niby pali benzynę. Jak odpali to zostaje na zielono. POMOCY
  • Poziom 17  
    Fabryczne immo nie zgasi pracującego już silnika, dokładańce to coś zupełnie innego i przeciwnie mogą powodować nagłe gaśnięcie silnika. Wywal to ustrojstwo to będziesz wiedział co i jak. Jeśłi nie to to jest kilka innych rzeczy do sprawdzenia. Moduł cewka, aparat zapłonowy instalacja.
  • Poziom 17  
    Najpierw Odłącz ten dokładany immo i sprawdz co się będzie działo. Jeśłi nic to nie pomoże to jak już nie będzie palił sprawdz czego mu brakuje czy startuje pompa paliwa i czy jest iskra. Jak nie ma iskry to sprawdzić zasilnaie i masę na kostce aparatu zapłonowego (plus i masa zewnętrzne piny) środkowy to sygnał z halla. Jak zasilanie i masa jest ok to sprawdz też czy w kości na module cewki jest plus i minus. Jak też jest ok to zdejmij kostkę z aparatu zapłonowego włacz stacyjkę na zapłon weż próbówkę 12V podłącz do masy akumulatora i dotykając chwilowo do środkowego pinu kostki (sygnał z hallotrona) słuchaj czy wystartuje pompa za brzęczy wtrysk i przeskoczy iskra. Silnik może wręcz lekko strzelić jeśli będzie w cylindrach mieszanka paliwowa i przeskoczy na świecy iskra. Jeśli nie masz pewości czy iskra jest zdejmij przewód z której kollwiek świecy wsadz w kapturek jaką kolwiek świecę i sprawdz czy będzie iskra. To tak w skrócie.
  • Poziom 8  
    o.k sprawdzę. Tylko mi powiedz gdzie odłączyć ten immo?
    Do czego on jest podłączony bo jak go wytnę i nie odpali to co mam zrobić. Ten immo to takie pudełko z cewką przekaźnika i inne części elektroniczne na płytce drukowanej + 2 przekaźniki osobno i wlącznik. potem kable wchodzą w komorę silnika i giną tam ich nie widzę. Jak go wyłącze tym przełącznikiem to słychać klik w centralce gazu i dioda w tym dynksie od sterowania pb-lpg wlącza sie na zielono i za moment ni stąd ni zowąt przełącza sie na czerwono czyli pb i słychać cichszy klik. Jak przekręcisz dalej stacyjką czyli na start silnika zapala sie zielona i pali na zielonej. wczoraj go zgasiłem zdejmując minus z cewki i dioda była zielona a za moment czerwona. O co kaman bo wymiękam :cry: ? A propos cewki to jak dotknę próbówką do plusa i minusa na cewce to sie nie zapali a jak dotknę + na cewce a - na aku to sie zapali, czy tak ma być :?:
  • Poziom 17  
    Bez urazy ale napisałem Ci czarno na białym jak to naprościej sprawdzić. Widzę kolego, że nie masz za bardzo pojęcia o czym tu mowa i o co chodzi. Według mnie zaprowadz to auto do kogoś kto wie co z czym i niech to ogarnie. Sam lepiej nie kombinuj bo z powodu braku podstawowej wiedzy możesz tylko unieruchomić na amen swoje auto. Skoro Ty mnie pytasz gdzie odciąć to dokładane immo to sory. Jak mogę Ci napisać co, jak nie mam tego przed nosem. Nie wiem gdzie ktoś wpiął się z blokadą ani co blokuje. Poprostu nie mam tego przed nosem. Sam musisz po kablach polecieć i sprawdzić co i gdzie jest blokowane (wpinka w instalację).
  • Poziom 8  
    Witam.
    W piątek auto elektryk wyciął immo. Zobaczymy co teraz sie będzie działo. Czy czujnik halla da się sprawdzić mostkując go na wtyczce? Bo żeśmy tak zrobili z elektrykiem i w pewnym mostkowaniu załączył się tak jak by silnik krokowy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ceny-nygus napisał:
    Bo żeśmy tak zrobili z elektrykiem i w pewnym mostkowaniu załączył się tak jak by silnik krokowy.

Nie zaprowadziłeś auta do elektryka, sam kombinujesz, elektryk by tak nie zrobił. A przyczyna u Ciebie w aucie prozaiczna, zwłaszcza jak się skupisz na "szalejącym" gazie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sam opisujesz, że kontrolka od gazu... itd. To trzeba zobaczyć czego zaczyna brakować w tym momencie, podłączyć oscyloskop, zobaczyć obroty wału, posprawdzać zasilania.
  • Poziom 8  
    to to ja już wiem
    Zobaczymy czy dalej sie tak bedzie działo bez immo.
    Napisze jak coś. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

A jeszcze Mam pytanie.
    Czy może orientujesz sie jak włączyć głośne załączanie i wyłączanie alarmu Dest 2p?
    Przeszukałem "szukajkę" ale czegoś takiego nie ma.
    Może ktoś ma instr. obsługi jeżeli tak to bym jakiś skan poprosił albo link do tego.
    Pilot sprawny ale tylko cicho załącza i wyłącza.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 8  
    No i znowu zaczął. Tylko teraz nie dało sie zapalić. Okazało sie ze to wina modułu zapłonowego. zmiana na używany i auto waliło iskrą cały czas a nie tak jak było wcześniej ze nie zawsze przeskakiwała iskra z kabla wys. nap. na blok.