Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie z rejestratorem Introx it-8804 w Win7

jacekzat1 27 Kwi 2012 21:37 2472 13
  • #1 27 Kwi 2012 21:37
    jacekzat1
    Poziom 13  

Witam. Czy komuś z kolegów udało się obsłużyć ten rejestrator pod win7?
    Poczyniłem kroki jak z instrukcji janexu, obniżyłem poziom zabezpieczeń, zainstalowałem OCX, wpisuję w IE adres 192.168.0.10 i nic. Kiedyś łączyłem się z tym rejestratorem ale pod winXP.

0 13
  • Pomocny post
    #2 27 Kwi 2012 22:23
    Jarek68
    Poziom 20  

Sprawdziłeś adres IP karty sieciowej w komputerze? Jeśli jest z innego szeregu to nie będzie połączenia. Musi być 192.168.000.XXX. 3 ostatnie cyfry inne niż w rejestratorze. Ja mam też jakiegoś introxa, nie pamiętam typu, używałem do niego oprogramowania dedykowanego i pod XP.

0
  • #3 27 Kwi 2012 23:01
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Adres rejestratora jest poprawny? Spróbuj jeszcze http://192.168.0.10

0
  • #4 27 Kwi 2012 23:06
    jacekzat1
    Poziom 13  

Dzięki Panowie. Ale nie pomaga. Próbowałem kablem z przeplotem, przez starego switcha, z automatycznym IP i stałym. Jutro załatwię monitor crt i będzie po sprawie. Może jak piszą ludzie na innych forach to problem z firmwarem.

0
  • Pomocny post
    #5 27 Kwi 2012 23:09
    jimasek

Sprawdź przez monitor jak wygląda konfiguracja sieciowa, potem się odezwij jeżeli będzie problem?

0
  • Pomocny post
    #6 28 Kwi 2012 09:46
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Uruchom IE, jako administrator.
    Tzn naciskasz na ikonke IE (32bit), prawym przyciskiem myszy, wyszukujesz opcje - "uruchom jako administrator", i wtedy wpisuejsz IP rejestratora.

Powinno Pomóc

0
  • #7 28 Kwi 2012 11:17
    jacekzat1
    Poziom 13  

Wyłączyłem zabezpieczenia IE, uruchomiłem jako administrator, wyłączyłem pozostałe katy sieciowe w lapku i dalej nic. I ciężko dziś o monitor crt. Rejestrator jest nówka wyjęty z pudełka więc powinien mieć ustawienia fabryczne.

0
  • Pomocny post
    #8 28 Kwi 2012 11:19
    jimasek

No to pytanie pod co to podłączasz? Ustawienia fabryczne to raczej DHCP więc potrzebny ci jest router w sieci który nada adresacje rejestratorowi i komputerowi w sieci.

0
  • #9 28 Kwi 2012 13:53
    jacekzat1
    Poziom 13  

Pewnie masz rację. Poprzedni najpierw był podłączony po monitor, potem podłączony z netbookiem po skrętce z przeplotem.

0
  • #10 28 Kwi 2012 14:10
    jimasek

jacekzat1 napisał:
    netbookiem po skrętce z przeplotem.

Wtedy musisz ustawić adresację ręcznie przez menu rejestratora. Możesz podłączyć rejestrator pod telewizor (wejście AV) mając odpowiedni kabel.

0
  • #11 28 Kwi 2012 18:10
    weryfany
    Poziom 24  

Mam ten sam problem, dostałem zlecenie przenieść rejestrator z pokoju p. dyrektor (1 piętro) do pomieszczenia znajdującego się na parterze (kamer w tej chwili jest już 15). Zaproponowałem wykorzystać sieć, koszty praktycznie zerowe bo komputery są w obu pomieszczeniach więc tylko wpiąć rejestrator do sieci. Niestety żeby nie wiem jak dopieszczać rejestrator w sieci nie jest widziany.
    Dodam że wszystkie urządzenia maja przydzielane adresy automatycznie z rutera (DHCP włączone). Ręczne wpisanie adresów też nie przynosi pożądanych skutków.
    W moim przypadku szkoła zgodziła się na wymianę rejestratora na nowy.
    I w obecnym rejestratorze nie ma mowy o uszkodzeniu gniazda LAN bo od nowości nie było podłączone.

0
  • #12 28 Kwi 2012 21:31
    jacekzat1
    Poziom 13  

Pożyczyłem monitor :). Adres IP był zmieniony na 192.68.1.100. Ten rejestrator to jednak nie była świeżynka. Nie mogę się jeszcze z lapka poprawnie zalogować, ale już wszystko działa i nagrywa super. Niech mi ktoś dzisiaj spróbuje samochód zarysować.
    Dodam jeszcze, że podłączanie się z komputerem do tego rejestratora to mała porażka. Po wyłączeniu zabezpieczeń IE w win7 zaczynają się cuda, chce się skanować, restartować i taki tam. Dodam tylko, że z powodzeniem zastępuje dzielnik obrazu, a że przy okazji rejestruje...

0
  • #13 07 Maj 2012 21:59
    uzdzik
    Poziom 17  

Nie prościej zainstalować prog do obsługi tego rejestratora na kompie i mieć święty spokój z cudami w IE? ( jego też trzeba ustawić z pełnymi uprawnieniami jako admin)

0
  • #14 28 Maj 2012 18:26
    jacekzat1
    Poziom 13  

Witam po przerwie. Rejestrator bardzo ładnie zachowuje się we współpracy z WinXP. Po wpisaniu adresu urządzenia instaluje się wtyczka AciveX i już można się łączyć z rejestratorem. Win7 nie rozgryzłem i dam sobie już z nim spokój. Oprogramowania dla rejestratora nie znalazłem.
    Jeszcze jedna rzecz mnie zaskoczyła, mianowicie prawie nowy dysk seagate 250Gb sata po kilku tygodniach pracy doznał bad sectorów. Podejrzewam, że podczas zdarzających się wyłączeń. Lepiej nagrywać na komputer połączaony przez lan.

0