Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVI Gainward 8800GTS 512 to HDMI Panasonic P42G20E

load error 28 Kwi 2012 01:08 1134 3
  • #1 28 Kwi 2012 01:08
    load error
    Poziom 10  

Wyczytałem już wszystko co było możliwe, ale nie rozwiało to moich wątpliwości i nic nie dało w zakresie uzyskania obrazu na TV Panasonic P42G20E z wyjścia DVI w karcie graficznej Gainward 8800 GTS 512.
    Wyjście grafiki podłączam poprzez kabel DVI (24+1 pin) do TV, do jednego z wolnych gniazd HDMI. Komputer wykrywa dodatkowy ekran jako TV PANASONIC i na tym koniec - obrazu brak.
    Z powodzeniem uzyskiwałem obraz z laptopa podłączając do tego samego gniazda HDMI w telewizorze, z jedną różnicą - kabelek był typu HDMI-HDMI. Ma ktoś jakieś pomysły ? Z góry dzięki za podpowiedzi.

P.s. Kabel DVI-HDMI ma 10m jeśli to ma jakieś znaczenie.

0 3
  • Mitronik
  • #2 28 Kwi 2012 03:51
    robertamel
    Poziom 27  

10m to fakt który może mieć znaczenie. Zainwestuj w przejściówkę: we wtyczce dvi zamontowane gniazdo hdmi i do niej wetknij ten drugi kabel hdmi który działał w laptopie. Spróbuj też zmniejszyć rozdzielczość i odświerzanie dać 60Hz i nie odpinając kabla uruchom komputer ponownie pozostawiając w tv aktywne to wejście hdmi.

0
  • Mitronik
  • #3 03 Maj 2012 12:36
    load error
    Poziom 10  

Długość nie ma znaczenia, o ile nie przekracza 15m.
    Znaczenie w moim przypadku ma kabelek, który zakupiłem DVI- HDMI 1.3b, a w TV jest 1.3a i 1.4 - teoretycznie powinna być zachowana kompatybilność, ale tak nie jest.
    Tylko na jednym gnieździe HDMI uzyskałem obraz, ale do cyfrowej jakości to mu daleko i na dodatek trzeba go ręcznie wyskalować, a chyba nie o to chodzi przy tak rozwiniętej technice żeby, skalować, dziadować ręcznie.
    Kabel zwrócę sprzedawcy - takie prawo klienta. Zakupię HDMI-HDMI + przejściówkę i przetestuję opcję, którą podsunąłeś. W razie klapy kabel HDMI-HDMI się przyda. Jednak coś mi się wydaje, że trzeba będzie nową grafikę sobie sprawić z wyjściem HDMI.

0
  • #4 04 Maj 2012 11:06
    robertamel
    Poziom 27  

Zaletą karty graficznej z wyjściem HDMI będzie wysyłanie dźwięku tym kablem. Przez DVI jest to niewykonalne w standardzie.

0