Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z chłodzeniem w Voyager r.96 3.3 V6

PrykVoyager 28 Kwi 2012 10:47 2414 0
 • #1
  PrykVoyager
  Poziom 1  
  Witam serdecznie posiadam auto.
  Chrysler Voyager 3.3 V6 r96
  Jestem z niego bardzo zadowolony bowiem jak na swoje latka trzyma się bardzo dobrze. Nie mniej jednak pojawiły się pewne problemy w ostatnich dniach i trudno jest mi rozwiązać je.

  Autko ma tendencję do przegrzewania się i to całkiem konkretnie. Chodzi o układ chłodzenia silnika.
  Temperatura jest trzymana bardzo ładnie w okolicy środkowego wskazania na wskaźniku temperatury, Jednak po uruchomieniu nawiewu wewnętrznego na najwyższe obroty lub załączeniu obiegu zamkniętego kabiny i uruchomieniu klimatyzacji z największymi obrotami wentylatorów, temperatura układu chłodzenia silnika drastycznie wzrasta.
  Wentylatory na chłodnicy nie obracają się tylko dziwnie drgają.
  Wyłączeni silnika i ponowne załączenie powoduje uruchomienie wentylatorów i pracują one z maksymalną prędkością po czym ponownie się rozłączają i zaczynają dziwnie drgać, a temperatura ponownie wzrasta.

  Po dobowym odpoczynku auta w garażu, wszystko wróciło do normy, fakt nie uruchamiałem kabinowych wentylatorów na maksymalne obroty i nie załączałem klimatyzacji, ale wentylatory na chłodnicy pracowały poprawnie i utrzymywały temperaturę w przedziale prawidłowym czyli połowa wskaźnika temperatur.
  Dodatkowo od pewnego czasu nie działa mi tempomat i klakson ale to pewnie jest winą wypięcia jakiejś kostki. Zauważyłem też brak bezpieczników w pewnych opisanych miejscach i chyba przekaźnika w puszkach z elektryką pojazdu bowiem dopiero teraz były otwarte prze ze mnie, od momentu zakupienia pojazdu.
  Czy ktoś z użytkowników lub forumowiczów zetknął się z taką przypadłością? i jest w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję za pomocną dłoń.