Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Asus K5ST - błąd z grafiką

barteks657 28 Kwi 2012 10:49 3251 29
  • #1 28 Kwi 2012 10:49
    barteks657
    Poziom 9  

Witam wsz mam problem z laptopem Asus K53T polega on na tym że żadna gra zainstalowana na komputerze mi nie działa i w każdej wyskakuję inny błąd wydaję mi się że ten błąd polega na tym że tera mam jaką dziwną karte-Standardowa karta graficzna AMD proszę o pomoc laptop mam od 2 miesięcy i jest na gwaranci

0 29
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #2 28 Kwi 2012 11:26
    Bródka
    Poziom 39  

Wygląda na to ze nie masz wgranych sterowników do karty graficznej i jak podejrzewam nie tylko do niej, wejdź na stronie producenta i pobierz sterowniki dla karty graficznej

Podaj VEN i DEV urządzenia w twoim przypadku tym urządzeniem jest "Standardowa karta graficzna AMD" - |Instrukcja

Pokaż też screen z managera urządzeń

0
  • Pomocny post
    #3 28 Kwi 2012 15:19
    CHACA
    Poziom 43  

Jezeli na gwarancji wiec nie zaprzataj sobie tym glowy tylko oddaj.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Kwi 2012 15:33
    Bródka
    Poziom 39  

CHACA napisał:
    Jezeli na gwarancji wiec nie zaprzataj sobie tym glowy tylko oddaj.

A to gwarancji podlega system i wgranie sterowników ?

0
  • Pomocny post
    #5 28 Kwi 2012 17:39
    CHACA
    Poziom 43  

Zalezy gdzie byl kupiony.

0
  • Pomocny post
    #6 28 Kwi 2012 17:48
    Bródka
    Poziom 39  

CHACA napisał:
    Zalezy gdzie byl kupiony.

Gwarantem zawsze jest producent nie sklep, to czy sklep w ramach gwarancji wgra od nowa system i sterowniki zależy od dobrej chęci sklepu, nie ma on żadnego obowiązku tego robić

0
  • Pomocny post
    #7 28 Kwi 2012 20:48
    boro1234567
    Spec od komputerów

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html
    Prawy przycisk myszy na Komputer_Zarządzaj_Menedżer urządzeń po tym naciskasz na klawiaturze klawisz ALT + PrintScreen i wklejasz w painta, następnie zapisujesz i wysyłasz na elektrodę.

0
  • #8 28 Kwi 2012 21:20
    barteks657
    Poziom 9  

Dodano po 7 [minuty]:

0
  • Pomocny post
    #9 28 Kwi 2012 21:24
    boro1234567
    Spec od komputerów

Masz powyżej linka jak znaleźć brakujące sterowniki to działaj.

0
  • #10 28 Kwi 2012 22:03
    barteks657
    Poziom 9  

słuchajcie dzięki za pomoc ale ja jednak chyba z tym problemem do t-mobile pójdę niech oni się martwią poniżej umieściłem które moje sterowniki są złe

INNE urządzenia
    Nieznane urządzenie zły
    Nieznane urządzenie zły
    Karty Graficzne
    Standardowa Karta graficzna VGA zły
    Standardowa Karta graficzna VGA zły
    Karty sieciowe
    Atheros AR9285 Wireless Network Adapter
    Realtek PCIe Controller Family GBE zły
    Klawiatury
    Filtr Device Keyboard
    Kontrolery Dźwięku, wideo i Gier
    Urządzenie zgodne ZE standardem High Definition Audio
    Urządzenie zgodne ZE standardem High Definition Audio
    Kontrolery IDE ATA / ATAPI
    AMD SATA Controller
    Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej
    Realtek USB 2.0 Card Reader
    Standardowe Zwiększona PCI do kontrolera hosta USB
    Standardowy kontroler hosta USB OpenHCD
    USB Composite Device
    Monitory
    Rodzajowy monitor PnP
    Mysz I INNE urządzenia wskazujące
    PS / 2 ELAN Port Smart-Pad
    Mysz zgodna z HID
    Procesory
    AMD A6-3420M APU z Radeon (TM) HD Graphics
    Stacje dysków
    WDC WD32 00BPVT-80JJ5T0 Device Dysk SATA
    Stacje dysków CD-ROM/DVD
    Slimtype DVD DS8A8SH SATA urządzenie cdrom
    Urządzenia zrób obrazowania
    USB2.0 0.3M UVC WebCam zły
    Urządzenia interfejsu HID
    Urządzenie wejściowe USB
    Urządzenia Systemowe
    Zgodne ze standardem SDA Host Controller SD
    Disconnected Devices
    Generic-Multi-Card USB Device
    Urządzenie Enumerator HUAWEI
    HUAWEI Mass Storage USB Device
    HUAWEI Mobile Connect - USB Device (COM10)
    HUAWEI SD Storage USB Device
    Kingston DT 101 G2 USB Device
    Mysz zgodna z HID
    Rodzajowy Monitor PnP
    SAMSUNG MFLASH USB Device
    SAMSUNG TFLASH USB Device
    Samsung Wave (GT-S8500) zły
    Slimtype DVD DS8A8SH urządzeń ATA
    USB Composite Device
    Urządzenie Pamięci masowej USB
    Urządzenie Pamięci masowej USB zły
    Urządzenie wejściowe USB
    WDC WD3200BPVT-80JJ5T0 urządzeń ATA
    ZTE USB CD-ROM SCSI USB Device

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #11 28 Kwi 2012 22:42
    Bródka
    Poziom 39  

barteks657 napisał:
    słuchajcie dzięki za pomoc ale ja jednak chyba z tym problemem do t-mobile pójdę niech oni się martwią

Oni ci tylko sprzedali sprzęt nie będą ci go serwisować, co najwyżej wyślą do serwisu producenta, a ten też nic nie zrobi lub cie jeszcze skasuje za diagnozę
    barteks657 napisał:
    poniżej umieściłem które moje sterowniki są złe

Na jakiej podstawie sądzisz że są złe ?

0
  • #12 28 Kwi 2012 23:35
    CHACA
    Poziom 43  

W takim razie po burzy mózgów proszę autora tematu o zamieszczenie screena odnośnie tych sterowników które są a jakich Ci brak.

0
  • #13 29 Kwi 2012 08:06
    barteks657
    Poziom 9  

bo użyłem programu DriverAgent

Dodano po 4 [minuty]:

Dodano po 43 [minuty]:

a w grach wyskakują mi takie błędy jak
    fifa 11 - E0001
    bus driver- sys no graphics
    metin- sorry your system does not support 3d graphics please check your hardware
    and system configeration then try again
    to są 3 przykładowe gry

0
  • Pomocny post
    #14 29 Kwi 2012 10:47
    Bródka
    Poziom 39  

barteks657 napisał:
    bo użyłem programu DriverAgent

Daj sobie spokój z tym programem...
    barteks657 napisał:
    a w grach wyskakują mi takie błędy jak
    fifa 11 - E0001
    bus driver- sys no graphics
    metin- sorry your system does not support 3d graphics please check your hardware
    and system configeration then try again
    to są 3 przykładowe gry

No i nie ważne co włączysz tak będzie, wgraj sterowniki do lapka, dałem ci instrukcje jak to zrobić w swoim pierwszym poście w następnych postach tez dostałeś ta instrukcje
    Jak nie potrafisz oddaj laptopa do serwisu komputerowego

0
  • Pomocny post
    #15 29 Kwi 2012 11:00
    CHACA
    Poziom 43  

Kol. Bródka przewidziałem :)

0
  • #16 30 Kwi 2012 14:34
    barteks657
    Poziom 9  

napisałem do konsultanta patrzecie co odpisał

Szanowny Kliencie,

Prosiłbym sprawdzić czy można przeinstalować system z ukrytej partycji. Przed przywróceniem ustawień z Recovery proszę o zrobienie kopi danych z dysku na pendriv lub inny dysk zewnętrzny.
    Przy starcie komputera szybko naciskamy klawisz F9 wielokrotnie (około 20 s). Powinien pojawić się czarny ekran z białymi napisami setup enabled i wtedy naciskamy enter.
    Powinien wystartować proces instalacji systemu , po załadowaniu plików powinna się pojawić plansza z wyborem języka .
    Wybieramy język polski i klikamy next albo dalej. Po powiadomieniach powinna pojawić się opcja wyboru 3 instalacji .
    Proszę wybrać 1 czyli odzyskanie systemu na pierwszej partycji. Po wybraniu tej opcji klikamy na zakończ i instalacja powinna się zacząć.
    Może to potrwać do półtorej godziny komputer może się sam restartować w celu doinstalowania sterowników.
    Jak komputer przestanie się już uruchamiać sam i zobaczymy ze nic już się nie dzieje można zacząć ponowną pracę z komputerem.

Jeżeli dalej problem by występował proszę o wypełnienie formularza na stronie serwisowej i zgłoszenie sprzętu do serwisu.
    http://asus-polska.pl/serwis/rma/1
    Przed wysyłką proszę skopiować ważne dane z dysku i opisać usterkę, co było już robione i że nie pomogło.

0
  • #17 30 Kwi 2012 14:44
    Bródka
    Poziom 39  

No cóż napisał gotową regułkę z instrukcja włączania recovery tylko czy faktycznie posiadasz recovery ?
    Bo jak bys posiadał to sterowniki miał byś wgrane, a nie masz, wiec pytanie masz oryginalny system ?

0
  • #18 30 Kwi 2012 14:56
    barteks657
    Poziom 9  

orginałka bez ściemy kupywałem 2 miesiące temu w erze jeszcze dziś zrobię tak jak napisał konsultant a jak nie naprawię to jutro w godz 9-17 ma przyjść do mnie kurier żeby zabrać laptopa do serwisu

Dodano po 2 [minuty]:

czyli on mi podał instrukcję żeby odnowa sterowniki zainstalować

0
  • #19 30 Kwi 2012 15:00
    Bródka
    Poziom 39  

barteks657 napisał:
    a jak nie naprawię to jutro w godz 9-17 ma przyjść do mnie kurier żeby zabrać laptopa do serwisu

Tylko oni wgrają ci od nowa system i mogą cie za to skasować, choć tu już by trzeba sie dowiedzieć od konsultanta i ewentualnie przeczytać zasady gwarancji
    barteks657 napisał:
    czyli on mi podał instrukcję żeby odnowa sterowniki zainstalować

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania, on ci dal instrukcje wgrania od nowa systemu z obrazu recovery, system będzie czysty tak jak go dostałeś w dniu kupna, wszelkie dane z partycji C zostaną utracone, inne partycje także mogą być puste choć to już zależy od instalatora recovery

0
  • #20 30 Kwi 2012 20:39
    barteks657
    Poziom 9  

raczej skasować nie powinni ale zara wszystko skopiuje na pen drive i zrobię to co napisał jak naprawię to jutro laptopa mu nie dam myślę że mnie za przyjście nie skasuję

0
  • #21 30 Kwi 2012 20:42
    Bródka
    Poziom 39  

barteks657 napisał:
    raczej skasować nie powinni

Chyba każdy serwis producenta sobie zastrzega że może skasować dane na dysku
    barteks657 napisał:
    zrobię to co napisał jak naprawię to jutro laptopa mu nie dam myślę że mnie za przyjście nie skasuję

A co już zamówiłeś kuriera ?

0
  • #22 30 Kwi 2012 20:56
    barteks657
    Poziom 9  

tak na jutro od 9-17

0
  • #23 30 Kwi 2012 21:48
    Bródka
    Poziom 39  

Widzę że w gorącej wodzie kąpany

0
  • #24 30 Kwi 2012 23:41
    barteks657
    Poziom 9  

jest naprawiłem wszystko działa jak marzenie tylko tera przerąbane bo trzeba wszystko od nowa instalować a jak myślicie kurier policzy se coś kasy za przyjazd

Dodano po 19 [minuty]:

przyszła mi wiadomość na pocztę laptopa nie wezmą napisali że mam ściągną wypakować i zainstalować chipseta a później zresetować komputera więc pisaliście dobrze dzięki jeszcze raz za pomoc tera zajmuje się instalacją programów i gier

0
  • #25 01 Maj 2012 00:18
    Bródka
    Poziom 39  

barteks657 napisał:
    napisali że mam ściągną wypakować i zainstalować chipseta a później zresetować komputera więc pisaliście dobrze

A co myślałeś ze zmyślamy czy jak bo już nie rozumiem

0
  • #26 01 Maj 2012 06:46
    barteks657
    Poziom 9  

nie myślałem że jak ta zrobię to coś jeszcze bardziej namieszam bo nie jestem jakimś informatykiem

0
  • #27 01 Maj 2012 12:43
    Bródka
    Poziom 39  

lorian23 napisał:
    tu masz wszystko poczytajcie a nie pierdoły gadacie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Znafca" się znalazł i po co krzyczysz, nie potrafisz inaczej ?

0
  • #28 01 Maj 2012 12:59
    lorian23
    Poziom 1  

mam ten sam problem co większość ludzi !!!!!!!!!! >>> tak samo .Przedwczoraj pracowałem nad projektem w programie AutoCAD na laptopie ASUS K53T, gdy nagle wyskoczyło mi okienko (nie jestem pewien ale wyglądało jak konsola cmd windows), potem cos sie porobiło, porobilo... i tu pojawił sie mój problem, ktory polega na tym że w laptopie mam karte RADEON HD 7670M 1GB, natomiast laptop po wyskoczeniu tego okienka zaczął czytać jakąś "standardową karte graficzna VGA". No powiem szczerze spieprzylo mi to i projekt i nerwy, juz nie mowie o rozdzielczości która nie może być inna niż 800x600 czy też 1024x768. Obraz na komputerze wygląda wręcz okropnie i jest rozciągniety. Probowałem pobrac sterowniki przy pomocy programu tj. DriverMaX ale to nie pomoglo bo cały czas komp uparcie czyta ze jest pobrany najnowszy sterownik do karty VGA, tyle ze ja mam tego RADEONA. Nie jestem jakimś specem czy tez informatykiem i nie znam sie za bardzo na takich rzeczach, ale potrzebuje pomocy. Czy macie jakieś metody? Prosze o pomoc.
    Dodam, że laptop ma ok 1 miesiąca od zakupu. LECZ NIE WIEM JAKI MAM MODEL KARTY I NIE WIEM CO MAM TAM POBRAĆ PROSZE O POMOC

Dodano po 1 [minuty]:

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #29 01 Maj 2012 14:19
    przekrent
    Poziom 32  

Normalnie też sobie pokrzyczę: LUDZIE! CO JEST Z WAMI??? Potraficie zainstalować każdą, nie ważne jak crackowaną grę, tutaj kolega pracuje w środowisku CAD, a nie potraficie uruchomić programu automatycznie instalującego sterownik?
    lorian23 zanim zaczniesz publicznie szlochać zerknij na www producenta. Zobaczysz wtedy, że sterowniki klasyfikowane są względem modelu laptopa. Nie wiesz na jakim laptopie pracujesz i jaki masz zainstalowany system operacyjny? Bez żartów, proszę...

0
  • #30 01 Maj 2012 14:54
    barteks657
    Poziom 9  

ja po 1 nie krzyczę nawet jeśli bym chciał to się nie da...

Dodano po 58 [sekundy]:

lorian poczytaj wszystko co było pisane w tym temacie i znaidziesz rozwiązanie ponieważ mam tego samego laptopa i problem miałem więc poczytaj zrób jak piszę i problem z głowy

0