Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router do neostrady, wifi drukarka, wifi lub kabel PC, wifi laptop

rrqetgerq 28 Kwi 2012 10:55 2821 2
  • #1 28 Kwi 2012 10:55
    rrqetgerq
    Poziom 10  

Witam

Wiem, że podobnych tematów są setki, ale gubie się w tym nie potrafię samodzielnie wybrać odpowiedniego routera, mam nadzieję, że ktoś cierpliwy podpowie jaki router wybrać. Zależy mi na tym aby wydać jak najmniej, jeśli do 30zł jakąś używkę z allegro da radę kupić to OK a jak nie to do 40zł max.

Posiadam w domu:
    -komputer PC z kartą wifi na pci EDIMAX EW-7128G (802.11g)
    -drukarkę BROTHER DCP-J315W z wifi (802.11b/g)
    -starszy laptop z kartą wifi Intel PRO/Wireless 2200BG (802.11b/g)

Oraz internet od neostrady z modemem THOMSON SpeedTouch 330

Chiałbym oczywiście mieć w tych wszystkich urządzeniach internet przez wifi, komputer stacjonarny może być przez kabel.

Dodam, że router powinien mieć wystarczającą moc, żeby można było posiedzieć z laptopem w ogrodzie pod domem.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

0 2
  • #2 28 Kwi 2012 11:11
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Ciężko będzie w tych pieniądzach ale może poszukaj jakiegoś TP-Linka W8901g czy może Linksys-a WAG200g,

rrqetgerq napisał:
    Dodam, że router powinien mieć wystarczającą moc, żeby można było posiedzieć z laptopem w ogrodzie pod domem.

Będzie ciężko załatwić to jednym urządzeniem. Chyba że ustawisz go gdzieś blisko okna, bezpośrednio wychodzącego na ogród, choć możesz stracić wtedy sygnał gdzieś w domu.

0
  • #3 28 Kwi 2012 12:33
    rrqetgerq
    Poziom 10  

OO dzięki za szybką odpowiedź, akurat znalazłem takie myśle do 40zł się zmieszczę. o to mi właśnie chodziło. Jeszcze raz dzięki

Aha ściany mam widocznie cienkie bo teraz PC (u góry) łączy się z laptopem (na dole) przez wifi ad-hoc i jakość sygnały jest bardzo dobra.

0