Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewanie tylnej szyby zakłóca radio FM a4 b5 1996r.

norbert6168 28 Apr 2012 11:41 10129 20
    norbert6168
    Level 9  
    Tak jak w temacie nie mam pojęcia co jest dodam tylko ze nie grzeją 2 paski w szybie ale nie na całej długości tylko w środkowej części to znaczy jak idą poziome paski grzewcze i przecinają je 2 pionowe i właśnie w tej części miedzy dwoma paskami pionowymi 2 poziome nie grzeją a co ciekawe po bokach już grzeją i nie ma żadnej przerwy jaka może być również tego przyczyna ?

Gdzie znajduje antenowy w tym samochodzie i czy w ogóle jest i czy w tym modelu stosuje się separator antenowy czy nie i jaki cel jest w ogóle jego stosowania ?
    35mario1
    Level 26  
    Spotkałem się niedawno z podobnym problemem w Renault Laguna. Uruchomienie podgrzewania tylnej szyby powodowało pogorszenie odbioru FM. Co ciekawe oryginalna antena była tam "namalowana" w pobliżu panela grzewczego tylnej szyby który też miał mikropęknięcia i część nie grzała lub grzała niewłaściwie (za mocno). Okazało się ze wystarczyło naprawić panel grzewczy i dolegliwość ustąpiła. Spróbuj uzupełnić ubytki lakierem przewodzącym.
    norbert6168
    Level 9  
    No tak tylko szukałem i tych pęknięć i nic nie widać ,a nie grzeją 2 paski w środkowej części szyby.
    Na zdjęciu to zaznaczyłem.
    35mario1
    Level 26  
    Tych pęknięć nie widać trzeba wykonać pomiary (przydadzą się szpilki).
    eljarkos
    Level 21  
    Ja w A4 B6 Avant mam też ten problem. Raz już kiedyś zdemontowałem tapicerkę i ruszając wiązką do szyby problem znikał, ale nie zdiagnozowałem konkretnego miejsca bo przyszła zima. Problem jest z kontaktem przewodów do anteny na szybie. Antena jest oddzielnym paskiem na szybie niezależnym od grzałki.
    norbert6168
    Level 9  
    35mario1 jak dokonać tych pomiarów i do czego te szpilki ?

Bardzo możliwe że może być to ta wiązka kabli. Eljarkos może wiesz jak zdemontować te osłony słupków tylnych żeby dostać się do tych kabli i po której stronie są te kable ?
    norbert6168
    Level 9  
    Tylko u mnie te przewody są w tylnym słupku , z twojego rysunku o nr a70-0852 wynika że tylna szyba podnosi się razem z klapą, a w a4 b5 avant sedan jest całkiem co innego podejrzewam ze kable bezpośrednio idą do tylnego słupka tylko jak zdjąć osłony tych słupków ?
    eljarkos
    Level 21  
    Avant to jest Kombi. Nie wiedziałem, że twój to sedan. Podaj więcej danych radia (Beta, Bose). W twoim roczniku antena może być równocześnie grzejnikiem szyby.
    norbert6168
    Level 9  
    No ok dzięki wielkie :) na pewno rysunki pomogą . Tylko zastanawiam się czego te dwa paski nie grzeją ?
    eljarkos
    Level 21  
    Te dwa paski to będze antena od AM. Patrz schemat beta1994.pdf str. 3 element Z24.
    norbert6168
    Level 9  
    mi się wydaje że antena to chyba będą te 2 pionowe

Dodano po 2 [minuty]:

a te 2 zaznaczone na czerwono nie grzeją i tylko w tej części szyby tak jak na zdjęciu
    eljarkos
    Level 21  
    OK. Te dwa to tylko grzałki. Nie antena. Na którymś z rysunków, które przeglądałem antena do AM to były 2 najwyższe paski. Ty szukasz FM. Uszkodzenie 2 taśm grzewczych nie będzie mieć wpływu na odbiór FM. Szukaj usterki w połączeniach radio->wzmacniacz->szyba.
    norbert6168
    Level 9  
    jutro się za to biorę dam znać jak znajdę usterkę . A dodam jeszcze że po załączeniu ogrzewania tylnej szyby radio w ogóle przestaje odbierać , a czasem jest tak że jak włączę grzanie szyby to w nie grzeje mimo tego ze przycisk jest włączony i się świeci to wtedy radio działa ,a jak szyba zacznie grzać to radio nie działa .
    I co może być przyczyną tego że te dwa paski nie grzeją w tej środkowej części szyby ? szukałem jakiej kol wiek przerwy w pasku ale nic nie widać
    eljarkos
    Level 21  
    norbert6168 wrote:

I co może być przyczyną tego że te dwa paski nie grzeją w tej środkowej części szyby ? szukałem jakiej kol wiek przerwy w pasku ale nic nie widać

Najczęściej nic nie zobaczysz. Jest to mikro pęknięcie, a nie przepalenie. Albo z tym żyć, albo wymienić szybę. Czasem pomaga klejenie klejem przewodzącym, ale trzeba to najpierw zlokalizować. Dla samego ogrzewania / odmrażania szyby to bez znaczenia bo i tak się po chwili cała nagrzeje. Dla pracy jako antena też nie ma to wpływu.
    norbert6168
    Level 9  
    No tak ale trochę to denerwuje :) spróbuje to jakoś zlokalizować bo myślę o przyciemnieniu szybek.
    I jak dobrać się do ściągnięcia osłon tylnych słupków tak by ich nie połamać ?
    norbert6168
    Level 9  
    Dzisiaj to rozebrałem , ściągnąłem osłony słupków sprawdziłem wszystkie podłączenia i wszystko wydaje się być ok ale problem dalej pozostaje nadal są zakłócenia w radiu po włączeniu ogrzewania szyby. Rozkładam już ręce ,nie mam pojęcia co może być tego przyczyną
    35mario1
    Level 26  
    eljarkos wrote:
    OK. Te dwa to tylko grzałki. Nie antena. Na którymś z rysunków, które przeglądałem antena do AM to były 2 najwyższe paski. Ty szukasz FM. Uszkodzenie 2 taśm grzewczych nie będzie mieć wpływu na odbiór FM. Szukaj usterki w połączeniach radio->wzmacniacz->szyba.

Nie do końca. Jak już wcześniej wspomniałem, miałem już kontakt z takim uszkodzeniem w Lagunie. Objaw identyczny. Pomogła naprawa uszkodzonych grzałek.