Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewanie tylnej szyby zakłóca radio FM a4 b5 1996r.

28 Kwi 2012 11:41 8176 20
  • Poziom 8  
    Tak jak w temacie nie mam pojęcia co jest dodam tylko ze nie grzeją 2 paski w szybie ale nie na całej długości tylko w środkowej części to znaczy jak idą poziome paski grzewcze i przecinają je 2 pionowe i właśnie w tej części miedzy dwoma paskami pionowymi 2 poziome nie grzeją a co ciekawe po bokach już grzeją i nie ma żadnej przerwy jaka może być również tego przyczyna ?

Gdzie znajduje antenowy w tym samochodzie i czy w ogóle jest i czy w tym modelu stosuje się separator antenowy czy nie i jaki cel jest w ogóle jego stosowania ?
  • Poziom 26  
    Spotkałem się niedawno z podobnym problemem w Renault Laguna. Uruchomienie podgrzewania tylnej szyby powodowało pogorszenie odbioru FM. Co ciekawe oryginalna antena była tam "namalowana" w pobliżu panela grzewczego tylnej szyby który też miał mikropęknięcia i część nie grzała lub grzała niewłaściwie (za mocno). Okazało się ze wystarczyło naprawić panel grzewczy i dolegliwość ustąpiła. Spróbuj uzupełnić ubytki lakierem przewodzącym.
  • Poziom 8  
    No tak tylko szukałem i tych pęknięć i nic nie widać ,a nie grzeją 2 paski w środkowej części szyby.
    Na zdjęciu to zaznaczyłem.
  • Poziom 26  
    Tych pęknięć nie widać trzeba wykonać pomiary (przydadzą się szpilki).
  • Poziom 21  
    Ja w A4 B6 Avant mam też ten problem. Raz już kiedyś zdemontowałem tapicerkę i ruszając wiązką do szyby problem znikał, ale nie zdiagnozowałem konkretnego miejsca bo przyszła zima. Problem jest z kontaktem przewodów do anteny na szybie. Antena jest oddzielnym paskiem na szybie niezależnym od grzałki.
  • Poziom 8  
    35mario1 jak dokonać tych pomiarów i do czego te szpilki ?

Bardzo możliwe że może być to ta wiązka kabli. Eljarkos może wiesz jak zdemontować te osłony słupków tylnych żeby dostać się do tych kabli i po której stronie są te kable ?
  • Poziom 8  
    Tylko u mnie te przewody są w tylnym słupku , z twojego rysunku o nr a70-0852 wynika że tylna szyba podnosi się razem z klapą, a w a4 b5 avant sedan jest całkiem co innego podejrzewam ze kable bezpośrednio idą do tylnego słupka tylko jak zdjąć osłony tych słupków ?
  • Poziom 21  
    Avant to jest Kombi. Nie wiedziałem, że twój to sedan. Podaj więcej danych radia (Beta, Bose). W twoim roczniku antena może być równocześnie grzejnikiem szyby.
  • Poziom 8  
    No ok dzięki wielkie :) na pewno rysunki pomogą . Tylko zastanawiam się czego te dwa paski nie grzeją ?
  • Poziom 21  
    Te dwa paski to będze antena od AM. Patrz schemat beta1994.pdf str. 3 element Z24.
  • Poziom 8  
    mi się wydaje że antena to chyba będą te 2 pionowe

Dodano po 2 [minuty]:

a te 2 zaznaczone na czerwono nie grzeją i tylko w tej części szyby tak jak na zdjęciu
  • Poziom 21  
    OK. Te dwa to tylko grzałki. Nie antena. Na którymś z rysunków, które przeglądałem antena do AM to były 2 najwyższe paski. Ty szukasz FM. Uszkodzenie 2 taśm grzewczych nie będzie mieć wpływu na odbiór FM. Szukaj usterki w połączeniach radio->wzmacniacz->szyba.
  • Poziom 8  
    jutro się za to biorę dam znać jak znajdę usterkę . A dodam jeszcze że po załączeniu ogrzewania tylnej szyby radio w ogóle przestaje odbierać , a czasem jest tak że jak włączę grzanie szyby to w nie grzeje mimo tego ze przycisk jest włączony i się świeci to wtedy radio działa ,a jak szyba zacznie grzać to radio nie działa .
    I co może być przyczyną tego że te dwa paski nie grzeją w tej środkowej części szyby ? szukałem jakiej kol wiek przerwy w pasku ale nic nie widać
  • Poziom 21  
    norbert6168 napisał:

I co może być przyczyną tego że te dwa paski nie grzeją w tej środkowej części szyby ? szukałem jakiej kol wiek przerwy w pasku ale nic nie widać

Najczęściej nic nie zobaczysz. Jest to mikro pęknięcie, a nie przepalenie. Albo z tym żyć, albo wymienić szybę. Czasem pomaga klejenie klejem przewodzącym, ale trzeba to najpierw zlokalizować. Dla samego ogrzewania / odmrażania szyby to bez znaczenia bo i tak się po chwili cała nagrzeje. Dla pracy jako antena też nie ma to wpływu.
  • Poziom 8  
    No tak ale trochę to denerwuje :) spróbuje to jakoś zlokalizować bo myślę o przyciemnieniu szybek.
    I jak dobrać się do ściągnięcia osłon tylnych słupków tak by ich nie połamać ?
  • Poziom 8  
    Dzisiaj to rozebrałem , ściągnąłem osłony słupków sprawdziłem wszystkie podłączenia i wszystko wydaje się być ok ale problem dalej pozostaje nadal są zakłócenia w radiu po włączeniu ogrzewania szyby. Rozkładam już ręce ,nie mam pojęcia co może być tego przyczyną
  • Poziom 26  
    eljarkos napisał:
    OK. Te dwa to tylko grzałki. Nie antena. Na którymś z rysunków, które przeglądałem antena do AM to były 2 najwyższe paski. Ty szukasz FM. Uszkodzenie 2 taśm grzewczych nie będzie mieć wpływu na odbiór FM. Szukaj usterki w połączeniach radio->wzmacniacz->szyba.

Nie do końca. Jak już wcześniej wspomniałem, miałem już kontakt z takim uszkodzeniem w Lagunie. Objaw identyczny. Pomogła naprawa uszkodzonych grzałek.