Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C 1.7 dti isuzu sterownik pompy wtryskowej

PIPIN 28 Apr 2012 11:54 21517 13
 • #1
  PIPIN
  Level 9  
  Witam, mam problem po wymianie sterownika pompy wtryskowej, zaczęło się oczywiście od nie odpalenia silnika, wymiana sterownika o tych samych numerach na regenerowany, jeden dzień i ten sam problem silnik nie odpala, wykasowaliśmy błędy i znowu wszystko w porządku, dzisiaj to samo silnik już nie odpalił. Czy to wina sterownika czy raczej komputera?
 • Helpful post
  #2
  danek23
  Level 18  
  Jak regenerowany to może żle zrobiony sterownik. Trza zajrzeć do niego co było w nim robione? Nie obstawiam sterownika na górze silnika. A moze się pompa kończy? Objaw podobny do uszkodzenia sterownika.
 • #3
  PIPIN
  Level 9  
  Będę reklamował sterownik, tylko obawiam się że problem będzie się powtarzał, mój znajomy powiedział że po diagnostyce wyrzuca mu dwa błędy i musi zadzwonić do serwisu żeby powiedzieli mu co oznaczają, a może to wina immobilajzera?
 • Helpful post
  #4
  danek23
  Level 18  
  A odpytywałeś immobilizer z błędów?
  Masz jakieś błędy związane z kluczykiem sygnałem immobilizera, pętlą?
  Jeśli nie to immobilizer odpada. W ogóle nie obstawiam immobilizera. W Oplach immobilizer nie pada.
  Uważam, że albo masz źle naprawiony sterownik albo problem w instalacji, wątpię, albo pompa coś wydziwiać zaczyna.
  Najprędzej według mnie sterownik pompy źle zrobiony.
 • Helpful post
  #5
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jak pompa złom, to żadna regeneracja sterownika nie pomaga. Czy zrozumiecie wreszcie, że uszkodzony sterownik pompy to rezultat innej awarii? Niemniej u Kolegi należy zrobić dokładną diagnostykę auta. Poczytanie błędów to stanowczo za mało.
 • Helpful post
  #6
  danek23
  Level 18  
  Nie do końca się z Tobą zgodzę, zwłaszcza w przypadku silnikó Isuzu. Sterowniki przeważnie padają nie od pompy (uszkodzeń mechanicnych) tylko ze względów na ich zamocowanie miejsce i drgania. Powinieneś wiedziec że pękają w środku, a to według mnie nie ma nic wspólnego z awarią pompy. No chyba że uszkodzenie polega na awari elektroniki w wyniku zacierania się pompy to ok. Isuzu i pompa denso aż tak często nie pada ale jednak są przypadki uszkodzeń. Nagminna awaria sterowników pomp związana z uszkodzeniem mechanicznym pompy wtryskowej to model PSG5, PSG16 np.
 • Helpful post
  #7
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  danek23 wrote:
  na awari elektroniki w wyniku zacierania się pompy to ok


  Dokładnie o tym piszę, jazda na dziwnych paliwach, nie koniecznie świadomie lanych do baku i są problemy. Zauważyłeś, że te sterowniki robi się falowo, nie ma i nagle masz trzy, cztery do zrobienia... Co do całej reszty pełna zgoda.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Zauważ jeszcze, że tu ponownie uszkodzony sterownik...
 • #8
  PIPIN
  Level 9  
  Elektromechanik powiedział że 2 tranzystory w moim sterowniki "wybuchły" i że jest to wina drgań silnika, podobno jest to wada fabryczna, nie dało się mojego sterownika zregenerować ponieważ wszystko w nim się stopiło, facet u którego kupiłem regenerowany sterownik napisał że usuwa wadę fabryczną co jest chyba raczej nie możliwe z uwagi na fakt umiejscowienia samego sterownika, pompa jest ok sprawdzona, działa poprawnie
 • Helpful post
  #9
  danek23
  Level 18  
  Skoro wystrzeliły tranzystory to pompa nie może być ok. Sterowniki od drgań uszkadzają sie inaczej nie strzelają tranzystory. Pompa do zrobienia lub wymianki.
 • #10
  PIPIN
  Level 9  
  Podpowiem fachowcowi, dzięki:)Tylko zastanawia mnie fakt działania wszystkiego jak należy przez dzień góra dwa i pojawia się ten sam problem, po wykasowaniu błędów wszystko chodzi poprawnie
 • #11
  danek23
  Level 18  
  Może się okazać, że Twoja pompa nie padła jeszcze do końca, ale możliwe jest uszkodzenie np zaworu regulującego kąt wtrysku. Ten może się zacinać, przycierać i powodować problemy w regulacji. Może też dostawać zwarcia, co prowadzi do uszkodzenia sterownika pompy. Jest też możliwość urzycia np złych tranzystorów w Twoim sterowniku. Ja bym zaryzykował i podłożył oryginalny sprawny sterownik na próbę. Niestety jest ryzyko uszkodzenia drugiego sterownika. Jak to ja mówię jest ryzyko jest zabawa, chociaż ta zabawa jest ksztowna.
 • #12
  PIPIN
  Level 9  
  Mechanik zapowiedział reklamację sterownika, już go odesłał więc zobaczymy po wymianie, jeżeli problem będzie się powtarzał, to zmienię mechanika hehe...
  Mam jeszcze problem ze światłem przeciwmgielnym i podświetleniem tablicy rejestracyjnej, żarówki i bezpieczniki ok, kontrolka od światła się pali, więc w czym może być problem? W instalacji?
 • #13
  danek23
  Level 18  
  sprawdz wiązkę do tylnej klapy na początek.
 • #14
  PIPIN
  Level 9  
  Wczoraj odebrałem samochód, wszystko działa jak należy, okazało się że sterownik który otrzymałem był uszkodzony, dzięki za podpowiedzi