Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane Scenic 1,6 16V - Klekotanie silnika

28 Kwi 2012 12:35 15235 20
  • Poziom 37  
    Witam,

Od niedawna zauważyłem dziwne klekotanie silnika w moim Scenicu. Zaczął pracować podobnie do diesla. Odgłos ten słychać nawet w kabinie. Po wymianie oleju klekotanie trochę ucichło, ale i tak, moim zdaniem silnik nie pracuje tak jak kiedyś. Objaw ten występuje cały czas, niezależnie od temperatury silnika. Mieliście podobne problemy?

Renault Megane Scenic 1,6 16V 1999r.
    Silnik: K4M700
    Przebieg: 177 kkm

Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
  • Poziom 35  
    Jak nie wymieniasz co 10000km na syntetyk to problem z górą silnika murowany.
  • Poziom 9  
    Witam na 90% rozsypuje się koło zmiennych faz rozrządu
  • Poziom 11  
    cewki zapłonowe !!!!!!!!!!!!! 4szt wymienić
  • Poziom 13  
    Przyczyną charakterystycznego klekotania mogą być zużyte popychacze hydrauliczne.
  • Poziom 11  
    Witam podepnę się do temat u mnie podobnie się podziało tzn słychać klekotanie zaworów kopci i brak mocy a nawet ciężko jechać.
    Scenic 1.6 16v 2001r

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Na jaki kolor kopci?Może któryś zawór się za krótko otwiera i silnik traci na mocy.W moim poprzednim aucie po wymianie popychaczy silnik wyraźniej lepiej wkręcał się na obroty a zmuszony byłem je wymienić bo już nawet na zagrzanym silniku klekotały zawory.Koszt nieduży bo to był silnik 8-zaworowy,w 16-stce wiadomo będzie większy.
  • Poziom 11  
    Hmm dym taki ciemny i dość mocno śmierdzi.
    Dziś zrobię dokładne oględziny. Może mi się uda zlokalizować usterkę. Dzięki za podpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam.Miałem raz taki problem i przyczyną okazał się ugięty korbowód (tłok uderzał o przeciwwagi wału korbowego) oraz uszkodzona panewka korbowodu.
  • Poziom 13  
    wojteknusiek napisał:
    Hmm dym taki ciemny i dość mocno śmierdzi.

Czarny dym,zwłaszcza przy przygazowaniu jest rzeczą normalną.Jeśli czuć w spalinach benzynę to jest dość wiele przyczyn takiego stanu rzeczy,może być niesprawny układ zapłonowy lub dolot powietrza jest utrudniony.Warto było by zajrzeć do filtra powietrza,w jakim jest stanie.
  • Poziom 11  
    Usterka zlokalizowana :) okazało się że rozrząd się przestawił a dokładniej na wale korbowym śruba się poluzowała jakim cudem nie wiem ale przestawił się wał względem wałków. Ustawiłem rozrząd i wszystko śmiga dobrze że tylko 2 zęby bo mogło by być gorzej :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    U mnie też się przestawiło dolne kółko rozrządu. Po zablokowaniu wału korbowego okazuje się że wałki rozrządu nie mają wycięć idealnie w jednej linii, tak że nie mogę wsunąć blokady.
    Planuję poluzować koła na wałkach rozrządu i po ustawieniu dokręcić je.
    Dlatego szukam momentów dokręcania wałków rozrządu i wału korbowego w silniku 1,6 16V K4M.
    Odnośnie wału korbowego to znalazłem taką procedurę:
    1) 20 Nm
    2) 120°-150°
    Nakrętka na wałku rozrządu wydechowym
    1) 30 Nm
    2) 84°
    Na wałku ssącym mam wkręconą śrubę i nie mogę znaleźć momentu jej dokręcenia.
    Czy moment dokręcania dla śruby i nakrętki jest taki sam ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Te same wałki, te same kółka, te same momenty.

Nie popuszczaj nakrętek od kół na blokadzie wałków, bo te wycięcia zniszczysz. Do tego jest specjalna blokada zakładana na koła.
  • Poziom 32  
    Jeden wałek rozrządu jest z wystającą śrubą i nakrętką a drugi ma wkręconą śrubę.
    Czy wał korbowy można dokręcić na blokadzie ?
    Masz tam KZFR? Co to za auto? Bo wcinasz się w jakiś temat, a później nie wiadomo o co chodzi.
  • Poziom 32  
    NIe ma KZFR a silnik jak w pierwszym poście 1,6 16V K4M w scenicu z 1999 r.
    K4M - 680, 762, 764, 768, 788, 856

Nakrętki kół zębatych wałków rozrządu 30 Nm + 84˚ ±4

Nową śrubę koła pasowego akcesoriów wału korbowego 40 Nm + 145˚ ± 15˚

Zwróć uwagę na liczbę mnogą.