Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

D-Link DIR 501 i sieć bezprzewodowa

Jareek86 28 Apr 2012 16:31 3343 7
    Jareek86
    Level 9  
    Witam.jesli nie w tym miejscu post to przepraszam.zwracam sie do Was z prośba o pomoc bo juz sam nie daje rady.do rzeczy: u mnie na wsi jest siec wi-fi,do ktorej jstem podłaczony przez Air Live WL-5460AP ktory dziala jako modem(jest on przykrecony w pudelku szczelnym na kominie)z tego Air Live jest puszczony kabel ktory wczesniej byl podlaczony do karty sieciowej w stacjonarnym.postanowilem kupic router i padlo na d'link dir 501.problem polega na tym iz niby wszystko jest ok,internet na pc hula,natomiast na laptopie dziala przez ok minute a potem juz zadnej strony nie idzie zaladowac.niewiem co juz mam robic,2 dni probije skonfigurowac router,haslo na siec zalozylem ale nic pozatym nie moge zrobic z tym wifi.Prosze wiec Was o pomoc i najlepiej jak by to bylo mozliwe to łopatologicznie krok po kroku omowic co i jak.dodam iz kable sa podlaczone prawidłowo,tzn,kabel z Air Live pod gniazdo WAN,a pc przez kabel LAN do routerka.
    Ponadto wczesniej uzywalem routera belkin F5D8233-4 i wszystko dzialalo w jak najlepszym porzadku.. :cry:
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Zainstaluj inSSIDer-a na laptopie, zrób skanowanie i wrzuć efekty w formie screen-a na forum.
    Jareek86
    Level 9  
    niewiem czy dobrze to zrobiłem bo ten program skanowal bez konca wiec wrzuciłem ten oto fragment..
    D-Link DIR 501 i sieć bezprzewodowa
    Jareek86
    Level 9  
    Panowie,pomoze ktos???bo juz niewiem co mam zrobic..
    jimasek
    Pokaż jeszcze co masz w statusie routera, daj też screen-a.
    jimasek
    Jareek86 wrote:
    siec zalozylem ale nic pozatym nie moge zrobic z tym wifi.P

Jakoś nie widać w inSSIDer-ze tego zabezpieczenia, sieć jest niezabezpieczona. Poza tym nie widać jakiś niestabilności. Próbowałeś zmieniać kanał na którym nadaje router?
    Jareek86
    Level 9  
    owszem,siec jest nie zbezpieczona bo kilkakrotnie resetowałem router,z nadzieja iz cos sie odmieni.co do kanału,to nic nie zmieniałem bo niemam o tym zielonego pojecia...jesli zabezpieczenie sieci ma jakis wpływ na dzialanie wi-fi to zaraz założe hasło.