Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co mam wybrać? Jaki telefon kupić?

makuran3 28 Kwi 2012 16:48 5803 34
  • #1 28 Kwi 2012 16:48
    makuran3
    Poziom 8  

Witam
    Chciałbym kupić sobie nokie e52. Nie wiem czy jest dobry, czy nie, ponieważ jedni na niego narzekają, jedni go chwalą. Otóż mam Nokie 5800Xm już mi się znudziła i chciałbym abyście mi doradzili jaki telefon mam wybrać. Ale nie takie drogie typu iphone 4s czy nokia lumia 710. Doradźcie coś :) lub podajcie jakieś modele telefonów :) tylko z serii nokia :)

• #2 28 Kwi 2012 21:55
    pawel25harnas
    Poziom 12  

Więcej informacji: na czym najbardziej Ci zależy w telefonie, jaki rodzaj, cena itp.
    E52 no cóż wytrzymała bateria, solidna konstrukcja....

• #3 28 Kwi 2012 22:16
    makuran3
    Poziom 8  

Rodzaj:najlepiej zwykły ale z tych nowszych modeli :)
    A o e52 pytam bo właśnie temu się przyglądam ale nie wiem czy opłaca się go kupować,posiadajem wcześniej e51 i była bardzo dobra,jednak kolega odradza mi e52 ale każdy ma swoje opinię na jego temat.

• #4 28 Kwi 2012 22:46
    pawel25harnas
    Poziom 12  

Dokładnie każdy ma inną opinie o E52 słyszałem o niej wiele dobrego, lecz słyszałem też o jakiś problemach w trakcie rozmowy i ''zawieszkach'' lecz może to akurat były jakieś pojedyńcze sztuki nigdy nie wiadomo na co się trafi.Dobrze się też przyjrzeć komentarzom i opiniom.
    http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/e52/

• #5 29 Kwi 2012 08:34
    makuran3
    Poziom 8  

Masz rację czytałem w internecie że było tylko kilka modeli wadliwych,później poprawiono te wady.Tylko trzeba trafić na ten dobry telefon.Ale w jaki sposób ? :) Przecież zdjęcia nic nie pokazują :) podoba mi się również nokia n8 i właśnie nie wiem czy wybrać tą czy e52.Wg mnie lepsza jest n8 ale cena mnie nie zadowala.Ma 12Mpix aparat to mnie najbardziej zaskoczyło,w dotykowych telefonach widziałem max 5Mpix :) więc jest już 1 wielki plus :) metalowa obudowa to też wielki plus :) lecz e52 kupi nawet za 150-200zł a n8 za 600-700 :) ale dobry telefon ma swoją cenę

• #6 29 Kwi 2012 15:35
    pawel25harnas
    Poziom 12  

No n8 też ciekawa propozycja tylko razi w oczy ten Symbian,jak chcesz tylko dzwonić i sms-ować to może Cię zadowoli jeżeli jednak jeżeli chcesz się bawić to raczej android.Inaczej znów szybko ci się znudzi. :D

• #7 29 Kwi 2012 15:46
    grubas
    Poziom 40  

E52 nie kupuj. Bardzo ale to bardzo delikatny telefon. Obudowa się rozpada itp. Zresztą poczytaj sobie o nim a od razu zrezygnujesz z jego kupna.
    Używam Nokii 500 i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony.
    Nie sprawia żadnych problemów od początku jak to opisują inni. Wystarczy ją tylko dobrze sobie skonfigurować i działa jak należy.

• #8 29 Kwi 2012 16:06
    rafbid
    Poziom 31  

e51 to bardzo dobry telefon a e52 to zabawka i nie porównuj tych dwóch modeli.

• #9 29 Kwi 2012 16:50
    makuran3
    Poziom 8  

To chyba wybiorę tą n8 wgl lepsza od e52 :) to co że kosztuje 600-700zł ale technicznie i wizualnie jest lepsza wszyscy o tym piszą jak sprawdziłem.

• #10 29 Kwi 2012 19:09
    pawel25harnas
    Poziom 12  

Jak ci się podoba to ją bierz, ty ją będziesz używał i nosił więc bierz tę która najbardziej ci się podoba. :D

• #11 29 Kwi 2012 19:24
    makuran3
    Poziom 8  

No ale jeszcze nie jestem 100% pewny dlatego napisałem abyście podali jakieś fajne modele telefonów. :)

• #12 29 Kwi 2012 20:14
    seba694637
    Poziom 16  

makuran3 napisał:
    No ale jeszcze nie jestem 100% pewny dlatego napisałem abyście podali jakieś fajne modele telefonów. :)

Oto telefony które użytkowałem w ostatnich trzech latach:
    Se k770i -> Nokia 5530 -> Nokia 5800 -> SE Yari -> Samsung wave I ->Zte Blade-> nokia 500 -> Se Xperia Arc S

Se K770i - Krótko i na temat:świetny telefon, jedyny minus to ekran (niby ma 240x320 ale Se Yari z ekranem większym o 0,3 cala wymiatał.
    Nokia 5530/5800 - Czyli Symbianek S60v5, 434Mhz, Pracowałem z nimi prawie 2 lata. minusy każdy zna: wolny system. Poza tym dobra jakość dźwięku na słuchawkach.
    SE Yari - Ogólnie ok, minusy: wypustki na klawiaturze. Poza tym telefon działa wolno w porównaniu do k770i (spowolnienia w menu, podczas pisania itp).
    Wave I - porażka. telefon reaguje po półsekundowym opóźnieniem, rewelacyjne kąty widzenia ekranu, dźwięk na wysokim poziomie jak na tani telefon, aparat 3,2 mpx dobrej jakości.
    Zte Blade- dobry ekran, słaby głośnik, jakość dźwięku na niskim poziomie (na pewno telefon nie dla melomana), dobry ekran, przeciętny aparat.
    Ale do rzeczy. Nokia 500 z symbianem, która ponoć ma 1ghz. z symbianem 3 nie przypadła mi do gustu. Odraża reakcja na dotyk. Symbian nadal wolny, może w codziennym używaniu już wystarczy, ale wszelkie gry, filmy 720p wypadają kiepsko.
    Na codzień używam xperii. Dla mnie jest wystarczająca. Ekran 4,2cala robi wrażenie :D
    Xperia Arc S- Wady: delikatna obudowa z tyłu, szkło aparatu podatne na zarysowania, aparat 8mpx- dobre odwzorowanie kolorów, duże szumy.
    Nagrywanie w 720p- kolory ok. dalsze obiekty nie są odpowiednio wyostrzone. Telefon robi szybko zdjęcia- co za tym idzie nie są one rozmazane.

Jeśli masz jakieś pytania dot. wymienionych modeli - pisz.

PS Ile PLN chcesz przekazać na telefon ? Za 550-600 zł kupisz HTC Desire w dobrym stanie

• #13 29 Kwi 2012 20:58
    makuran3
    Poziom 8  

Na telefon wydał bym tak do 400 - 450zł taka cena mi odpowiada powyżej 500zł już nie bardzo.Spodobała mi się ta Xperia arc s :) widzę że nawet nawet telefonik.Jeszcze mam kilka telów na oku wymienię te najbardziej mnie interesujące może coś doradzisz który wybrać :) .Więc są to : nokia n97 32gb,nokia c6-00,se xperia x8,nokia c6,se xperia x10i i to by było na tyle :) jeśli możesz to prosił bym o radę który najlepszy i którego wybrać z wcześniej wymienionych modeli :) z góry dzięki :)

• #14 29 Kwi 2012 21:05
    gracjan55
    Poziom 36  

pawel25harnas napisał:
    No n8 też ciekawa propozycja tylko razi w oczy ten Symbian,jak chcesz tylko dzwonić i sms-ować to może Cię zadowoli jeżeli jednak jeżeli chcesz się bawić to raczej android.Inaczej znów szybko ci się znudzi. :D

Uzytkuje N8 prawie 1,5 roku i nie ma co narzekac, teraz android jest trendy, tylko nikt glosno nie mowi ze jest pradozerny. Nie oczekuj od tych nowych modeli trwalosci.

• #15 01 Maj 2012 09:58
    seba694637
    Poziom 16  

gracjan55 napisał:
    pawel25harnas napisał:

Uzytkuje N8 prawie 1,5 roku i nie ma co narzekac, teraz android jest trendy, tylko nikt glosno nie mowi ze jest pradozerny. Nie oczekuj od tych nowych modeli trwalosci.

Może i Android jest "na topie" ale można też tak powiedzieć i o Apple OS (co ciekawe... iPhone 2G ma procesor o taktowaniu ~400mhz, czyli podobnie jak większość nokii z symbianem (5530/5800/n97 itd.) Można więc je porównywać ;-)
    Gdy wybieram telefon też rozważałem n8, ale arc s wygrała pod każdym względem (z wyjątkiem aparatu i jakości obudowy).
    Odnośnie prądożerności. Ekran który ma 4,2cale,CPU 1,4Ghz potrzebuje mocnej baterii. Prądożerne są nokie z serii lumia i niektóre telefony z androidem.
    PS Ile katowania wytrzyma twoja n8 (wifi,gry,filmy itp) ?

makuran3 napisał:
    Na telefon wydał bym tak do 400 - 450zł taka cena mi odpowiada powyżej 500zł już nie bardzo.Spodobała mi się ta Xperia arc s :) widzę że nawet nawet telefonik.Jeszcze mam kilka telów na oku wymienię te najbardziej mnie interesujące może coś doradzisz który wybrać :) .Więc są to : nokia n97 32gb,nokia c6-00,se xperia x8,nokia c6,se xperia x10i i to by było na tyle :) jeśli możesz to prosił bym o radę który najlepszy i którego wybrać z wcześniej wymienionych modeli :) z góry dzięki :)

Na twoim miejscu kupiłbym używany htc desire/desire s. Z wyżej wymienionych:
    1. xperia x10i.
    2.xperia x8,
    4.nokia c6/c6-00
    4. n97 32gb.
    Jednak z racji, iż 2 lata pracowałem na takim samym symbianie jak n97 odradzam jego zakupu. Xperia x8 ma zbyt mały ekran jak na telefon dotykowy z androidem

• #16 01 Maj 2012 16:44
    makuran3
    Poziom 8  

Tylko ja za bardzo nie przepadam za telefonami firmy: samsung, HTC , LG lub motorola . :D

• #17 01 Maj 2012 22:42
    seba694637
    Poziom 16  

makuran3 napisał:
    Tylko ja za bardzo nie przepadam za telefonami firmy: samsung, HTC , LG lub motorola . :D

Do firm możesz być nieprzekonany. Ale nawet najgorzej dostrzegany producent może mieć w swojej ofercie kilka asów.
    Jeśli masz wątpliwości bierz xperie x10i

• #18 03 Maj 2012 08:58
    makuran3
    Poziom 8  

xperie widziałem na żywo ale przez kilka sekund :)

• #19 03 Maj 2012 22:23
    kubahpi
    Poziom 17  

Ja wybrałbym jednak HTC. Obecnie posiadam już drugi telefon tej marki i jestem z nich bardzo zadowolony. Telefony te są bardzo solidne. W cenie 400 zł można już wybierać z pośród wielu dobrych modeli takich jak np:HTC HD,legend,wildfire s i wielu innych.
    Byłem również przez krótki okres czasu posiadaczem noki n8. Telefon ten jest również bardzo wytrzymały, a jego aparat jest rewelacyjny (do dziś uważany za jeden z najlepszych aparatów montowanych w smartphone), i właściwie na tym jej zalety się kończą. Wyświetlacz ma niską rozdzielczość, telefon nie pracuje zbyt płynnie, lubi się zawieszać, dotyk nie jest zbyt precyzyjny. W cenie tego telefonu można kupić telefon równie wytrzymały o lepszych parametrach np:HTC Desire HD,Desire Z,Desire s. Ceny tych telefonów są porównywalne do ceny noki n8.

• #20 04 Maj 2012 21:03
    seba694637
    Poziom 16  

kubahpi napisał:
    Ja wybrałbym jednak HTC. Obecnie posiadam już drugi telefon tej marki i jestem z nich bardzo zadowolony. Telefony te są bardzo solidne. W cenie 400 zł można już wybierać z pośród wielu dobrych modeli takich jak np:HTC HD,legend,wildfire s i wielu innych.

Nie bierz HTC wildfire s ! Chyba że chcesz mieć mały ekran z słabą rozdziałką, i wolnego androida.
    kubahpi napisał:
    Byłem również przez krótki okres czasu posiadaczem noki n8. Telefon ten jest również bardzo wytrzymały, a jego aparat jest rewelacyjny (do dziś uważany za jeden z najlepszych aparatów montowanych w smartphone), i właściwie na tym jej zalety się kończą. Wyświetlacz ma niską rozdzielczość, telefon nie pracuje zbyt płynnie, lubi się zawieszać, dotyk nie jest zbyt precyzyjny.

Potwierdzam- podobnie jak w nokii 500
    kubahpi napisał:
    W cenie tego telefonu można kupić telefon równie wytrzymały o lepszych parametrach np:HTC Desire HD,Desire Z,Desire s. Ceny tych telefonów są porównywalne do ceny noki n8.

Wybór należy do ciebie:HTC Desire HD,Desire Z,Desire s, xperia x10i

• #21 04 Maj 2012 21:44
    RometFan;p
    Poziom 26  

A ja z innej beczki wyskoczę trochę i zaproponuję Nokię 6700 classic. Metalowa obudowa, 5mpx aparat jeśli ktoś to bierze pod uwagę, bez symbiana do którego kiedyś strasznie się zraziłem. Solidna Nokia, chyba z większością bajerów które posiadają nowe smartfony. Cena za nową jest trochę wyższa, ale używkę kupisz w Twoim przedziale.

• #22 04 Maj 2012 21:54
    makuran3
    Poziom 8  

Niestety ale nie chce kupić telefonu bez dotykowe wyświetlacza :) lubię dotykowe tele :)

• #23 05 Maj 2012 11:26
    kubahpi
    Poziom 17  

seba694637 napisał:
    Nie bierz HTC wildfire s ! Chyba że chcesz mieć mały ekran z słabą rozdziałką, i wolnego androida.

Z tym się kolego nie zgodzę. Co prawda Wildfire nie cieszył się dobrą opinią lecz Wildfire s to zupełnie inny telefon. Jego rozdzielczość jest nieco zwiększona i wynosi 320 x 480 co jak na ekran o przekątnej 3,2'' nie jest takim złym wynikiem. Procesor 600MHz w zupełności starcza do przeglądania internetu i prostych gier. Telefon działa bardzo płynnie, bez zacięć. Dotyk działa rewelacyjnie.
    Te parametry jak na telefon za 400zł nie są najgorsze. Jeżeli kolega nie potrzebuje zbyt dużego ekranu, i będzie go używał do internetu lub jakiś prostych aplikacji, to ten telefon będzie dobrym wyborem.

• #24 05 Maj 2012 22:43
    makuran3
    Poziom 8  

jeszcze myślę nad telefonami nie dotykowymi tzn standardowy.Jeśli znacie jakieś dobre telefony to podajcie modele (telefony typu nokia e52 lub nokia n95 czyli telefony nowsze :) ) Z góry dzięki

Dodano po 2 [minuty]:

Rozsówany też może być :)

• #25 05 Maj 2012 23:15
    ela graf
    Poziom 2  

Zastanów się przede wszystkim, jaki chcesz mieć w tym telefonie system - czy symbiana, czy androida, czy windows...

• #26 06 Maj 2012 07:52
    makuran3
    Poziom 8  

Symbian lub android może dotykowy , standard lub rozsówany :) byle był fajny bo telefony starsze już mi się nie podobają :)

• #27 06 Maj 2012 22:35
    kubahpi
    Poziom 17  

Niestety Android jest systemem jedynie pod dotykowe telefony(ewentualnie dotykowe z klawiaturą). Natomiast najlepsze telefony z symbianem to nokia n8 i e52, nic lepszego z tym systemem się nie znajdzie. Jednak ja odradzam kupowanie telefonów z symbianem, jeżeli koledze zależy by mieć dobrego smartphone-a.

• #28 07 Maj 2012 12:09
    NewElektro
    Poziom 19  

Nokia E52 jest najlepszym telefonem ?? co ma takiego niesamowitego prócz dobrej baterii ?? przecież ten telefon jest bardzo awaryjny słaba obudowa , płyta główna bardzo cieniutka. nie polecam nawet najgorszemu wrogowi. Pozdrawiam

• #29 07 Maj 2012 14:07
    makuran3
    Poziom 8  

Nokii e 52 nie chce już ją widziałem na żywo kumpel musiał aż 3 x wymieniać głośnik.Jak znacie jakieś fajne modele telefonów firmu Sony Ericsson lub Nokia to podajcie.Może byc dotykowy,rozsówany lub standardowny tak do 400zł ;p

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo