Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łożysk przód Matiz

28 Kwi 2012 18:16 15577 7
  • Poziom 14  
    Mam potrzebę wymiany łożysk w Matizie po 110tyś. km.
    Czy razem z łożyskami muszę wymienić również piasty?
    Ceny łożysk 1 kpl:
    -Margo 24zł
    -CX 20
    -Optimal 39
    -FAG 94
    -SKF 135
    -JPN 49
    Które wybrać biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.
    Jestem po upiornej wymianie wahaczy i końcówek kierowniczych, więc demontaż i montaż w tej chwili jest bezproblemowy.
    Czy mogę zdemontować łożyska z piastami, zlecić fachowcom montaż łożysk i samemu z powrotem wszystko skręcić?
    Proszę o opinie.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Piast nie musisz wymieniać ,
    możesz zlecić mechanikowi wymiane łożysk
    nie kupuj ani margo ani optimala bo wkrótce będziesz ponownie je wymieniał
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Zdecydowanie FAG godny zaufania, nie znam tylko tego JPN.
    Prasa raczej konieczna przy wymianie łożysk, wiec skoro już masz rozebrane to najlepiej jak podrzucisz całe zwrotnice mechanikowi.
  • Poziom 27  
    Fag jest super, a fabryka ta sama co SKF. Optimal to szmelc, ale o dziwo CX jakoś daje radę. Do matiza obejdzie się bez prasy- ma dwa stożkowe na stronę.
  • Poziom 14  
    OK. przymierzam się do FAGa.
    1. Jak kupując upewnić się, że to co kupuję to FAG? Czy łożyska są jakoś ocechowane?
    2. Mam zamiar podrzucić do warsztatu same zwrotnice + zakupione Fagi. Jak upewnić się, że zakupione przeze mnie Fagi zostały faktycznie zamontowane?
  • Poziom 30  
    Mają cechy.
    Zaufany warsztat, lub patrzenie na ręce mechanikowi.
  • Poziom 14  
    Gdy napisałem maila do sprzedawcy łożysk FAG (najtaniej w okolicy Warszawy 94zł. za sam kpl. łożyska na jedno koło) to mi odpisał tak:
    "Witamy
    Zapraszam powinismy sie w 30 lub 40 zł za wymiane tych łożysk wyrobić nie musimy sie umawiac bo zrobimy to na poczekaniu.
    Jeżeli chce pan jakies tańsze a o porównywalnie jakościowo łozyska to mamy Optimal po 40 zł za szt.
    Pozdrawiamy i zapraszamy".

Różnica w cenie znaczna ale czy jest możliwość, że FAGi są podrabiane? skoro jakość zdaniem sprzedawcy porównywalna?
    Trochę zgłupiałem bo byłem zdecydowany na tego FAGa ale teraz mam obawy czy on nie wciska mi jakiegoś kitu podrobionego na FAGa? Czy zdarzają się też podróbki łożysk? Jak się upewnić?

Poza tym Matiz wieloletni i inwestycja mocno wątpliwa. Łożysko do wymiany po stronie kierowcy. Czy zatem jest bezwzględna konieczność wymiany po obu stronach z przodu? Cena wymiany w różnych warsztatach jednakowa czyli 40zł/za wymianę jednego łożyska. Czy mogę wymienić na razie jedno, a jak drugie będzie dukuczać to wtedy wymienić drugie?
    Samochód przeznaczony dla świeżaka, który robi prawo jazdy.
    Proszę jeszcze o opinie abym nie żałował po kupnie.
  • Moderator Samochody
    iorum napisał:

Trochę zgłupiałem bo byłem zdecydowany na tego FAGa ale teraz mam obawy czy on nie wciska mi jakiegoś kitu podrobionego na FAGa? Czy zdarzają się też podróbki łożysk? Jak się upewnić?

100% pewności nigdy nie będzie, tyle tylko że jeśli coś ma wytłoczony napis "FAG" to pewnie faktycznie nim jest. Ktoś kto żyje ze sprzedaży części nie będzie ordynarnymi podróbkami handlował.
    Cytat:

Poza tym Matiz wieloletni i inwestycja mocno wątpliwa.

Tankowanie też jest wątpliwą inwestycją? Wygląda na to że nie stać Ciebie na utrzymanie tego auta.
    Cytat:

Łożysko do wymiany po stronie kierowcy. Czy zatem jest bezwzględna konieczność wymiany po obu stronach z przodu?

Wymienisz sobie z obydwu stron, przy okazji przepatrzysz zawieszenie i geometrię - po co rozbebeszać dwa razy?
    Zamykam, wystarczy tego rozkładania zagadnienia na czynniki pierwsze.