Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuning wzmacniacza gitarowego MegaAmp ML-30R

28 Apr 2012 20:47 3757 9
  • Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    User removed account
    User removed account  
    User removed account wrote 0 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 1978 year.
    quniq
    Level 21  
    O ile dobrze zrozumiałem., to do obcinania służyły diody led. LEDki mają, powiedzmy, 2V w przewodzeniu, Ty dałeś diody shottkiego, które mają 0.4V w przewodzeniu - wydaje mi się, że to stąd się bierze. Wcześniej sygnał wychodzący z obcinacza miał 2V, teraz ma 0.4V
    Spróbuj dać 2 diody w szereg, ewentualnie dołóż dodatkowy stopień wzmacniający, tak z 6db, nawet na wspólnym emiterze - przy prostokącie chyba nie zależy Ci na subtelnych, 3% harmonicznych :D

Oczywiście mogę się mylić, bo obcinaczami się nie bawiłem, aczkolwiek o ile rozumiem zasadę działania, to mój wywód zdaje się mieć sens...
    User removed account
    User removed account  
    thereminator
    Conditionally unlocked
    Sam nie wiesz czego chcesz. Obcinacz diodowy, jak sama nazwa wskazuje, obcina amplitudę sygnału do poziomu równego napięciu przewodzenia diody, więc bez dodatkowego stopnia wzmacniającego będziesz miał mocny, wręcz brutalny, ale cichy przester...
    User removed account
    User removed account  
    thereminator
    Conditionally unlocked
    Niezbyt. Ten preamp ma dużą impedancję wejsciową, przystosowaną do podłączenia gitary.
    User removed account
    User removed account  
    quniq
    Level 21  
    No wychodzi duże, bo tak policzyłeś - maksymalizacja amplitudy sygnału wyjściowego. Gdzieś dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele ;)
    ku = Rc/reb' = Rc*Ie/25mV. Wzmocnienie ku=4 -> Rc = 100
    Albo przeprojektować - większe URe, większe Re i dać małe ree w szereg z pojemnością Ce - zmniejszy to wzmocnienie do ku=Rc/(reb'+ree), o ile ree będzie o wiele mniejsze niż Re.

Założył bym wzmocnienie 4x, bo sygnał będzie jeszcze bardziej prostokątem niż wcześniej - możesz zajechać głośnik, albo koniec mocy. Lepiej niech gra trochę ciszej ;)

Poza tym rezystory polaryzacji bazy zdają się być za duże. Przez dzielnik musi płynąć prąd. Załóż sobie co najmniej np 0.5mA, inaczej nie będzie działać jak należy.
    User removed account
    User removed account  
    chaka
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Za diodami obcinającymi masz wzmacniacz operacyjny w którym wystarczy wymienić jeden rezystor żeby skompensować mniejszą amplitudę. Nie buduj kolejnego wzmacniacza!