Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[drukarka] CANON s200x błędy w drukowaniu

08 Sty 2005 12:12 1275 9
  • Poziom 10  
    witam

Mam CANON'a S200x i od pewnego czasu na początku każdej strony występują błędy w drukowaniu wyglądające jak na zdjęciu poniżej, tj. poziome białe paski:

[drukarka] CANON s200x błędy w drukowaniu
    Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Czy to wina tuszu czy sprzętu?

Od roku używam zamienników, różnych firm.

dzieki za pomoc
    pozdro. Goliat
  • Poziom 16  
    To raczej bedzie wina tasmy łaczacej elektronike z karetka, sprawdz to i daj znac!!!!!!!
  • Poziom 10  
    hmmm....
    a co dokladnie mam zrobic? jak to sprawdzic?
  • Poziom 21  
    Napisałeś, że drukujesz na zamiennikach i to może być przyczyną przyschnięcia głowicy. Proponuję kupić oryginałki i spróbować odmoczyć głowicę, tak jak proponuje zresztą kolega powyżej. A swoją drogą to kupowanie podróbek do Canona przy dość niskich enach oryginałów to chyba już jest przegięcie.
  • Poziom 16  
    No niemnozna wykluczyc ze to dysze!!! Ale przejzyj tasme obejzyj czy nie jest gdizes popekana, sprawdz miernikem czy sa przejscia, no i podczas drukownia mozesz sprubowac ja poprzeginac i oberwowac co sie dzieje!!!!!!!
  • Poziom 17  
    Kolego ssamburski
    Jeżeli taśma jest padnięta drukarka nie ruszy z miejsca
    Cytat:
    podczas drukownia mozesz sprubowac ja poprzeginac i oberwowac co się dzieje!!!!!!!

Owszem możesz jeżeli chcesz się pozbyć taśmy na stałe
    Tego nie wolno robić!
    Pozdro
  • Poziom 16  
    Kolego Kobra na moje to zalezy jak jast peknieta tasma, nie koniecznie musi bys taki objaw ze nie ruszy karetka i ja nie kaze szarpac za tasme tylko leko poruszac podczas drukownia!!!! A jak by była zatkana dysza to by za kazdym ruchem karetki ciagło linie i to by było powtarzalene a tu tak nie jest!!!!!!!! Pozdro i dla pewnosci oczywiscie najlepiej sprawdzic jak drukarka bedzie sie zachowywac na innym pojemniku z tuszem!!!!!! Pozdro!!!!!!!!
  • Poziom 17  
    Kolego
    Na tekscie białe pola nie będą się powtarzać
    Jeżeli chcesz dokładnie to sprawdzić wystarczy w jakimś programie graficznym coś namalować i wtedy to zobaczysz białe regularne linie
    Poza tym nie spotkałem się aby głowica "biegała" z padnietą taśmą i w dodatku coś drukowała
  • Poziom 21  
    Jak do tej pory nie miałem przypadku , żeby samo z siebie uszkodziło się pasmo (chyba że ktoś po prostu ręcznie je urwał). W takich przypadkach zawsze pomagało odmaczanie głowicy i wymiana tuszu na oryginał.