Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop DELL XPS L501/2x Zawiesza się i strasznie ryczy z głośników.

cyc232 29 Kwi 2012 10:50 1729 2
  • #1 29 Kwi 2012 10:50
    cyc232
    Poziom 1  

Witam.
    Otóż mam taki problem jakieś 7-8 miesięcy temu zakupiłem owego laptopa , przez jakieś 3 miesiące wszystko było ok lecz gdy zakupiłem grę Modern Warfare2 zaczęły się ujawniać problemy a mianowicie kiedy grałem co jakieś 1-2h komputer zawieszał się i teraz opiszę jak to mniej więcej wygląda ;
    Kiedy komputer się zatnie obraz czasem wgl znika i pojawia się zacięty i czemu towarzyszy OKROPNY ryk z głośników (masakra) czasami da rade grę zminimalizować i ryk ustaje lecz komputer jest w stanie zamulenia i nie da się go klasycznie wyłączyć tylko trzeba wyjąć baterię -.- .
    Ostatnio zacina mi się coraz częściej potrafi się zaciąć nawet w 5 min po włączeniu
    gry (dodam że zawiesza się tylko podczas grania np teraz Guild Wars 2 wystarczy że włacze grę odczekam nie całe 5 min i mam wieszke -.- ryk jest lecz moge ruszać kursorem tylko reakcje są po 2-3 sek z takimi lagami że to głowa mała) i tak muszę wyjąć baterię żeby zresetować.
    Czasami też mam tak że jest ryk przez chwilę w głośnikach/słuchawkach (zależy czy słuchawki mam podpiete) ekran się wyłącza (całkowicie i włącza ) i po jakiś 7-10 sec wyskakuje że sterownik ekranu przestał działać lecz odzyskał sprawność.
    Oczywiście jak każdy komputer i mój sie grzeje (czasem przy wylocie od wentylatorka jest tak gorąco że moge jajecznice na nim walnąć)
    Możliwe że bedzie trzeba przeczyścić radiator i wymienić pastę chłodzącą na CPU i GPU lecz nie jestem na 100% pewien czy to coś pomoże bo różne rzeczy wyczytałem na temat tego modelu i pytam się co wy o tym sądzicie ?

Dodam że mam procek intel core i7 z turbo bost ze zintegrowana grafa lecz mam dodatkowo Nvidię 2 GB / ramu posiadam 8 GB/ dysk 750 lecz nie wiem czy to ma znaczenie / Windows 7 Home 64 bity.
    Dodam że staram się aktualizować oprogramowanie dosyć często.
    Nigdy nie miałem Blue Screena jeżeli to coś zmienia bo czytałem że sporo osób ma przy wieszkach . Czy pisk podczas wyjmowania baterii coś znaczy ?

0 2
  • #2 29 Kwi 2012 11:38
    kriss3000
    Poziom 16  

Na moje to przegrzanie. Musisz do radiatora zajrzeć i pastę w GPU i procu wymienić.

0
  • #3 13 Wrz 2012 13:41
    Marfoto11
    Poziom 1  

Mam dokladnie ten sam problem z dell l502 i7 8gb ramu nvidia gt540. u mnie zawiesza w call of duty i gta 4. Nie da się grać. Mam go na gwarancji, jest sens oddawac?

0