Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FujitsuSiemens Esprimo, nie mogę uruchomić komputera i odzyskać danych z dysku C

29 Kwi 2012 10:55 1378 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Proszę o wyrozumiałość niestety moja wiedza na temat komputerów jest na poziomie pewnie przedszkola, proszę mi wierzyć mam problem nawet żeby dobrze poruszać się po tym forum więc nie wiem nawet czy piszę w odpowiednim miejscu.

A więc mój problem jest następujący:
    Po raz drugi dzieje mi się to samo czyli komputer działa sobie działa po czym jednego pewnego pięknego dnia nic tylko czarny ekran i próba użycia płyty z Windowsem do naprawy systemu nic nie pomaga. Za pierwszym razem oddałam kompa do serwisu ale "niestety" udało im się tylko zainstalować na nowo całe oprogramowanie i wszystkie dane poszły się .... :cry:
    Tym razem chciała bym najpierw spróbować skorzystać z pomocy internautów a w ostateczności oddać kompa do serwisu. Znajomy wyjął dysk z mojego laptopa i podłączył go do swojego. Widoczne są na jego kompie moje dwie partycje D:/ i C:/ jedna z nich się otwiera natomiast druga czyli dysk C:/ od razu chce aby go sformatować. Mam na tym dysku prawie wszystkie dane i bardzo chciała bym je odzyskać, czytałam już różne fora i napisane w nich jest żeby spróbować programów do odzyskiwania danych takich jak np. GetDataBack For NTFS, tylko nie jest w nich napisane jak uruchomić taki program gdy komputer w ogóle nie chce się włączyć tylko od momentu włączenia pojawia sie pierwszy ekran ładujący i potem tylko czarna rozpacz czyli nic. Proszę o pomoc lub ewentualnie o kontakt z osobą z Bydgoszczy, która chciała by się podjąć odzyskania tych danych. Jeżeli napiszecie mi tak jak można samemu poradzić sobie z takim problemem tylko proszę o instrukcja jak dla typowego amatora to będę wdzięczna.

Pozdrawiam Ania.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie,

Starałam się jak mogłam ale:
    Niestety tak jak się obawiałam "język" jakim się kolega usiłujący mi pomóc się posługuje to nadal nie do końca jest dla mnie zrozumiały. Zrobiłam pewną część poleceń które mi poleciłeś jednak utknęłam na etapie kopiowania dysku. Niestety na moi komputerze nie wygląda to tak samo jak na filmie instruktażowym nie pojawia mi się polecenie kopiuj dysk. Zapisałam obraz na pen driva z tego HBCD Victoria uruchomiłam program DMDE jednak jak już wspomniałam nie jest on taki sam jak na filmiku i właśnie tutaj mam problem co dalej. Gdy włączyłam opcję określenia rozmiaru dysku C:/ który chciała bym odzyskać to pojawia mi się komunikat że w wielu sektorach mam WinError 23. Data error nie mam pojęcia co robić.

Pozdrawiam Ania
  • Specjalista HDD Recovery
    Masz problem dysk jest uszkodzony nie czyta a to znaczy, że jeśli nie masz doświadczenia w temacie lepiej się zatrzymaj jeśli dane są istotne. Przyczyn WinError można szukać w uszkodzeniu dysku lub złym jego podłączeniu.
  • Poziom 2  
    Witam,

Kurcze znajomy wyjmował dysk aby go podłączyć ze swoim komputerem może później źle go podłączył.Widziałam jak po prostu go wsunął do obudowy czy sama mogę stwierdzić że został źle podłączony? Zrobiłam wszystkie etapy o których napisał mi kolega slawekb61 do momentu uruchomienia programu DMDE wszystko szło zgodnie z instrukcjami jednak nie wiem jak zrobić to kopiowanie posektorowe. ten DMDE który widoczny jest w filmiku instruktażowym różni się trochę od tego który pobrałam z linka dlatego też gubię się i nie mogę tego zrobić.

Pozdrawiam Ania
  • Poziom 43  
    Jest tam na pewno opcja: kopiuj sektory. Jako źródło, wybierasz dysk fizyczny, z którego chcesz odzyskiwać dane. Domyślnie jest zaznaczony cały zakres dysku od początku do końca. Program będzie próbował kopiować to co tylko skopiować się da. Jako dysk docelowy wybierasz albo urządzenie (musisz mieć drugi, sprawny dysk, na który zostanie zrzucona zawartość dysku źródłowego, dysk docelowy nie może być mniejszy, co jest chyba logiczne, dane z dysku docelowego zostaną oczywiście wymazane, jeśli by coś na nim wcześniej było) albo plik (zrzuci obraz Twojego dysku nie bezpośrednio na drugi dysk, tylko do pliku, potrzebujesz mieć drugi, sprawny dysk, z ilością wolnego miejsca nie mniejszą niż rozmiar Twojego dysku źródłowego). Czy tę instrukcję rozumiesz?