Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa C - siłowniki master , drzwi przód - nie zamykają

29 Apr 2012 12:45 4814 10
  • Level 13  
    Witam,

ostatnio udało mi się zamontować centralny zamek i mogłoby się wydawać ,że wszystko jest dobrze ale...

Drzwi zamykam i otwieram z pilota - tu wszystko działa prawidłowo.
    Gdy drzwi są zamknięte a ja otworze zamek od strony kierowcy kluczykiem, otwiera się również zamek po stronie pasażera i odwrotnie.
    Problem polega na tym ,że zamykając drzwi z kluczyka od strony kierowcy nie zamykają się drzwi pasażera i odwrotnie.

Siłowniki - oba master ( takie miałem w zestawie ).
    Centralka centralnego zamka podłączona do centralki alarmu.

Podłączone wg. schemat 1.
    Corsa C - siłowniki master , drzwi przód - nie zamykają
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zamek uniwersalny, tak? To masz źle wyregulowane siłowniki. Zakres ruchu w dół jest zbyt mały, by zadziałał przełącznik. Poluzuj na beczkach, opuść cięgna siłowników odrobinę w dół i sprawdź.
  • Level 13  
    Tak, uniwersalny.
    Czy na tym schemacie 1 kabel biało-czarny ma być połączony z masą ?
    Nie. A jeśli zakładałeś kompletny centralny wraz z siłownikami, to jest to schemat błędny.
  • Level 13  
    W instrukcji napisane było ,że jeżeli mam centralny i alarm od nich ( z tej samej firmy ) to mam zastosować schemat 1.

Kompletny - 4 drzwi + bagażnik ? Nie, u mnie jest tylko centralny w przednich drzwiach.
    To może zacznij od początku - co w końcu montowałeś? Kompletny centralny wraz z siłownikami? Sam sterownik do centralnego? jakiego - oryginalnego, czy też dokładanego? Maz tam alarm? Bo piszesz tak, że trzeba zgadywać.
  • Level 13  
    To przepraszam za niezbyt jasną wypowiedź i już się poprawiam.

Kupiłem alarm wraz z centralnym zamkiem ( 2 siłowniki master w komplecie ) z firmy Bloker.

Na samym początku miałem podłączony sam alarm.
    Ostatnio jednak postanowiłem podłączyć centralny zamek.

Sposób podłączenia : z centralki CZ podłączyłem do centralki alarmu przewód otwarcia i zamknięcia drzwi oraz czerwony + i czarny masa.

Wszystko zgodnie ze schematem 1 w/w instrukcji.

Do tego te dwa siłowniki ( master ) - podłączenie kolorami.
    Z centralki CM miałem już wszystko przygotowane pod 2 siłowniki więc tylko je powpinałem.

Tutaj link do zestawu który posiadam - http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=559&id=189#dol
    Dobrze. Czyli z alarmu zamek działa, otwiera się z kluczyka, ale nie zamyka. I to jest jedyny problem? Więc zdejmij tapicerki z drzwi, poluzuj beczki na cięgnach zamka i siłowniki ustaw tak, by nie dochodziły do samego końca swojej pracy w położeniu otwórz. Po prostu ustaw je po środku swojego ruchu ( na otwartych zamkach i poluzowanych beczkach, wsuń ramiona siłowników o około 0.5 cm).
  • Level 13  
    Zamontowałem je tak ,że na 100% dochodzą do końca...
    Także dzięki za pomoc, już wiem co zrobić.
    Najpierw jednak odkręcę oba siłowniki i sprawdzę czy działają tak jak powinny.

Podłączenie jest w porządku ?
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    sen5i wrote:
    Zamontowałem je tak ,że na 100% dochodzą do końca...

Nie mają! W tej chwili nie opuszczają się na tyle, by przełączyć się na zamykanie .To jest problem. Jeśli sterowanie centralki z alarmu, to tak, schemat dobry.