Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Service tool v2000 - tryb serwisowy, kasowanie pampersa itp.

seba694637 20 Mar 2019 20:26 85482 37
    alek49

Poziom 11  
    Witam
    W moim przypadku, drukarka Canon Pixma IP4850, program zadziałał w 100% za pierwszym razem zgodnie z instrukcją w pierwszym poście.
    Mój system to Windows 7 64bit. Program uruchamiałem z prawami administratora.
    Oczywiście resetowałem papmersa.
    Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
    leeart

Poziom 34  
    A twój kod to na pewno pampers? Jak miga i ile razy?
    pierotez
    Poziom 12  
    Pierwszy reset pampersa robilem:

pierotez napisał:
    Dzięki leeart. Odpaliłem na ósemce ST V3.4.0.0 . Niestety musiałem na odłączonej drukarce ustawić tryb serwisowy bo inaczej ciągle Error code: 006.
    W trybie serwisowym poszło ale większość 'przycisków' dawało 002 ale Test Print i EEPROM się wydrukowało. Skorzystałem z tej strony https://translate.google.pl/translate?hl=pl&s...e_tool_for_canon_pixma_printers_ip4600_ip4700
    Mam jeszcze pytanie co daje ostatnia zakładka Ink Absorber Counter (procenty 0-100 do ustawienia)?
    Przy okazji odetkałem głowicę :) przyciskiem Deep Cleaning - też był aktywny (miałem ciągle z magentą problemy). Już po restarcie na działającej drukarce jeszcze pare razy szybkie czyszczenie i print test i tekst doszedł do normy i przestało smużyć :))
    W załącznikach wydrukowane akcie - nie chciało zapisać do pliku, może coś jeszcze wyjdzie.
    Dzięki Serdeczne i Pozdrawiam.

Canon Service tool v2000 - tryb serwisowy, kasowanie pampersa itp.

Do tej pory było wszystko ok do momentu pojawienia się komunikatu o niemozliwosci drukowania i polecenia anulowaniu druku.
    Drukarka mruga na przemian diodami [włącz i wznów], po próbie ustawienia trybu serwisowego znowu mruga ale częściej niż te 7 x, hmm!
    Raz po resecie drukarki i PC drukarka zadziałała (zielona dioda) i wydrukowała str testową oraz zauważyłem że klawisze w programie serwisowym uaktywniły się. Ale po klikaniu na nie kody bledu j. w. i drukarka znowu zaczęła migać. I tak już cały czas.
    Tym razem kody to 002 i 009, co jeszcze mogę sprawdzić?
    leeart

Poziom 34  
    Ile razy miga bez trybu serwisowego?
    leeart

Poziom 34  
    Z tego co widzę to masz ip4700. 10 mignięć oznacza B200 - uszkodzoną głowice ewentualnie uszkodzoną płytę. Złe napięcia na głowicy.
    Co zrobić:
    1) Head contact pin condition of the carriage unit
    2) Cable connection (especially the carriage FFC)
    3) Part replacement:- Print head and logic board (Replace them at the same time.)
    - Power supply unit
    rysiuwangli
    Poziom 1  
    W IP 7250 zadziałał jedynie V3400 , bez problemów .