Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Service tool v2000 - tryb serwisowy, kasowanie pampersa itp.

seba694637 29 Kwi 2012 15:02 85518 37
    seba694637
    Poziom 16  
    !! Program działa tylko wraz z systemem windows XP. N nowszych typu vista, 7 nie wysyła poleceń do drukarki.
    Poniżej zamieszczam program serwisowy.
    Działa on z Drukarkami Canon:
    *Lista modeli może być niekompletna.
    MP190, IP2700, IP3600, IP4600, IP4700, IP4840, IP4850, Pro 9000, PRO9500, IX7000, MP240, MP250, MP260, MP270, MP280, MP480, MP490, MP540, MP550, MP560, MP620, MP630, MP640, MP980, MP990, MX320, MX330, MX860, MG5140, MG5150

*Oraz innych drukarkach, na których jeszcze nie został sprawdzony. Jeśli Działa na innych modelach, proszę napisać w temacie.

Program obsługuje:
    -Diagnozę drukarki,
    -Sprawdzenie poziomu tuszy z dokładnością do 0,01%
    -Reset/Kasowanie pampersa, (pojemnika z tuszem,apsorbera itp).
    -Sprawdzenie poziomu napełnienia pampersa.
    -Zmiany poziomu napełnienia pampersa od 0 do 100% z dokładnością 10%
    -Sprawdzenie wersji oprogramowania,
    -Dokładne czyszczenie głowicy drukującej,
    -Kasowanie ustawień drukarki,
    -Przywracanie ustawień fabrycznych,
    -Możliwość zmiany Regionu (JPN, KOR, USA, EUR, AUS, ASA, CHN, TWN, LTN, BRA, CND, EMB),
    -Drukowanie testu dysz, oraz pól kontrolnych dysz
    -Test skanera kolor/czarno biały,
    -Pomiar temperatury drukarki
    -Pomiar temperatury głowicy,
    -Sprawdzenie działania przycisków urządzenia(w przypadku ekranu TFT)
    -Kasowanie, oraz zmiana ustawień daty/godziny,
    -Test górnego podajnika papieru, oraz kasety,
    -Korekta przy nadruku na płyty CD/DVD/BD itp
    -Korekta LF/EJECT, LF/EJ
    -Test drukowania dwustronnego (test sprawności dupleksu),
    -Wykrywanie Uszkodzonych enkoderów silników głowicy, podajnika papieru, mechanizmu czyszczącego,
    -Odczytywanie błędów,
    -Sprawdzanie trybu parametrów PTT
    - Zapis/odczyt EEPROM

Program w wersji v.2000 jest nową wersją obsługującą nowsze modele drukarek takie jak: Mg5150, MP280, ip3600.

Uruchomienie drukarki/przejście w tryb serwisowy (service mode)
    Pampersa da się zresetować, ale nie przez windowsa 7 ani viste (nie próbujcie trybów zgodnościowych itp.) Windows xp home edition + sterowniki z płyty od drukarki. Drukarke wprowadzamy w tryb serwisowy:
    1. Wyłącz drukarkę (nie od zasilania, tylko naciśnij przycisk wyłączenia),
    2. (nie odłączamy żadnych kabli od drukarki ttp.)
    3.Wciskamy czerwony trójkąt i szybko wciskamy przycisk power.
    4. Puszczamy trójkąt, czekamy 2s. i naciskamy 5 razy przycisk z trójkątem
    5. puszczamy power (drukarka będzie wydawała dźwięki[głowica, wałek itp.])

*Procedura uruchamiania trybu serwisowego może być inna w zależności od typu drukarki i wersji oprogramowania.

Teraz komputer znajdzie urządzenie canon device. Jeśli system poprosi o sterowniki ignorujemy i nie instalujemy żadnych sterowników.
    Uruchamiamy program - tryb serwisowy działa.

Kasowanie poziomu pampersa
    Klikamy najpierw Test print (tylko nie zapomnieć o włożeniu papieru bo drukarka wydrukuje kartke (będzie tam test dysz i info.) Zalecam, aby włożyć po 5 kartek a4 (5 do podajnika górnego, oraz 5 do kasety (dolnej tacy).
    Klikamy zaznaczone dwa przyciski poniżej od strony lewej do prawej z odstępem 30s. lub, gdy widzimy że drukarka już wykonała czynność. Jeśli program nie odpowiada należy odczekać do 2min. Gdy drukarka wydrukuje
    D=000.0
    Mamy skasowanego pampersa.
    Drukarke wyłączamy przyciskiem power na drukarce.
    Załączniki:
  • Sklep HeluKabel
    wik.kubus
    Poziom 10  
    Informacje bardzo przydatne, zrobiłem reset pampersa ale przy próbie drukowania test print lub nozzle check error code 006 . Co to jest ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
    Painkiller77
    Poziom 8  
    a nie można tej operacji przeprowadzić na WINDOWS 7 ?
    tom740509
    Poziom 9  
    Niestety żadna z tych wersji
    1. Starszy - V1.0.7.4
    2. Nowszy - V2.0.0.0 (ten sam co powyżej, ale bez "ciężarków" w archiwum)
    3. Najnowszy - V3.4.0.0
    nie wykrywa mojej IP4500 w win XP, program jest całkowicie nieaktywny. Próbowałem też z innymi wersjami-efekt jest podobny, brak informacji po USB o urządzeniu. Czy oznacza to, że canon IP4500 nie może być diagnozowany programowo?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tom740509
    Poziom 9  
    Dzięki za info. Mam instrukcje serwisową z tabelą funkcji. Jednak dla mnie to klikanie i liczenie jest kłopotliwe, dlatego szukałem programu, który obsłuży powyższe funkcje. Poniżej załączam serwisówkę do IP4500. Opcje serwisowe i wejście do niego opisane od strony 15 tej.

Moderowany przez rys57:

Cytat:
    Zabrania się rozpowszechniania materiałów do urządzeń Konica Minolta, Canon, Epson w szczególności dokumentacji technicznych i firmware'ów

Plik skasowano.

weelk
    Poziom 13  
    Próbowałem użyć Service Tool do MP600 chociaż nie wiem czy jakakolwiek wersja Service Tool obsługuje MP600. Jeżeli drukarka jest w Service Mode to wszystkie funkcje Service Tool są nie aktywne. Natomiast jeśli drukarka jest w standardowym trybie to dostaje error code: 006 w Service Tool.

Czy coś robie nie tak czy też porostu ST nie ma supportu dla MP600 ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    elmer2005
    Poziom 11  
    Mam IP3600, pobrałem program Service Tool pod Win XP, ale cały czas wywala mi error code 006 :/
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    elmer2005
    Poziom 11  
    Dzięki koledze powyżej, dopiero jego sposób wprowadził moją drukarkę do trybu serwisowego :)
    Podczas próby "wyczyszczenia" pampersa po kliknięciu Platen wyskoczył mi error 001
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    elmer2005
    Poziom 11  
    Zdecydowanie błąd ten "wyskakuje" po resecie :/
    Zrobiłem i wydrukowałem test drukarki za pomocą programu (po wprowadzeniu jej w tryb serwisowy) wygląda na OK, po wyłączeniu i załączeniu drukuje normalnie, jednak przy kolejnym załączeniu jej żółta kontrolka "STOP" mruga 5 razy i drukowanie jest nie możliwe :/
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    elmer2005
    Poziom 11  
    Drukarka odmówiła posłuszeństwa i w żaden sposób nie da się wprowadzić w tryb serwisowy.
    Gdy chcę drukować wyskakuje "błąd operatora" zółta dioda "STOP" miga 5 razy :/

Dodano po 34 [minuty]:

Udało mi się wprowadzić znów drukarkę w stan serwisowy (wyciągnąłem głowice, oczyściłem i włożyłem ją ponownie).
    Niestety w programie działa tylko przycisk "TEST", na opisane czynności drukarka wyrzuca komunikaty "Error 002" i Error 001".
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    slapis
    Poziom 1  
    Instrukcja i program, doskonale się sprawdza przy błędzie 5200 w iP2702.
    Dziękuiję!
    Mysta Mef
    Poziom 2  
    Czy ktoś z was miał do czynienia z drukarką MG5650 ? Po wejściu w tryb serwisowy (cancel + power + cancel 4x) drukarka jest niewidoczna pod win 7 64bit. Pojawia się komunikat że znaleziono nowy sprzęt, ale nie znaleziono sterownika. Service tool pokazuje błąd 006. Zastanawiam się czy to kwestia windowsa 7? Czy też Canon w tym wypadku zastosował konkretne ograniczenie przed próbującymi resetować pampersa itp. Mój problem z tą drukarką polega na tym że wyskakuje mi błąd 5B00 i szukam nań rozwiązania. Bardzo proszę o jakieś info w tej sprawie.
    tmikulski
    Poziom 1  
    Jeszcze wczoraj byłem bliski zakupu nowej drukarki, dzięki pomocy, pampers zresetowany - drukarka działa.
    Mysta Mef
    Poziom 2  
    Doszedłem do tego, że cancel wciśnięty 5 razy wywołuje tryb serwisowy, ale niestety próbowałem service tool 3400 pod win 7 64bit i zawiesił mi się podczas druku testowego. Musiałem wyłączyć i włączyć drukarkę. Po tym procederze tryb serwisowy się już nie chce uruchomić. Zapala się żółta dioda ze strzałką. Czy to znaczy że to koniec z przywróceniem do życia Canona MG5650 ?
    Czy jest jeszcze cień nadziei?

Ps: Mam dwie takie drukarki z tym samym problemem.
    pierotez
    Poziom 12  
    Drukarka stała miesiąc czasu. Po walce z pojemnikami samo-resetującymi się wreszcie zobaczyłem wszystkie kolory, uff.
    Teraz próba druku i zong: 'Numer błędu 5B00, Wystąpił błąd itd...' . Już mi to wyskakiwało pare miesięcy ale dawało się wykasować.
    Teraz komunikat na czerwono i tylko anuluj drukowanie!
    Co mogę z tym zrobić? Nie mogę znaleźć żadnych kodów do tego modelu!
  • Pomocny post
    leeart

Poziom 34  
    7 times Ink absorber full [5B00,5B01]
    The ink absorber is supposed to be full.
    Error codes: 5B00: Main ink absorber is full (overseas).

1) Ink absorber condition
    2) Part replacement: - Ink absorber kit
    3) Ink absorber counter value in the EEPROM; reset the ink absorber counter.

Dodano po 1 [minuty]:

Do wykasowania tego błędu jest potrzebny Service Tool.
    leeart

Poziom 34  
    Z palca nie działa, szukaj Service tool-a. Gdzieś na elce był.
    pierotez
    Poziom 12  
    Dzięki leeart. Odpaliłem na ósemce ST V3.4.0.0 . Niestety musiałem na odłączonej drukarce ustawić tryb serwisowy bo inaczej ciągle Error code: 006.
    W trybie serwisowym poszło ale większość 'przycisków' dawało 002 ale Test Print i EEPROM się wydrukowało. Skorzystałem z tej strony https://translate.google.pl/translate?hl=pl&s...e_tool_for_canon_pixma_printers_ip4600_ip4700
    Mam jeszcze pytanie co daje ostatnia zakładka Ink Absorber Counter (procenty 0-100 do ustawienia)?
    Przy okazji odetkałem głowicę :) przyciskiem Deep Cleaning - też był aktywny (miałem ciągle z magentą problemy). Już po restarcie na działającej drukarce jeszcze pare razy szybkie czyszczenie i print test i tekst doszedł do normy i przestało smużyć :))
    W załącznikach wydrukowane akcie - nie chciało zapisać do pliku, może coś jeszcze wyjdzie.
    Dzięki Serdeczne i Pozdrawiam.

ziom_
    Poziom 1  
    Witam, ja wciaz walcze z kodem 006 w service tool, nie ma komunikacji (chyba) z service tool..
    Jak kolego (powyzej) usawiles tryb seriwsowy na wylaczonej drukarce?

Posiadam canon mg3550 i problem 5b02.

Dzieki za pomoc
    pierotez
    Poziom 12  
    No jest opisane w linku:
    Aby zastosować to oprogramowanie, musisz przełączyć drukarkę w tryb serwisowy:
    Wyłącz drukarkę
    Naciśnij i przytrzymaj przycisk "Wznów"
    Naciśnij i przytrzymaj przycisk "Zasilanie"
    Przytrzymaj oba przyciski przez około pięć sekund
    Puść przycisk "Wznów"
    Naciśnij dwukrotnie przycisk "Resume"
    Puść przycisk "Zasilanie"
    Gdy zielona dioda LED przestaje migać i świeci ciągle drukarka jest w trybie serwisowym.

Dopytaj się bo chyba trzeba odłączyć od PC kabel usb! bo nie pamiętam teraz ;-)
    Nie ma sprawy.
    adam_xx
    Poziom 18  
    Witam
    program V4905 service tool nie chce resetować MG6150 wciskam EPROM i drukuje stronę
    wciskam clear ink counter wybieram Main i wciskam set i otwiera mi do zapisania plik txt. ale nie resetuje absorbera co robię źle podpowie ktoś.