Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć amplituner onkyo HTE309B z tv bez złącza HDMI?

devil511 29 Kwi 2012 17:31 2734 2
  • #1 29 Kwi 2012 17:31
    devil511
    Poziom 2  

Witam. Zakupiłem nie dawno zestaw kina domowego w skład którego wchodzi amplituner onkyo HTE309B i odtwarzacz blu-ray BD309B (również onkyo). Odtwarzacz ma praktycznie jedno wyjście i jest nim HDMI.
    Poniżej linki do opisów w/w sprzętu:
    odtwarzacz blu-ray: http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Odtwarzacze_Blu-Ray/BD-SP309

amplituner: http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-SR309

Moj problem polega na tym ze mam telewizor kineskopowy Samsunga bez wejścia HDMI a za to ma wejście component i euro. W związku z tym mam problem z podłączeniem tego zestawu kina domowego do TV. Podpiołem amplituner do blu-ray przez HDMI i dzięki temu mogę sobie odtwarzać muzykę. Z tym połączeniem nie ma problemu. Następnie podłączyłem amplituner do TV przez złącze Component. I niestety lipa, nie ma obrazu na TV. W instrukcji amplitunera jak coś takiego napisane że można łączyć tylko te same rodzaje wejść i wyjść czyli chyba jak na wejściu amplitunera jest HDMI to i na wyjściu musi być HDMI.
    Ale łudzę się że może jeszcze istnieje jeszcza jakaś inna możliość albo zrobiłem coś żle. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

0 2
  • #2 30 Kwi 2012 08:12
    stepawel
    Poziom 14  

Da się podłączyć to przez konwerter, ale... Ciężko spotkać konwerter hdmi - scart lub component, kiedy już się jakiś znajdzie, należy się liczyć z tym, że trochę kosztuje (ponad 200zł). Zgodnie z powiedzeniem "stać na konia, stać i na rzemyczek" ja wymieniłbym telewizor. Inwestycja w konwerter jest raczej nieopłacalna.

0
  • #3 01 Maj 2012 12:02
    devil511
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź. Też wyszukałem w internecie że można to podłączyć ale właśnie tylko przez converter ale kosztują one coś koło 200zł. Nic mi nie zostaje jak wymienić telewizor. Łudziłem się że jest jeszcze może inne wyjście ale trudno. Sprzedawcy w sklepie wprowadzili mnie w błąd. A pytałem się czy nie będzie problemu z tym połączeniem. No cóż za nie wiedzę się płaci.

0