Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia gazowa Mastercook KGE 7335 B PLUS - spada temperatura na termoobiegu

29 Kwi 2012 18:28 2579 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam następujący problem z kuchenką gazową Mastercook KGE 7335 B PLUS. Podczas działania piekarnika przy włączonym termoobiegu wyłącznik w listwie zasilającej zrobił mi zwarcie w innym pomieszczeniu. Wywaliło zabezpieczenie przeciwporażeniowe oraz bezpiecznik odpowiedzialny m. in. za kuchnię. Od tego czasu pojawił się problem z termoobiegiem. Piekarnik normalnie się nagrzewa, jednak po włączeniu termoobiegu temperatura stopniowo spada do ~100*C i ani drgnie, pomimo, że jest nastawiona np. na 250*C. Cały czas pali się lampka sygnalizująca rozgrzewanie się piekarnika. Co mogło się stać i czy da się to naprawić w warunkach domowych?
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Do sprawdzenia masz grzałkę termoobiegu.
  • Poziom 9  
    Mogła się spalić? Jak ją sprawdzić i która to jest, domyślam się, że jedna z dwóch na górze?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    marcin90 napisał:
    domyślam się, że jedna z dwóch na górze
    A to jesteś w błędzie to jest grzałka górna i grila grzałka termoobiegu jest okrągła i przy silniku termoobiegu (trzeba zdiąć obudowę termoobieku często jest przykręcona 4 śróbami). Ja bym sprawdzał czy jak temperatura spada czy dochodzi napięcie do grzałki jak napięcie jest a grzałka nie grzeje to na 100% jest do wymiany.
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedzi, faktycznie po wstępnym sprawdzeniu wszystko wskazuje na spaloną grzałkę.