Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana oleju + płukanie.

29 Kwi 2012 18:47 4759 15
  • Poziom 21  
    Ktoś powiedział mi że przy wymianie oleju można by przepłukać miskę olejową z osadów benzyną (bez odkręcania), potem spuścić popłuczyny i zalać nowym olejem.
    Czy warto coś takiego robić i na ile czasu to zostawić?A może lepiej ropą?
  • Poziom 9  
    Są specjalne preparaty które dolewa się do oleju,pozostawia chodzący silnik na kilka i minut i dopiero spuszcza się olej.A Twój pomysł to nie wiem,chcesz wlac rope i go odpalić - napewno nie jest to dobry pomysł
  • Poziom 34  
    Ale po co. Żaden producent nie zaleca płukania miski. Lepiej częściej wymienić olej i filtr.
  • Poziom 21  
    Nie chce odpalać silnika tylko przepłukać dno miski z syfu po spuszczeniu oleju, a co do środków do płukania to bałbym się że silnik straci moc.
  • Poziom 38  
    Czy zaleca czy nie, to i tak bez znaczenia, bo skutek metody kolegi „ravelation” jest zerowy. Złogi zostają.
  • Poziom 21  
    Nie miałem nigdy okazji ani potrzeby odkręcać miski olejowej ale pewnie na dnie nie jest idealnie czysta blacha...dlatego po wymianie olej niedługo robi sie ciemny.
    Pozatym zawsze troche starego oleju zostanie.
  • Poziom 11  
    Ale jak to płukanie ma wyglądać, że wlejesz benzynę ekstrakcyjną i wylejesz ? Jak jest jakiś osad to i tak zostanie...
    ravelation napisał:
    Czy warto coś takiego robić
    Nie sądzę. A jeżeli taka konieczność z czegoś tam wynika to zdejmij michę i wtedy wymyjesz jak należy...
  • Poziom 38  
    To co leży na dnie to tam pozostanie, bo i po to ona taką ma konstrukcję, a jeśli chcesz ja wyczyścić to odkręć, ale jeśli tam są złogi to w całym układzie olejowym jest.
  • Poziom 21  
    Nie spodziewam sie cudownego efektu tylko raczej wymycia resztek starego oleju,jakies osady napewno zostaną.

tylko co lepiej wlać benzynę czy ropę?
  • Poziom 21  
    Z całym szacunkiem, ale Ty chyba nie masz problemów, że takimi pierdołami się zajmujesz. Swoją drogą jak się upierasz, żeby "coś" wlać to lej benzynę. Chociaż jak nie wszystka wycieknie to reszta wyparuje, ropa już nie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Witam!
    Jerzykowski napisał:
    ravelation napisał:
    .dlatego po wymianie olej niedługo robi sie ciemny.
    A w jakim silniku będziesz wymieniał. Jeżeli w silniku Diesla to i tak olej szybko się zrobi ciemny. Nawet jakbyś silnik rozebrał, idealnie umył i złożył z powrotem. Jedynie w silniku zasilanym wyłącznie LPG olej jest zawsze czysty. W każdym razie miałem tak w Polonezie. Przy wymianie oleju to co spuszczałem miało taki wygląd jakby było dopiero co nalane świeżego oleju. Tak że zastanawiałem się nad sensem wymiany.

Dokładnie tak. Jeżeli w silniku benzynowym po krótkim czasie olej robi się ciemny, to oznacza, że silnik nadaje się do remontu i żadne czyszczenie mu nie pomoże.
    Cześć!
  • Moderator Samochody
    Żadnego płukania bo więcej szkody narobisz niż pożytku. Chcesz mieć czysty silnik to tylko zdjęcie miski.
  • Poziom 30  
    Jerzykowski napisał:
    ravelation napisał:
    .dlatego po wymianie olej niedługo robi sie ciemny.
    A w jakim silniku będziesz wymieniał. Jeżeli w silniku Diesla to i tak olej szybko się zrobi ciemny. Nawet jakbyś silnik rozebrał, idealnie umył i złożył z powrotem.

Po długim weekendzie o ile temat nie zniknie,zrobię fotkę oleju który ma przebieg 80 tyś w wysilonym dieslu.Jest prawie przezroczysty.I moją teorię mogą tu potwierdzić Panowie serwisujący ciężarówki.Olej wymieniam co 120 tyś i wizualnie wygląda jak świeżo wlany.
  • Moderator Samochody
    Ciężarówki to całkiem inna bajka, tam 2 miliony przebiegu to tak jak 200 tysięcy w osobówce.
  • Poziom 21  
    Zastosowałem salomonowe rozwiązanie: przepłukałem olejem.Zamykam.