Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Selektor wejść, prośba o sprawdzenie schematu

rafik69 29 Kwi 2012 18:52 1619 4
  • #1 29 Kwi 2012 18:52
    rafik69
    Poziom 12  

Witam.
    Jestem początkujący w elektronice, ale bardziej zaawansowany w programowaniu. Postanowiłem zrobić mój pierwszy wzmacniacz. Poniżej widoczny jest schemat selektora.

Moje uwagi:
    -mam inne przekaźniki, załączone przekazują sygnał z wejść cinch, wyłączone nie są zwarte
    -wartość rezystorów przed diodami rgb obliczę przed złożeniem i gdy będę znał ostateczną ilość diód
    -przy przekaźnikach tranzystory NPN BC547c (przekaźnik pobiera 0,2W, czyli 0,04A przy 5V)
    -przy LEDach przekaźnik NPN BC517 (prąd ok. 0,2A)
    -impulsator pełni również funkcję przycisku, stąd na jednym z wyjść dwa rezystory
    -wyjścia z JACKa są dla testów, chciałbym włączyć w PGA wyciszenie, gdy nie ma słuchawek, żeby nie było trzasku
    -w EAGLE nie miałem dokumentacji ATMEGA8, więc na schemacie jest ATMEGA w wersji 40pin
    -zasilanie z wyprostowanego zasilania 12v (trafo), po czym będzie zmniejszone stabilizatorem do napięcia 5V.
    -ekrany od wejść cinch idą do GND na płytce
    -bardzo możliwe, że na schemacie pomyliłem polaryzacje diód 1n4148

Pytania:
    -Czy mogę zastosować większe kondensatory w zasilaniu? Np. 470uF? Czy pojemność tych kondensatorów ma wpływ na pracę PGA2311 (potencjometra cyfrowego), tzn. czy będzie lepsza jakość dźwięku?
    -Do czego podłączyć GND wyjścia sygnału? W innym schemacie widziałem, że był kondensator 10uF do innej masy
    -co daje pociągnięcie od dodatniego zasilania kondensatora lub rezystora do masy?

Za każdą cenną odpowiedź bardzo dziękuję.

0 4
  • #2 29 Kwi 2012 22:02
    65469
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Kwi 2012 17:55
    rafik69
    Poziom 12  

Dziękuję za uwagę, w związku z tym załączam nowy schemat:

Rezystory R9, R13 nie są połączone z masą celowo. W przycisku impulsometra oraz microswitcha od standby ograniczają prąd przechodzący przez switch oraz ograniczają prąd płynący na wejście procesora.
    Niestety nie wiem dokładnie czym są te węzły, bardzo byłbym wdzięczny gdyby podano przykład połączenia.
    W bibliotece nie było wejścia 402 5pin, w związku z tym podzieliłem go na złącze 3pin i 2pin. Oczywiście ten napis 10x LED zniknie.

0
  • #4 30 Kwi 2012 17:57
    Radzio M.
    Poziom 33  

D1, D2 odwrotnie.

0
  • #5 30 Kwi 2012 21:15
    65469
    Użytkownik usunął konto