Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Generator indukcyjny. Szukam wszelkich informacji o nim.

Kapsis 08 Jan 2005 14:51 2546 4
 • #1
  Kapsis
  Level 25  
  potrzebuje wszystkich[jakichkolwiek informacji] o generatorze indukcyjnym.dzieki.nie wiem w ogole do czego to sluzy..chyba chodzi o branze elektrotechniczna.
 • #2
  Tremolo
  Level 43  
  generator jest to urzadzenie, które produkuje pewnego rodzaju pewnym sposobem pewien sygnał. Jest to chyba ogólna definicja... możesz mieć generatory mechaniczne, mechaniczno-elektryczne, elektryczne...

  Pierwsze to takie gdzie zmienność sygnału polega na tym iż elementem generującym drgania jest urządzenie mechaniczne i dostajemy przebieg mechaniczny na przykład sprężyna - drga... w sposób sinusoidalny, który jest jednym z rozwiązań równania rożniczkowego II-ego stopnia... Przykładem takiego generatora może być każdy instrument muzyczny - generujący dźwięk czyli fale mechaniczną.

  Generatory elektryczne w istocie działają na dwóch zasadach. W podstawie siedzi to samo równanie co dla generatora mechanicznego, jednak drgania są tłumione rezystancją. Wszystko jest związane z rezonansem LC... jednak nie ma idealnych elementów tego typu, dlatego też kazdy generator elektryczny posiada wzmacniacz oraz pętle sprzężęnia zwrotnego, te układy musza spełniać warunek amplitudy i fazy...

  Inny typ elektrycznych musi posiadać sprzężęnie układowe ujemnej i dodatniej rezystancji...

  Generator indukcyjny masz na przykłąd w samochodzie podłaczony do zapłonu.

  Nikola Tesla (1856 - 1943) zapoczątkował wykorzystywanie mocy prądu zmiennego (AC). Tesla wynalazł generator indukcyjny prądu zmiennego w latach 80 - tych XIX wieku. Był to pierwszy praktyczny silnik zasilany prądem zmiennym.
 • #3
  Kapsis
  Level 25  
  dzieki ;) wlasnie tez to znalazlm na pierwszej stronie w google;)ale to wszystko.. :(
 • #4
  Tremolo
  Level 43  
  wydaje mi się zę występuje jakieś rozbicie w nazewnictwie prawdopodobnie może się rozchodzić o każdy silnik czy prądnice elektryczną. To jest chyba w każdej książce do fizyki na wyższej uczelni. No ewentualnie o kazde urzadzenie indukcyjne do podwyższania napięcia na dławiku (zapłon swietlówek)
 • #5
  Kapsis
  Level 25  
  no moze i masz racje.to chyba jest cos od samochodow