Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowoczesny Front-end analogowy Microchipa do monitorowania zużycia mocy

ghost666 30 Kwi 2012 10:12 844 0
 • Nowoczesny Front-end analogowy Microchipa do monitorowania zużycia mocyFirma Microchip wprowadza do produkcji nowy analogowy front-end służący do pomiary i monitorowania zużycia mocy. Ten układ nowej generacji wyposażony jest w dwa 24 bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe, pracujące w architekturze delta-sigma. Zasilane są one napięciem 3V i oferują wysokie parametry analogowe - 106,5dB THD praz 94,5dB SINAD, co zapewnia wysokiej jakości pomiar i dokładne monitorowanie zużywanej energii, a także pozwala na szybszą i prostszą kalibrację. Układ ten jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o aplikację, w trybie oszczędnego zużycia prądu pobiera zaledwie 0,8mA, w innych trybach nacisk położono na szybkość pomiaru wartości analogowych bądź dokładne monitorowanie składowych harmonicznych w sieci.

  MCP3911 zasilany jest napięciem od 2,7V do 3,6V dla sekcji cyfrowej, co pozwala zasilać ją z tego samego źródła co zastosowany mikrokontroler. W front-end wbudowany stabilizator napięcia odniesienia o bardzo niskim współczynniku temperaturowym. Układ posiada także programowalne wzmacniacze PGA co poszerza możliwości aplikacyjne.

  Układ MCP3911 jest dostępny w obudowach SSOP oraz QFN o 20 wyprowadzeniach, zaprojektowany został do pracy w szerokim zakresie temperatur od -40°C do +125°C. Dostępny jest w cenach od $1.40 do $1,43 za sztukę przy zakupie co najmniej 5000 sztuk.
  Źródła:
  http://www.microchip.com/pagehandler/en-us/press-release/microchips-energy-measurement.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9218 postów o ocenie 6774, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.