Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL 5250DN - poziome paski na prawej krawędzi kartki

30 Kwi 2012 11:17 2811 10
 • Poziom 9  
  Witam,
  Sprawa wygląda następująco. Każda wydrukowana strona ma wydrukowane czarne poziome paski po prawej. Wygląda to wręcz tak jakby to był jakiś dziwny ślad zębatki - jakiś jej cień. Problem pojawił się ok. 4 tygodni temu i został wymieniony toner i bęben (toner regenerowany, a bęben-wałek OPC podobno wymieniony na nowy). Problem ustał na chwilę, ale teraz znowu druk jest taki sam. Firma zajmująca się konserwacją drukarek w naszej firmie twierdzi, że bęben został naświetlony i dlatego tak to wygląda. Bęben po wymianie przez nich nie był wyjmowany, drukarka była wczoraj konserwowana przez tę firmę - z resztą oni ją serwisują od zawsze.
  Dołączam zeskanowany druk testowy.

  Brother HL 5250DN - poziome paski na prawej krawędzi kartki

  Co może być przyczyną takiego druku??
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  To najprawdopodobniej bęben, nie wierzę że był wymieniany nowy OPC, może był założony sprawny ale używany, ale widzę że toner też nie jest najwyższych lotów.
 • Poziom 9  
  Przyszarzona kartka na zdjęciu, to wina skanera.. jakoś tak mu się zeskanowało. W rzeczywistości kartka jest bialutka. A czy to możliwe, żeby przyczyną takiego druku było naświetlenie bębna? Wydawało mi się, że jak bęben się naświetla to drukuje jakiś pas na całej stronie ciemny, albo cały wydruk jest jakiś brudny,ciemny, niewyraźny. Z resztą tak jak mówię, bęben chyba nie był wyjmowany (przynajmniej nie przeze mnie).
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  To brudzenie to skutek zużycia bębna a nie naświetlenia. Wbrew pozorom bęben w tej drukarce jest na tyle osłonięty że niełatwo go naświetlić. Ja się z tym nie spotkalem
 • Poziom 9  
  A może fuzer?
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  to będzie bęben bracie
 • Poziom 9  
  Czyli wychodzi na to, że został włożony używany bęben lub omyłkowo z powrotem ten, który miał być wymieniony??
 • Poziom 19  
  ksprut napisał:
  A może fuzer?


  Napisałem Ci, podobnie jak kolega powyżej że to bęben, sugerujesz się tym co mówi firma która serwisuje Ci sprzęt, a co on mają powiedzieć? Każdy będzie bronił swojej wersji. Pytasz się na forum gdzie serwisanci starają się pomóc więc nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.
 • Poziom 9  
  No wolę sprawdzić co i jak w tym temacie, i co inni sądzą na ten temat. Także dzięki ogromne za fachową pomoc. Racja, serwis będzie się teraz bronił jak może.
  Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
 • Poziom 12  
  100% zużyty wałek światłoczuły (bęben), taki efekt daje tylko zjechany bęben.
 • Poziom 9  
  Wszystko skończyło się tak, że po dłuższych pertraktacjach z serwisem wymieniono bęben na nowy - oczywiście na koszt serwisu. Usterka tym samym została usunięta i drukarka pracuje ładnie.
  Jeszcze raz dziękuję za pomoc.