Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HD4850 uszkodzona pamięć RAM, artefakty, dobór nowej karty inne propozycje

30 Kwi 2012 11:46 3152 4
  • Poziom 12  
    Miałem HD4850 z pasywnym chłodzeniem Accelero S1 rev 2. Niestety odpadły radiatory i prawdopodobnie uszkodzeniu uległy pamięci RAM, artefakty od samego początku włączenia komputera, po pokazaniu się pulpitu zwiechy i restarty.

Niestety obecnie z braku czasu już nie gram tak często jak kiedyś, poprzednia karta HD4850 była kupiona 3,5 roku temu, czy w kwocie 200 złotych kupię coś lepszego niż stara karta?

Czy są magicy zajmujący się naprawą takich kart graficznych jak moja, bo w sumie wtedy miałbym nadal pasywne chłodzenie i w miarę fajną kartę graficzną.
  • Poziom 43  
    Do 200zł to tylko HD4850.

Jaki posiadasz CPU oraz podaj markę o model zasilacza?
  • Poziom 43  
    Zasilacz to śmieć i nadaje się do wymiany.

Skąd wiesz, ze uszkodzona jest pamięć?

natash napisał:
    Czy w tych pieniądzach mogę znaleźć coś lepszego?

Z nowych nic lepszego nie znajdziesz.
  • Poziom 12  
    Artefakty od samego włączenia komputera, do tego miałem na niej paswyne chłodzenie Accelero S1 Rev 2 i odkleiły się radiatory, moment tak pochodziła, ale nie w stresie, od tego czasu zaczęły się z nią problemy, co innego byś obstawiał?

Włączam komputer i mam zielone krzaki, kropki, kwadraty paski, jak wchodzę do Windowsa, to obecnie już nie ma opcji, żeby się pulpit ukazał, tylko zwiecha albo restart...

Druga sprawa, że gram bardzo sporadycznie ta karta mi wystarczała, ostatnio coraz rzadziej gram i może kupić coś najtańszego.

Jak mogę prosić to proszę o informację, jak sprawdzić co jest dziabnięte, do użytku biurowego co byście proponowali i ewentualnie coś podobnych parametrów do tej karty co miałem (o ile to ona jest uszkodzona)

A czy nałożenie jakiejś starej pasty, mogło uszkodzić GPU?