Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

P造nne odtwarzanie AVCHD mts na AMD Turion 2,2 GHz??

leechu 30 Apr 2012 12:07 6438 14
    leechu
    Level 12  
    Witajcie mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo a1650G (winXP SP3, procesor AMD Turion 64 Mobile technology ML-40 - 2.2 GHz, 1 MB L2 Cashe, 1 GB RAM PC/2700 DDR333, grafika ATI Mobility Radeon Xpress 200 pami耩 128MB wsp馧dzielona z RAM).

Problemem jest p造nne odtwarzanie film闚 AVCHD z rozszerzeniem mts. Wiem 瞠 ten format wymaga dobrego komputera ale 2,2 GHz to za ma這 ?? Mo瞠 komu uda這 si na podobnym sprz璚ie p造nnie odtworzy AVCHD full HD ??? U mnie odtwarza jedynie oko這 11 klatek na sekund...
    Odtwarzam polecanym do AVCHD programem Media Player Classic - Home Cinema z kodekiem Core AVC.
    Pr鏏owa貫m podkr璚a procesor do 2376MHz (FSB 216/DDR 432/PCI-E 163/PCI 33,3 MHz) i zegar karty graficznej z 250 na 330 MHz. Po tym zabiegu ilo嗆 klatek na podobnym poziomie, obci捫enie procesora na poziomie powy瞠j 90 % nawet pod 99 podchodzi. Pami璚i Ram zdaje si 瞠 wystarcza, poniewa odtwarzacz alokuje 112MB, a wszystkie procesy 陰cznie troch ponad 400 MB. Czy mo積a co jeszcze zrobi na tym komputerze aby uzyska p造nno嗆 odtwarzania ???

Poni瞠j informacje o pliku z programu Media Player Classic - Home Cinema oraz zrzut z programu GPU-Z o w豉軼iwo軼iach podkr璚onej karty graficznej :

General
    ID : 1 (0x1)
    Complete name : C:\Documents and Settings\Domek\Moje dokumenty\Moje wideo\09-24-2011\09-24-2011_160339.m2ts
    Format : BDAV
    Format/Info : Blu-ray Video
    File size : 393 MiB
    Duration : 3mn 21s
    Overall bit rate mode : Variable
    Overall bit rate : 16.4 Mbps
    Maximum Overall bit rate : 18.0 Mbps

Video
    ID : 4113 (0x1011)
    Menu ID : 1 (0x1)
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High(malpa)L4.0
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 4 frames
    Format settings, GOP : M=3, N=12
    Codec ID : 27
    Bit rate mode : Variable
    Bit rate : 15.5 Mbps
    Maximum bit rate : 16.8 Mbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 080 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate : 25.000 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Scan type : Interlaced
    Scan order : Top Field First
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.298
    Stream size : 371 MiB (94%)

Audio
    ID : 4352 (0x1100)
    Format : AC-3
    Format/Info : Audio Coding 3
    Mode extension : CM (complete main)
    Codec ID : 129
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 256 Kbps
    Channel(s) : 2 channels
    Channel positions : Front: L R
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Bit depth : 16 bits
    Compression mode : Lossy
    Delay relative to video : -80ms
    Stream size : 6.14 MiB (2%)

Text
    ID : 4608 (0x1200)
    Format : PGS
    Codec ID : 144
    Duration : 3mn 20s
    Delay relative to video : -80ms

P造nne odtwarzanie AVCHD mts na AMD Turion 2,2 GHz??
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    leechu
    Level 12  
    Dzi瘯i za odpowiedzi. W takim razie nic nie robi ju z tym kompem, jest za s豉by - przekona貫m si o tym sam, a moje w徠pliwo軼i rozwiali軼ie na forum. Trzeba b璠zie zainwestowa w nowy sprz皻....
    pozdrawiam
    Leszek
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Te poszukuje czego do odtwarzania MTS闚 na Windows, narazie bez powodzenia.
    Twierdzenie 瞠 procesor masz za s豉by nie jest prawdziwe, poprostu Windows jest skopany o czym przekona貫m si przypadkowo.
    Naby貫m niezbyt wypasiony tablet, procesor co ko這 1GHz i w ramach zrzucania plik闚 z kamery skopiowa貫m sobie kilka do pami璚i tableta, pami耩 te niezbyt wypasiona 16GB klasa 4, przez przypadek odpali貫m i powiem Ci 瞠 szok, systemowa przegl康arka z Androida odtwarza p造nnie full hd, zero zaci耩 na kilkuminutowym filmie.
    W jednym z ostatnich PC World jest Android w kilku wersjach, mo瞠 spr鏏uj odpali Live z pendriva, nie pr鏏owa貫m osobi軼ie ale przez analogi powinno 鄉iga.
    Co do konfiguracji to mia貫m tablet Ainol A90 z oryginalnym systemem, pliki z kamery Panasonic HDC-SD900, p造nnie dzia豉 zar闚no na ekranie jak i w full hd na TV przez HDMI.
    Piotr
    User removed account
    Level 1  
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Nie jestem naiwny, sprawdza貫m to na laptopie z mocniejszym procesorem ni w Ainolu, rozdzielczo嗆 laptopa 1366x768 obraz stoi, idzie tylko d德i瘯, sprawdza貫m na moim stacjonarnym z bardzo dobr kart graficzn i dwurdzeniowym AMD 3.6GHz, obraz skacze, kontury na obrazie z帳kowane, tyle co si tyczy Windows.
    Teraz tablet rozdzielczo嗆 1028x768 na ekranie, mea culpa oczywi軼ie Eken A90 a nie Ainol, pomy趾a bo ostatnio mia貫m w r瘯u Ainola, procesor 1,2GHz , jak wspomnia貫m odtwarzanie p造nne, teraz podpinamy to po HDMI i ogl康am w rozdzielczo軼i Full HD na telewizorze, obraz p造nny, nie mam na czym sprawdzi ale pe軟a rozdzielczo嗆 tableta po HDMI to ponad 2000 w poziomie...
    Co do Bitrate nagrywam w trybie HA (17 Mbps ) je郵i to jest interesuj帷e, dla naszych rozwa瘸 jest nieistotne bo plik z tymi samymi parametrami odtwarzam na trzech r騜nych urz康zeniach i w dwu systemach.
    Wnioski s proste jak drut, na prostym urz康zeniu z Androidem i procesorem 1,2GHz mam p造nne odtwarzanie plik闚 z mojej kamery, natomiast na dwurdzeniowym procesorze 3,6GHz i z mocn kart graficzn nie uda這 mi si przez dwa lata znale潭 programu p造nnie odtwarzaj帷ego te same pliki.
    Nie mam jak przeprowadzi pr鏏y z Androidem Live z pendriva bo przy mojej rozdzielczo軼i ekranu ten system nie startuje.
    Nie chc pogr捫a Windowsa ale mam jakie przeczucie 瞠 na 7'' Goclever z procesorem 600MHz te by to posz這, ale tu rozdzielczo嗆 jest zdecydowanie inna i nie mam wyj軼ia HDMI by to sprawdzi na TV.
    Pozdrawiam Piotr
    User removed account
    Level 1  
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Dzi wypr鏏owa貫m Splash Lite na moim laptopie i musz powiedzie 瞠 jest to pierwszy program jaki znalaz貫m pod Windows jaki pozwala na p造nne odtwarzanie *.MTS na relatywnie s豉bym laptopie ( Toshiba Satellite 660D ).
    Pozdrawiam i mi貫go ogl康ania.
    Piotr
    sontario
    Level 10  
    Witam

Nie wiem czy kto jeszcze czyta ten w徠ek, ale chyba znalaz貫m rozwi您anie bol帷zki "przycinania si" film闚 na kompie. Nie ma tu 瘸dnej winy Windowsa. Sam walczy貫m z problemem od dnia zakupu komputera. Nie potrafi貫m zrozumie, dlaczego mocna jednostka zakupiona g堯wnie pod ogl康anie rodzinnych dokument闚 z kamery full HD (Panasonic SD9) tak si tnie podczas odtwarzania. 3 lata temu kupi貫m nie byle co, bo by to i3 + Radeon HD 5750 + 4 GB RAM. Sama karta kosztowa豉 prawie 600 z. A wszystko 鄉iga na Win7 64 bit. Zastanawia貫m si dlaczego filmy odtwarzane wprost z kamery, czy czytnika kart w telewizorze lub Blu-Ray oraz z PS3 zachowuj p造nno嗆 a puszczone na komie tn si strasznie. Przerobi貫m chyba wszystkie kodeki i playery, podkr璚a貫m nawet kart graficzn w celu uzyskania wi瘯szej wydajno軼i i ju by貫m sk這nny uwierzy w teori skopanego Windowsa ;-) kiedy wczoraj wpad貫m na pewien pomys. Zacz掖em grzeba w ustawieniach wy鈍ietlania w parametrach karty graficznej. Okaza這 si, 瞠 mia貫m od pocz徠ku ustawione od鈍ie瘸nie na 60 Hz przy 1920x1080. Przestawi貫m na 50 Hz i problem po prostu znik. Teraz nie mog si napatrze na wr璚z idealn p造nno嗆 wy鈍ietlanych film闚 w full HD. Okaza這 si, 瞠 nie zawsze wi璚ej znaczy lepiej ;-) a brak synchronizacji w przypadku szybko軼i nagranego filmu w stosunku do wy鈍ietlanego obrazu powodowa豉 w豉郾ie takie szarpanie przy dynamicznym ruchu kamery. Powiem wi璚ej, 瞠 wy陰czenie sprz皻owej akceleracji AVIVO nie wp造wa na jako嗆. Procesor i3 spokojnie sobie sam radzi z dekompresj AVCHD w praktycznie wszystkich playerach.