Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW po uszcelkce pod głowica

homag 11 Sty 2005 16:06 4607 32
 • #31
  przemekj71
  Poziom 11  
  Ilość zasysanego przez silnik spalinowy powietrza zależy od otwarcia przepustnicy w zespole wtryskowym. Przepustnica jest sterowana pedałem przyspieszania. Powietrze potrzebne do utrzymania obrotów biegu jałowego silnika, przy zamkniętej przepustnicy jest regulowane za pośrednictwem układu obejściowego by-pass, sterowanego przez silnik regulacji obrotów biegu jałowego zwany silnikiem krokowym.
  Silnik krokowy jest silnikiem elektrycznym składającym sie z wirnika wzbudzenia, złącza elektrycznego zasilania i obrotowego zaworu. Zawór obrotowy zwykle ma kształt grzybka, który cofając się otwiera przelot powietrza dodatkowego, równolegle do przelotu głównego zamykanego przez przepustnicę. Otwarcie przelotu dodatkowego (by-pass) jest realizowane cofnięciem grzybka zaworu przez obrót wywołany impulsem elektrycznym. Zmiana kierunków obrotu następuje przez zmianę biegunowości prądu elektrycznego.
  Sterowanie przepływem dodatkowego powietrza jest niezbędne w takich stanach pracy jak: rozruch zimnego silnika, praca na biegu jałowym, hamowanie silnikiem.
  To tyle na temat działania silnika krokowego.
 • #32
  homag
  Poziom 14  
  wszystko jasne znam juz przyczynę dlaczego nie pali -zapłon jest opóźniony o około 15 stopni
  ale dlaczego?????????????
  zaznaczam że rozrząd jest ok
 • #33
  homag
  Poziom 14  
  dobra udało mi się odpalić
  za radą schizzera
  odkręciłem czujnik położenia wału korbowego i przesuwałem odwrotnie do kierunku obrotów silnika czyli wyprzedzałem zapłon
  i odpaliła
  obroty około 1500 wszystko ok
  w czasie jak chodziła przesunąłem czunik z powrotem i zamontowałem we wsporniku (tak jak ma być) i silnik chodził trzymał 1000 obrotów i ok
  ale po zgaszeniu znów ZONK
  więc wygląda na to że DME dostaje błędne info. dot. kąta wyprzedzenia zapłonu.
  może jakieś sugestie???