Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox 2.0 jako"serwer"+switch.

odlan 30 Apr 2012 13:52 4440 21
    odlan
    Level 11  
    Witam.
    Nosze się z zamiarem zakupu switcha TP-Link TL-SF1005D([url=http://erestin.webd.pl/) w celu podłączenia wszystkich urządzeń domowych do sieci.Obecnie posiadam livebox 2.0 i brakuje mi w nim wyjść rj-45.W grę wchodzi tylko połączenie kablowe.Urządzenia które maja byc podłączone do internetu to:Dwa telewizory Sony kdl40-ex500,dwa komputery PC,i dekoder cyfrowej tv od TP-sa.Schemat jak planuje to połączyć zamieszczam niżej.
    I mam takie pytanie:Czy jeśli zrobię tak to czy telewizory i komputery będą widzieć pliki z pendriva który będzie podłączony do livebox?Czy switch będzie im w tym jakoś przeszkadzał?Dodam ze gdy telewizor byl podłączony bezpośrednio do liveboxa to widział"serwer livebox".Czy z obu komputerów będzie można wchodzić poprzez switch na tego pendrive i kopiować na niego pliki poprzez"moje miejsca sieciowe"?Czy nie będzie problemu aby wejść poprzez switch na stronę konfiguracyjna liveboxa?
  • Helpful post
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Będzie to działać, switch nie ma żadnego wpływu na dostęp do pena w Livebox'ie.
    odlan
    Level 11  
    Dzieki za odp.Wiec moge smialo jechac go kupic.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    odlan wrote:
    .Wiec moge smialo jechac go kupic.

Tak możesz kupować.
    odlan
    Level 11  
    Kupilem,połączyłem i lipa.Komputery dzialaja normalnie,telewizor(na razie jeden podłaczylem)pokazuje ze jest polaczenie jednak sie nie łaczy przes switcha ani z internetem ani z serwerem.Ktoś wie jak temu zaradzić?
    jimasek
    Sprawdzić kable (dioda się zapala na switch-u?), sprawdzić czy telewizor ma włączone automatyczne nadawanie adresacji, sprawdzić zakres adresacji DHCP na Livebox-ie.
    odlan
    Level 11  
    Dioda pali sie .
    Takie sa ustawienia telewizora gdy podlacze go bezposrednio do liveboxa:

A takie cos gdy przez switcha :

Mam mozliwosc wprowadzania recznego ale nie wiem co powpisywac.
    jimasek
    odlan wrote:
    A takie cos gdy przez switcha :

Co to za model urządzenia ten switch? Możesz wprowadzić takie same adresy jak na pierwszym obrazku.
    odlan
    Level 11  
    TP-LINK TL-SF1005D
    Własnie wpisalem to samo co na pierwszym obrazku i nie wyszlo
    jimasek
    Kable oryginalne czy robione? A jak robione to w jakim standardzie?
    odlan
    Level 11  
    Kabel oryginalny od liveboxa.Prosty,nie krosowany.tym kablem podlaczalem sie telewizorem do liveboxa i dzialalo.Pisze ze polaczenie kablowe jest ok tylko połączenie z internetem nie.dodam ze na stronie konfiguracyjnej liveboxa(192.168.1.1)telewizor widnieje jako podłączony.Moze tam cos trzeba poustawiać?
    P.S>Te trzecie zdjecie bylo bledne(tzn nie to wkleilem)
    jimasek
    Jak widać na screen-ie nie dostaje adresacji z routera, czyli nie ma poprawnej komunikacji.
    odlan wrote:
    Kabel oryginalny od liveboxa.Prosty,nie krosowany.tym kablem podlaczalem sie telewizorem do liveboxa i dzialalo

No ale co dalej z Livebox<->switch<->TV też oryginalny kabel?
    odlan
    Level 11  
    Kabel od switcha do telewizora to po prostu kabel ktory otrzymalem w komplecie razem z liveboxem czyli zwykly prosty.I jak podpinalem nim telewizor bezposrednio do liveboxa to wszystko bylo ok.
    Kabel od liveboxa do switcha ktory dzis zakupilem i polaczylem nim te urzadzenia ma takie cos napisane na opakowaniu:

Patch cord
    cat.5E molded
    strain relief 50u"
    plugs,0.5m
    jimasek
    odlan wrote:
    Kabel od liveboxa do switcha ktory dzis zakupilem

Też jest prosty?
    odlan
    Level 11  
    Nie wiem jak to sprawdzic.Nie mowilem ze krosowany wiec liczylem ze dadza prosty
    jimasek
    Osiem przewodów (kolorami) muszą być ustawione w takiej samej kolejności na jednym i drugim końcu kabla.

30 Kwi 2012 19:00:15
    Sprawdź lepiej ten kabel bo może jakieś urządzenie nie radzi sobie z przeplotem jeżeli jest crosover.
    odlan
    Level 11  
    wiec pozamienialem troche kabli i zatrybilo :D .
    Winny okazal sie wlasnie kabelek od telewizora do switcha(wlasnie ten który dzialal gdy byl podlaczony z tv bezposrednio do liveboxa).dziwne prawda?ten switch niby mial miec obojetne czy krosowane kable czy nie.zaraz obadam jak tam sie w nim zylki ukladaja.
    jimasek
    cmdmaniek wrote:
    , telewizor otrzymuje adres IP zupełnie z innej puli

To adres systemowy, nie przydziela go żadne urządzenie w sieci tylko sam telewizor, przy braku komunikacji z serwerem DHCP. (pula od 169.254.0.1 do 169.254.255.254)

Dodano po 2 [minuty]:

odlan wrote:
    wiec pozamienialem troche kabli i zatrybilo

Czasami dużą różnice robi głębokość zaciśnięcia pinów w RJ-tce.
    odlan
    Level 11  
    Nie widac w tym kablu jak ida zylki,ale sprubuje teraz podpiac nim komputer do switcha i zobacze czy zadziala.Zostal mi jeszcze do kupienia jeden kabel do drugiego telewizora aby podlaczyc do switcha.W sklepie mam prosic o jaki?
  • Helpful post
    jimasek
    odlan wrote:
    W sklepie mam prosic o jaki?

O prosty oczywiście. Powodzenia.
    odlan
    Level 11  
    Dziwne.komputer na tym kablu dziala.czarna magia.W kazdym badz razie Twoj trop okazal sie trafny,wina byla kabla.
    Wielkie dzieki
  • Helpful post
    jimasek
    odlan wrote:
    woj trop okazal sie trafny,wina byla kabla.

To co pisałem zależy jak jest zarobiony, jak głęboko zaciśnięty kabel, same gniazda w TV czy komputerze też są różnie robione, więc czasem trzeba pokombinować ;)