Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakiego laptopa wybrać? (Nie chcę netbooka)

Capdeville 30 Apr 2012 15:52 1106 6
    Capdeville
    Level 2  
    Witam, wiem że pewnie jest dużo takich tematów ale nie mogę znaleźć dobrego dla siebie, bo niektórzy chcą laptopy do gier, jakiś specjalnych programów itp. a ja potrzebuję laptopa tylko do:

- internetu ( też filmiki, zdjęcia,),
    - winampa,
    - gg,
    - skype,
    - oglądania filmów,
    - wejścia usb,
    - nagrywarki.

Nie gram w nic, wiec to chyba na tyle.

Przydałaby się mocna bateria, duża pojemność np. na filmy, zdjęcia, nie chce używanych laptopów, nie chcę także netbooków, tak jak wspomniałam w temacie.

Mój budżet to gdzieś 1500 zł.

Jak znajdziecie taki sam temat jak mój, to po prostu podajcie linka, dziękuję :D

Dodano po 5 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie: co sądzicie o firmie LENOVO? Bo laptopy nowe są dosyć tanie z tej firmy.
    Jarosx9
    Level 35  
    No to jeszcze zdefiniuj czym się różni laptop od notebooka.
    Capdeville
    Level 2  
    Oj przepraszam, nasłuchałam się, że notebook jest gorszy( dlatego, że się nie znam to uwierzyłam) a teraz sprawdziłam ,że to jest to samo. Czyli poprawiam się: nie chce netbooka.
    SEDNO
    Level 18  
    Nie śmiej się kolego tylko mu wytłumacz to czego nie wie...nie każdy odnajduje się w tym marketingowym nazewnictwie :P.

Notebook=laptop - większy "ekran" niż w netbookach, zazwyczaj lepsze parametry, wydajność komputera, krótsza praca na baterii niż w netbookach

Netbook- mały, bardziej mobilny komputer, z małym "ekranem" i zazwyczaj mniejszą mocą obliczeniową niż notebooki, dzięki tym 2 zaletom(dla niektórych wadom) zużywa mniej energii, dzięki czemu bateria wystarcza na o wiele dłużej...

Podaj czy będziesz go do tych filmów podłączać do jakichś głośników i minitora/telewizora, czy nie, to będzie wiadomo czy potrzebujesz dobrego "wbudowanego dźwięku" i dużego ekranu czy nie.
    Czy częściej będziesz go używać w ruchu(zasilanie z baterii) czy w domu?

Do Twoich skromnych zastosowań lepszy byłby netbook, bo nie potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej, a miałbyś dłużej "trzymającą" baterię lżejszy, mniejszy i dzięki temu przyjemniejszy w ruchu/transporcie do używania komputer.

Ewentualną wadą może być mały ekran, jeśli nie będzie go do oglądania filmów i przeglądania internetu w domu podłączał do jakiegoś monitora/telewizora.
    Capdeville
    Level 2  
    A więc tak: nie będę go podłączać do głośników, telewizora, ani monitora, wystarczy mi normalny dźwięk z laptopa, no ale dobrze by było, gdyby można np na nim oglądać filmy na youtube w jakości HD.

Częściej a może nawet prawie cały czas będę go używać w domu, ale chciałabym mieć dobrą baterię, żebym mogła się nieraz np. położyć, czy przejść do innego pokoju i nie ciągać za sobą kabla.

No właśnie ze względu na mały ekran, nie chcę netbooka. No i z tego co czytam to jest mała pamięć w nim.
    Podobno się przegrzewają szybko , ale czy to prawda to już nie wiem.
    SEDNO
    Level 18  
    No to jak nie zależy Ci tak bardzo na mobilności, długiej pracy na baterii, a dodatkowo nie masz wielkich wymagań co do mocy obliczeniowej, to można wybrać jakiś laptop z 15-17 calową matrycą(ekranem) dobrej jakości, ze średnią mocą obliczeniową(może zintegrowana grafika?), z dobrą kartą dźwiękową i wbudowanymi głośnikami...te wymagania powinno się osiągnąć za stosunkowo niskie pieniądze...

Poczekaj na jakieś konkretne propozycje(linki) innych użytkowników, ja nie będę polecał nic konkretnego, bo są tutaj tacy co znają się bardziej szczegółowo, ja pomogłem Ci zdobyć ogólne pojęcie na temat tego czego potrzebujesz ;).

Pozdro

EDIT:

Jeszcze co do baterii, bo widzę, że zedytowałeś posta, to im mniejsza moc obliczeniowa tym teoretycznie dłuższa praca na baterii, przykładowo dla netbooka: 6-8 godzin, dla "wypasionego" notebooka 2-3 godziny, na standardowej baterii.

Twój laptop nie powinien być bardzo prądożerny, ale ewentualnie jeśli będzie on stosunkowo tani, to możesz rozważyć dopłatę, aby dostać mocniejszą baterię niż standardowa przy zakupie ;).

Co do przegrzewania się to kwestia konkretnych modeli, zastosowanego w nich chłodzenia, obciążenia komputera...niektóre laptopy też się grzeją, jeden z kolegów ma Lenovo, które się grzeje i wyłącza gdy obciąży je jakąś "mocną grą", chociaż 2 kolejnych którzy kupili ten sam model po kilku miesiącach już nie mieli tego problemu, bo najwidoczniej producent już to poprawił ;).

Nie pisałem o tym żeby odradzać Ci zakup Lenovo, bo to naprawdę całkiem niezła marka w swojej cenie ;).
    Capdeville
    Level 2  
    Okej, dzięki za wszystkie informacje ;)